Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Meghan wspierana przez brytyjski sąd w sporze o prywatność z wydawcą

Londyn: Księżna Sussex wygrała w czwartek ostatni etap swojego długotrwałego pozwu o prywatność przeciwko wydawcy gazety za opublikowanie części listu, który wysłała do swojego zrażonego ojca.

Londyński Sąd Apelacyjny podtrzymał orzeczenie Sądu Najwyższego z lutego, że publikacja listu, który była Meghan Markle napisała do jej ojca, Thomasa Markle, po jej małżeństwie z księciem Harrym w 2018 roku, była nielegalna i naruszała jej prywatność.

Księżna Sussex określiła tę decyzję jako zwycięstwo „każdego, kto kiedykolwiek bał się stanąć w obronie tego, co słuszne”.przypisane mu:AP

W oświadczeniu Meghan zdecydowanie potępiła Associated Newspapers – wydawcę gazety poczta w niedzielę oraz MailOnline – traktować pozew jako „grę bez reguł”. Powiedziała, że ​​w ciągu trzech lat od rozpoczęcia procesu była poddawana „oszustwu, zastraszaniu i wyrachowanym atakom”.

„Im dłużej trwają, tym bardziej mogą zniekształcać fakty i manipulować odbiorcami (nawet podczas samego odwołania), tworząc niezwykle złożoną prostą sprawę, aby generować więcej nagłówków i sprzedawać więcej gazet – model, który nagradza chaos ponad prawdę, ” powiedziała.

Associated Newspapers odwołała się od wcześniejszej decyzji Sądu Apelacyjnego, który przeprowadził rozprawę w zeszłym miesiącu. Starszy sędzia Jeffrey Voss odrzucił tę apelację, informując sąd na krótkiej rozprawie w czwartek, że „księżna ma uzasadnione oczekiwania co do prywatności w treści listu. Treść ta była osobista i prywatna, a nie kwestiami uzasadnionego interesu publicznego”.

Wydawca zakwestionował twierdzenie Meghan, że nie miała zamiaru być widziana przez nikogo poza ojcem. Powiedzieli, że korespondencja między Meghan a ówczesnym ministrem komunikacji Jasonem Knaufem wykazała, że ​​księżna podejrzewała, że ​​jej ojciec może ujawnić list dziennikarzom i napisała go z myślą o tym.

Wydawca twierdził również, że opublikowanie listu było częścią prawa Thomasa Markle do odpowiedzi po ludzie Wywiad dla magazynu z pięcioma przyjaciółmi Meghan, którzy twierdzą, że „okrutnie dźwigał ramiona swojej córki” w okresie poprzedzającym jej królewski ślub.

READ  Szef sztabu powiedział, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 przed dyskusją

Ale Voss powiedział, że artykuł, który… poczta w niedzielę Opisywany jako „seksowny”, został „rozpylony jako nowa reklama publiczna”, zamiast skupiać się na reakcji Thomasa Markle na negatywne doniesienia mediów na jego temat.

W swoim apelu Associated Newspapers argumentowała również, że Meghan upubliczniła prywatne informacje, współpracując z Omidem Scobie i Carolyn Durand, współautorami. W poszukiwaniu wolności, sympatyczną książkę o niej i Harrym.