Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mając nadzieję, że zabierze matkę do Polski, Ukrainiec przystępuje do polskiego egzaminu na prawo jazdy

WARSZAWA, 28 lutego (Reuters) – Zeszłej wiosny miliony Ukraińców uciekały do ​​Polski, 27-letnia Tetyana Harkusza, agentka pracy, wsiadła do autobusu, by wrócić do ukraińskiego miasta Czernihów. Gruzy. Po powrocie do Polski rok później podjął nowy wysiłek, by pomóc w ponownym połączeniu się z matką na Ukrainie.

„Chcę zrobić prawo jazdy. Poszedłem do szkoły tutaj, żeby zdać egzamin. Wiem, że mama nie może przyjechać autobusem, trzeba jechać 24 godziny. Mam nadzieję, że moje marzenie się spełni i zabiorę ją własnym samochodem” – powiedział Reuterowi, siedząc w swoim mieszkaniu w zeszłym tygodniu.

Czernihów był awangardą rosyjskiej inwazji na pełną skalę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Do końca marca wojska rosyjskie skutecznie otoczyły miasto i zbombardowały dzielnice mieszkalne.

Harkusha wróciła do domu w zeszłym roku, aby zobaczyć się z rodzicami, w tym z chorym ojcem, który później zmarł.

„Połowa miasta została zniszczona” – powiedział Reuterowi na dworcu autobusowym w Polsce w kwietniu ubiegłego roku. „Moi rodzice nie mają wody, prądu, łącza komórkowego… nic. Tak żyją już od trzech tygodni”.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Po roku wojny Harkusha opłakuje zniszczenie nie tylko miasta, w którym dorastała, ale także jej ojca. Mówi, że jego śmierć była dla niej trudniejsza do zaakceptowania niż wojna. Po powrocie do Lads jest zdeterminowana, by ponownie połączyć się z matką.

Chociaż nie udało mu się za pierwszym podejściem do państwowego egzaminu na prawo jazdy, Harkusha nie poddał się.

„Nigdy nie prowadziłam samochodu… Dwa lata temu powiedziałam, że nigdy nie będę prowadzić samochodu” – powiedziała. „Mama była sama… Chcę ją tu zabrać” – mówi.

Relacja Kuby Stesickiego; Agnieszka Bikulicka-Wilczewska; Montaż przez Josie Gao

READ  🇵🇱 Polska: Wszystkie szczegóły dotyczące próby Ochmanna

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.