Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Megalo M5: pierwszy na świecie podwodny okręt podwodny o wartości 3 miliardów dolarów

Megalo M5: pierwszy na świecie podwodny okręt podwodny o wartości 3 miliardów dolarów

Austriacka firma opracowuje ogromny luksusowy jacht, który można zanurzyć pod wodą na cztery tygodnie, ale będzie to kosztować 3 miliardy dolarów.

Migaloo M5, opracowany przez Migaloo, będzie łodzią podwodną o długości 541 stóp, która może pomieścić 20 pasażerów i 40 członków załogi i nurkować na głębokości 250 metrów na minutę. Poczta lotnicza.

Zawiera dwie mini łodzie podwodne, które mogą pomieścić sześć osób i przeżyć więcej podwodnych przygód, a także lądowisko dla helikopterów i miejsce na narty wodne.

Jadalnia na 36 miejsc ma szklane ściany, przez które można obserwować przepływające życie morskie. Można też dodać opcjonalne dodatki, takie jak basen, piwnica z winami lub kino.

Jednak budowa luksusowego statku będzie kosztować zainteresowanych nabywców około 3 miliardów dolarów australijskich i to bez dodatków.

Christian Gambold, dyrektor generalny i założyciel Migaloo, powiedział, że docelowym rynkiem firmy są „miliarderzy-wizjonerzy, z doświadczeniem lub bez doświadczenia w obsłudze superjachtów, którzy mają niezwykłe wymagania w zakresie ekskluzywności, bezpieczeństwa i przygody”.

Pan Gambold od ostatniej dekady promuje ideę luksusowych łodzi podwodnych jako „przyszłości żeglarstwa”, ale jak dotąd nie było chętnych.

Powiedział jednak, że tym razem Megalo „prowadzi negocjacje z wieloma zainteresowanymi stronami z całego świata, których motywacją jest posiadanie pierwszego na świecie hybrydowego jachtu podwodnego”.

„Ponieważ jest to zupełnie nowa inwestycja, taki projekt wymagałby odpowiednich zasobów finansowych, zająłby dużo czasu na zaprojektowanie, zbudowanie i zbudowanie oraz wymagałby wielu decyzji” – powiedział. czasy.

„Jednak właściciel zyskuje również odpowiedni prestiż i niewyobrażalne nowe możliwości, gdy nazywa ten produkt swoim własnym. Nasza grupa docelowa musi być tego świadoma i mieć odpowiedni innowacyjny sposób myślenia. „

Funkcje bezpieczeństwa Migaloo M5 prawdopodobnie zostaną poddane analizie po tym, jak w zeszłym roku łódź podwodna Titan eksplodowała na głębokości 3500 metrów pod poziomem morza z miliarderami na pokładzie.

READ  Świat reaguje na rezygnację brytyjskiego premiera Borisa Johnsona

Migaloo ma pewność, że jego statek jest bezpieczny i zapewnia maksymalną ochronę dzięki podwójnemu kadłubowi i szeregowi systemów ratowniczych, w tym mini łodziom podwodnym.

Migaloo M5 to najnowszy produkt z długiej listy szalonych ofert firmy.

Megalo twierdzi również, że może zbudować wyspę Kokomo, „pływające siedlisko” o długości 117 metrów (przypominające sztuczną wyspę) z palmami, wodospadami i stacją karmienia rekinów.