Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Manchester Uni bada próbkę asteroidy Bennu podczas misji NASA

Manchester Uni bada próbkę asteroidy Bennu podczas misji NASA

Uniwersytet w Manchesterze otrzyma próbkę asteroidy Bennu, która pomoże odkryć tajemnice naszego Układu Słonecznego.

Próbkę pobrano w ramach misji NASA OSIRIS-REx, która powróciła na Ziemię dzisiaj, w niedzielę, 24 września.

Jest to pierwsza misja NASA polegająca na pobraniu próbki asteroidy i największej próbce asteroidy, jaką kiedykolwiek sprowadzono na Ziemię. Szacuje się, że zawiera około 250 gramów materiału bennu – skał i pyłu zebranych z powierzchni asteroidy.

Centrum Kosmiczne NASA Johnson Space Center udostępni 25% próbki grupie ponad 200 członków z ponad 35 instytucji rozmieszczonych na całym świecie, w tym zespołowi naukowców z Wydziału Nauk o Ziemi i Środowisku Uniwersytetu w Manchesterze, w celu analizy próbki.

W ciągu dwóch lat zespół będzie pracował nad poznaniem historii, komponentów i prekursorów asteroidy.

Wyniki ostatecznie pomogą naukowcom lepiej zrozumieć pochodzenie Układu Słonecznego oraz materiały organiczne i wodę, które mogą dać początek życiu na Ziemi. Zebrane dane pomagają również w zrozumieniu wpływu asteroid na Ziemię.

Dr Sarah Crowther, pracownik naukowy na Wydziale Nauk o Ziemi i Środowisku na Uniwersytecie w Manchesterze, powiedziała: „To prawdziwy zaszczyt, że zostałam wybrana do zespołu zajmującego się analizą próbek OSIRIS-REx, współpracującego z jednymi z najlepszych naukowcy.” Z radością informujemy, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach na całym świecie otrzymamy próbki i zaczniemy je analizować oraz poznawać tajemnice skrywane przez asteroidę Bennu.

„Wiele naszych badań koncentruje się na meteorytach i możemy się z nich wiele dowiedzieć o historii Układu Słonecznego. Jednak meteoryty nagrzewają się, gdy przechodzą przez ziemską atmosferę i mogą pozostać na Ziemi przez wiele lat, zanim zostaną odkryte, więc lokalni naukowcy mogą zmienić lub nawet wymazać środowisko i pogodę.” Ważne informacje o jego powstaniu i historii.

„Misje pobierania próbek, takie jak OSIRIS-REx, są niezwykle ważne, ponieważ zwrócone próbki są nadal autentyczne, wiemy dokładnie, z której asteroidy pochodzą i możemy mieć pewność, że nigdy nie zostaną wystawione na działanie atmosfery, dzięki czemu ważne informacje zostaną zachowane”.

READ  Naukowcy z University of Queensland wzywają do pilnego przeglądu niskich wskaźników szczepień podczas ciąży

Asteroida Bennu jest bogata w węgiel, co oznacza, że ​​może zawierać pierwiastki chemiczne niezbędne do życia. Co kilka lat przelatuje obok Ziemi, przecinając jej orbitę, dzięki czemu znajduje się w zasięgu misji takiej jak OSIRIS-REx. Bennu ma również (bardzo małe) prawdopodobieństwo zderzenia z Ziemią w następnym stuleciu, co oznacza, że ​​badanie Bennu może pomóc nam nauczyć się, jak przygotować się do obrony przed uderzeniem.

Sonda wystrzelona 8 września 2016 r. dotarła do Bennu w grudniu 2018 r. i po prawie dwóch latach mapowania asteroidy pobrała próbkę z powierzchni 20 października 2020 r. przed lądowaniem dzisiaj, 24 września.

OSIRIS-REx wystrzelił do atmosfery kapsułę powrotną próbek podczas przelotu obok Ziemi. Kapsuła wyskoczyła na spadochronie i wylądowała na pustyni w zachodnim Utah, po czym została przetransportowana do Johnson Space Center NASA, gdzie teraz zostanie wysłana do naukowców na całym świecie.

Sonda kosmiczna OSIRIS-REx właśnie tego dokona Wyrusz na nową misję Zbadanie asteroidy Apophis, dotarcie do niej zajmie sześć lat, a próbka z Bennu będzie w dalszym ciągu zapewniać pokoleniom naukowców wgląd w czas, w którym formowało się Słońce i planety około 4,5 miliarda lat temu.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.