Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Logo zamówione dla korytarza Polska – Francja |  Aktualności

Logo zamówione dla korytarza Polska – Francja | Aktualności

Europa: Polska spółka Klip Intermodal przyznała firmie Alstom kontrakt na dostawę 13 wielosystemowych lokomotyw elektrycznych Trax trzeciej generacji, dopuszczonych do użytku we Francji, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Polsce.

Sławomir Cyza, dyrektor zarządzający Alstomu na Polskę, Ukrainę i Kraje Bałtyckie, powiedział, że ogłoszone 25 marca zamówienie było pierwszym zamówieniem producenta na dostarczenie logo prywatnemu operatorowi działającemu na korytarzu Francja-Polska. Obejmuje również dwa lata konserwacji.

Lokomotywy rozwijające prędkość 160 km/h mają być montowane w Kassel z wrocławskimi nadwoziami i wyposażone w ETCS firmy Alstam Anvia (dawniej Atlas).

„Po rozbudowie naszego terminalu intermodalnego w Swarzędzu zakup nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Grupy CLIP” – powiedziała Prezes Grupy Agnieszka Hibbs. „Ponieważ nasz terminal posiada osiem torów przeładunkowych o przepustowości ponad 1 mln TEU rocznie, a nasza flota składa się z 500 wagonów intermodalnych, naturalną rzeczą była inwestycja we własne lokomotywy”.

Dodał, że spółka stawia na transport intermodalny, bo ma on największy potencjał, zwłaszcza w kontekście ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Rozwój tego rodzaju transportu jest najlepszą odpowiedzią na wyzwania utrudniające poprawę przepustowości sieci i bezpieczeństwa transportu.

READ  USA Men zmierzą się z Polską, Francja z Włochami w półfinale VNL; Tabela USA Kobiety Turcja