Mecz Liverpool vs Real Madryt — Raport z meczu piłki nożnej — 28 maja 2022 r.

a Winicjusz Junior Atak pomógł Realowi Madryt osiągnąć rekordowy 14. Puchar Europy – po raz ósmy w erze Ligi Mistrzów – dzięki zwycięstwu 1:0 nad Liverpoolem w sobotę w finale na Stade de France w Paryżu.

Winicjusz strzelił gola w 58. minucie, kiedy trafił w pustą siatkę z niskiego dośrodkowania z krawędzi pola karnego z 18 jardów od Federico ValverdeLiverpool nie może strzelić bramki po świetnym występie bramkarza Madrytu Thibaut Courtois.

– Marcotti: Madryt wzmacnia dziedzictwo Ligi Mistrzów, pokonując Liverpool
Ogden: Courtois inspiruje Real Madryt do chwały, odmawiając Liverpoolowi
Ole: Ostateczna porażka Liverpoolu w Lidze Mistrzów będzie testem wytrzymałości psychicznej

Napastnik Realu Madryt Karim Benzema Kontrowersyjny gol został nieuznany na krótko przed końcem pierwszej połowy, gdy trafił w siatkę z pozycji spalonej na skraju pola sześciu jardów po orzeczeniu sędziego VAR. Fabinho Nieumyślnie skierować piłkę do stóp napastnika.

Zwycięstwo Madrytu oznacza, że ​​Liverpoolowi odmawia się tytułu Premier League i Ligi Mistrzów na ostatniej przeszkodzie, pozostawiając je po wygraniu Pucharu Carabao i Pucharu Anglii w tym sezonie, mimo że do zeszłego tygodnia wciąż gonił historyczny kwartet.

Tymczasem Carlo Ancelotti został pierwszym trenerem, który zdobył cztery tytuły Ligi Mistrzów – wcześniej zdobył tytuły europejskie z Mediolanem (2003 i 2007) oraz Madrytem (2014).

Włoski trener został również pierwszym trenerem, który zdobył tytuły mistrzowskie we wszystkich pięciu głównych ligach Europy, a Real Madryt wygrał w zeszłym miesiącu La Liga.

„Jestem rekordzistą”, powiedział Ancelotti BT Sport po meczu. „Miałem szczęście, że przyjechałem tu w zeszłym roku i miałem wspaniały sezon”.

Madryt zakończył imponującą podróż do finału tego sezonu: najpierw prowadząc zwycięstwo nad Paris Saint-Germain w 1/8 finału, następnie pokonując Chelsea w dogrywce w ćwierćfinale, a wreszcie prowadząc bezprecedensowy powrót nad Manchesterem City w półfinale -egzaminy końcowe. .

READ  Korea Północna potwierdza pierwszą epidemię COVID-19, mówi, że „największy incydent kryzysowy” ma miejsce w Pjongjangu

Mecz został przełożony o 30 minut z powodu chaotycznych scen na zewnątrz stadionu, gdy tysiące fanów Liverpoolu stłoczono na zewnątrz, a policja spryskała kibiców gazem pieprzowym i gazem łzawiącym.

Nagrania wideo w mediach społecznościowych pokazały duże tłumy fanów poza Stade de France w ramach przygotowań do meczu, a duża liczba fanów Liverpoolu nie mogła dotrzeć na stadion, gdy zbliżał się pierwotny czas rozpoczęcia.

Liverpool otrzymał poprawę kondycji dzięki Thiago Alcantara Obaj Fabinho wystartowali pomimo wątpliwości co do kontuzji na tydzień przed meczem.

Drużyna Jurgena Kloppa dominowała w posiadaniu piłki na początku gry, zdobywając bramkę Madrytu i zmuszając Courtois do wykonania kilku obron.

– Jak media społecznościowe, gwiazda sportu, zareagowały na zwycięstwo Madrytu w Lidze Mistrzów?
– Tak się złożyło: Real Madryt pokonał Liverpool w finale Ligi Mistrzów
– Nie masz ESPN? Uzyskaj natychmiastowy bilet

Mohamed Salah Swoją pierwszą szansę na mecz miał w 16. minucie, kiedy trafił w niskie dośrodkowanie z Trent Alexander Arnold tylko do odmowy przez Courtois, i Sadio Mane Niedługo potem oddał strzał w lewy dolny róg tylko wyciągniętą ręką bramkarza Madrytu, by rzucić piłkę w słupek.

Salah wybił izolowaną liczbę w pierwszej połowie i pozwolił na kilka szans na połowę, chociaż Real Madryt spisywał się gorzej w drugą stronę, strzelając tylko jednym strzałem na bramkę w pierwszych 45 minutach – wyrównując w najmniejszej liczbie strzałów za pierwszym razem . Połowa sezonu we wszystkich rozgrywkach.

Benzema przez chwilę myślał, że przełamał impas na krótko przed przerwą, kiedy zdobył bramkę po panice w polu karnym, ale długi check VAR potwierdził decyzję sędziego, że był na spalonym.

Liverpool ponownie podwoił bramkę Realu Madryt w pierwszych okresach drugiej połowy, ale Madryt kontynuował odmowę, zanim Winicjusz złamał wynik w 58. minucie wygodnym strzałem. 21-latek został piątym najmłodszym zawodnikiem, który zdobył bramkę w finale Ligi Mistrzów.

READ  Człowiek z Buffalo, Andy Perkins, opowiada niesamowitą historię swojej przemiany po urodzeniu.

Courtois nadal trzymał Liverpool na dystans, szczególnie po wspaniałej obronie Salaha z prawej strony pola karnego 18 jardów, który odepchnął piłkę z dalekiego słupka, gdy podopieczni Ancelottiego prowadzili 1:0.

– Wczoraj powiedziałem na konferencji prasowej, że Real Madryt wygrywa w finale. Byłem po dobrej stronie historii – powiedział Courtois BT Sport.

„Widziałem tak wiele tweetów idących w moją stronę, że dzisiaj byłbym pokorny, było dokładnie odwrotnie.

„Dzisiaj musiałem wygrać finał mojej kariery, za całą ciężką pracę, aby oddać szacunek mojemu imieniu, ponieważ myślę, że nie mam wystarczającego szacunku, szczególnie w Anglii. Widziałem wiele krytyki nawet po świetnym sezonie. ”