Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Matt Hancock przeprasza za złamanie brytyjskich ograniczeń dotyczących koronawirusa po tym, jak tabloid opublikował zdjęcia z CCTV pokazujące, jak całuje swojego asystenta

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock przeprosił za naruszenie wytycznych dotyczących dystansu społecznego koronawirusa po tym, jak pojawiły się zdjęcia, na których obejmuje swojego naczelnego doradcę.

Zdjęcia na pierwszej stronie „The Sun” przedstawiały pana Hancocka całującego kobietę – przyjaciela, który został zatrudniony do roli finansowanej przez podatników – w swoim biurze.

„Zgadzam się, że w tych okolicznościach naruszyłem wytyczne dotyczące dystansu społecznego” – powiedział Hancock.

„Zawiodłem ludzi i bardzo mi przykro. Skupiam się na pracy nad wyprowadzeniem kraju z tej pandemii i będę wdzięczny za prywatność mojej rodziny w tej osobistej sprawie”.

Ładowanie

Rzecznik Borisa Johnsona powiedział, że premier przyjął przeprosiny Hancocka i ma do niego pełne zaufanie.

„(On) uważa to za skończone” – powiedział.

Opozycyjna Partia Pracy wezwała Johnsona do zwolnienia Hancocka.

„Sprawa ta z pewnością nie została zamknięta, mimo że rząd stara się ją ukryć” – powiedział rzecznik ministerstwa.

Pan Hancock, 42 ​​lata, był w كان Walka rządu z epidemią koronawirusaCzęsto pojawia się w telewizji, aby nakazać społeczeństwu przestrzeganie surowych reguł i bronić swojej administracji przed krytyką jej reakcji na kryzys.

Zdjęcia wzbudziły dalsze pytania dotyczące orzeczenia pana Hancocka, czy to w sprawie wyznaczenia przyjaciela do roli finansowanej przez podatników, czy też złamania dyrektyw nałożonych na miliony ludzi przez rząd Johnsona.

W lutym stwierdzono, że Hancock działał nielegalnie, nie ujawniając szczegółów umów podpisanych podczas kryzysu zdrowotnego.

Hancock powiedział również w zeszłym roku, że rządowy naukowiec zrezygnował po tym, jak naruszył zasady COVID-19, spotykając się z partnerem.

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock chodzi w masce, czytając "Ochrona NHS".
Matt Hancock spotkał się z krytyką za postępowanie z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii.(

AFP: Alberto Bezzali

)

The Sun, którego właścicielem jest Rupert Murdoch, powiedział, że zdjęcia Hancocka, który jest żonaty i asystent, zostały zrobione w jego kręgu w zeszłym miesiącu.

Gazeta nie podała, w jaki sposób uzyskała obrazy z telewizji przemysłowej, ale zacytowała jednego z demaskatorów jako komentującego związek.

The Sun powiedział, że Hancock spotkał asystenta na Uniwersytecie Oksfordzkim na początku 2000 roku. Jest wymieniona na stronie Ministerstwa Zdrowia jako dyrektor niewykonawczy.

Pan Hancock został skrytykowany za sposób, w jaki jego administracja radziła sobie z pandemią koronawirusa, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, kiedy miał trudności z dostarczeniem sprzętu testowego i ochronnego personelowi szpitalnemu leczącemu pacjentów z COVID-19.

Zapytany o zasadność mianowania przyjaciół na stanowiska rządowe, sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział Sky News, że „istnieją bardzo surowe zasady”.

„Jeśli chodzi o zasady, każdy, kto został mianowany, musi przejść przez bardzo aktywny proces w rządzie” – powiedział Shapps.

Wcześniej w tym miesiącu były główny doradca Johnsona, Dominic Cummings, opublikował sms-y rzekomo pokazujące premierowi, że sposób postępowania Hancocka z pandemią jest „całkowicie beznadziejny”.

Reuters/ABC

Pobierz formularz…

READ  Niezidentyfikowany obiekt pływający został odkryty podczas poszukiwań zaginionego indonezyjskiego okrętu podwodnego z 53 okrętami na pokładzie