Steve McArthur / Photosport
Matt Dunham, który trenował w zeszłym roku, zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Polsce. (Obraz pliku)
Samotny uczeń wagi lekkiej, Matt Dunham, zdobywa pierwszy złoty medal Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Polsce.
Urodzony w Auckland członek Cambridge Rowing Club spowodował duże opóźnienie w wygraniu finału w Poznaniu w niedzielę (czas nowozelandzki).
Podobnie jak dzień wcześniej w swoim biegu – Dunham zdominował drugie 1000 m na szczycie stawki – 27-latek ponownie pojawił się w finale, decydując o swojej walce.
Przeciw dwóm polskim rywalom Dunham zajął drugie miejsce za Irlandczykiem Fintonem McCarthy na dystansach 500m, 1000m i 1500m, z łodziami z Irlandii, Urugwaju i Białorusi.
Czytaj więcej:
* Cricketer Emma Twig otrzymuje Honorowe Urodziny Królowej
* Srebrna medalistka olimpijska w wioślarstwie Emma Dyke zdobywa drugą nagrodę dla sportowca roku w South Canterbury
* Podwójny obowiązek dla Emmy Twick w małej drużynie wioślarskiej Nowej Zelandii na Mistrzostwa Świata
Ale z dokładnie jednej sekundy, na ćwierć wyścigu przed końcem, Kiwi pokonał McCarthy’ego 1,43 sekundy na Steamie 6:43,07.
Felipe Clover z Urugwaju okrążył podium 2,36 sekundy za Ferreirą McCarthy.
Dunham po raz pierwszy reprezentował Nową Zelandię w wieku 21 lat, a następnie w 2016 roku wszedł do lekkiej męskiej czwórki i pomógł sobie w parze zwycięstw w Pucharze Świata, deklarując się na elitarnej arenie międzynarodowej w 2016 roku. Rok później zdobył srebro na Mistrzostwach Świata na Florydzie dzięki zapierającemu dech w piersiach finałowemu sprintowi.
Został nazwany skautem wagi ciężkiej w letniej kadrze Nowej Zelandii na sezon 2019-20, gdy próbuje swoich sił w walce o miejsce olimpijskie.
Tymczasem para mężczyzn Tom McIntosh i Matt McDonald’s oraz cztery kobiety Phil Spurs, Beth Ross, Davina Wade i Catherine Lபர்berne zajęły drugie miejsce w półfinale w niedzielny wieczór (czasu nowozelandzkiego).

Stanisław Lem jest współpracownikiem serwisu Przecław News, gdzie pisze o wiadomościach, polityce, biznesie, technologii, sporcie, rozrywce i stylu życia. Koncentruje się na przejrzystym przedstawianiu aktualnych wydarzeń oraz dostarczaniu praktycznych i wiarygodnych informacji, pomagając czytelnikom lepiej rozumieć tematy ważne na co dzień.

More Stories
Przetworzone mięso szkodzi wątrobie. Lekarze ostrzegają przed popularnymi produktami
Metro 2039 oficjalnie zapowiedziane. 4A Games ujawnia szczegóły nowej odsłony
Debiut Oskara Pietuszewskiego w reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy dał impuls w kluczowym meczu