Mateusz Ponitka, Polska trzyma Pragę

Przez Zespół Eurohoops/ [email protected]

Pokonując przewagę Czech, Polska straciła prowadzenie na niewiele ponad minutę przed końcem i ostatecznie wygrała w piątek 99-84.

Mateusz Ponitka, który niedawno dołączył do zespołu UnaHotels Reggio Emilia, zespołu koszykarskiej Ligi Mistrzów, był motorem napędowym 14 z jego 26 punktów w pierwszej połowie, aby przeskoczyć do 1-0 w grupie D EuroBasketu 2022. Aby strzelić wcześnie, wykonał swoje pierwsze pięć prób celnych, ale przegapił następne pięć i zadowolił się 9/16, zadając dziewięć asyst na najwyższym poziomie.

Urodzony w Louisville strażnik A.J. Slaughter zdobył 15 ze swoich 23 punktów w drugiej połowie i poprowadził drużynę prowadzoną przez Igora Milicica do zwycięstwa w Pradze. „Dzisiaj jest dla nas wielki tłum i wielki test” Zauważył, „Wykazaliśmy się opanowaniem i zakończyliśmy grę w kluczowych momentach”.

Podopieczni Ronena Ginsburga zdobyli 13-punktową stratę i objęli prowadzenie minutę pod koniec pierwszej połowy. Po przerwie wrócił do trybu nadrabiania zaległości i niewiele brakowało do kolejnego powrotu z trzypunktowego deficytu w połowie ostatniej kwarty, by zaprojektować start 0-1 na szczycie sześciozespołowej grupy w grupie.

„Nie w taki sposób chcieliśmy rozpocząć Eurobasket. Myślę, że rozczarowaliśmy wszystkich przybyłych fanów. zauważył izraelsko-czeski taktyk, „Wciąż mamy cztery mecze. Myślę, że nasi ludzie mogą wrócić.

Po uzyskaniu zgody na grę w EuroBasket, Tomasz Satorański był właściwie lepiej przygotowany do otwarcia, ale nie strzelił gola w 17. minucie. Sześć asyst podkreśliło jego wysiłek. Kolejne sprawy na Prague Arena i ulepszony wysiłek byłego gracza NBA wydają się niezbędnym połączeniem.

„Postanowiliśmy wystartować z nim rano. Poza tym nie chcieliśmy grać z nim dłużej niż 15 czy 20 minut” – powiedział. Ginsburg skomentował gwiazdę swojej drużyny: „Mogliśmy go przegapić o kilka minut. Musimy dać Mu odpoczynek. On nie jest w 100%. Ale starał się być przygotowany. To było niesamowite.”

Na poziomie klubowym chcielibyśmy połączyć siły z Satoransky w FC Barcelona na sezon 2022-23, John Wesley Zdobył 17 punktów przeciwko Polsce. Oklahoma City ThunderVit Krejci zakończył z sześcioma punktami, czterema asystami i dwoma zbiórkami w 18 minut.

READ  Krach malinowy 2023 – Serbia, Polska i Ukraina drastycznie zmniejszają przychody z mrożonych malin • Drożdże

„Musimy spojrzeć na tę grę i zobaczyć, co zrobiliśmy źle. Wciąż są gry do zagrania”. Weteran mocarny napastnik Patrick Auda podsumował to, „Musimy uczyć się z tej gry”.

W prostej obronie gospodarze grupy D zmierzą się jutro z Serbią i Polską z Finlandią w sobotę.

Źródło obrazu: FIBA.KOSZYKÓWKA