Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Matki i żony rosyjskich żołnierzy odważą się rzucić wyzwanie Putinowi – Podcast | Aktualności

Nosząc białe szaliki i trzymając kwiaty, aby położyć się przy Grobie Nieznanego Żołnierza lub stojąc przed Kremlem, raczej nie są protestującymi. Matki i żony, których synowie i mężowie zostali wcieleni do armii rosyjskiej, aby walczyć na Ukrainie. Niektórzy z nich byli kiedyś zwolennikami Putina; Inni nadal uważają, że wojna na Ukrainie jest wojną sprawiedliwą. Ale wszyscy chcą, aby ich ludzie wrócili do domu i ryzykują wszystko, aby powiedzieć o tym światu.

Korespondent „Guardiana” w Rosji Piotra SaueraRozmawiałam z jedną z najwybitniejszych kobiet, Marią Andrevas, o tym, przez co przechodzi jej mąż i dlaczego nie chce, żeby już walczył. Wyjaśnia, jak w Rosji traktowani są inni protestujący i dlaczego matki i żony żołnierzy potrafią być zaskakująco trudne.

Nausheen Iqbal Dowiaduje się, co protesty kobiet mówią o postrzeganiu wojny w Rosji i słyszy o próbach tłumienia krytyki przez Putina. Czy protesty coś zmienią?

Żony rosyjskich żołnierzy złożyły kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Moskwie.

Foto: Reuters

Wesprzyj Strażnika

Guardian jest redakcyjnie niezależny. Chcemy, aby nasze dziennikarstwo było otwarte i dostępne dla każdego. Jednak coraz częściej potrzebujemy czytelników, aby finansowali naszą pracę.

Wesprzyj Strażnika

READ  Kupujący w Woolworths płacą 25 dolarów za fantazyjną świecę Glasshouse