Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mężczyzna zdradza, jak to było po połknięciu przez humbaka

Mężczyzna połknięty przez humbaka podczas nurkowania na zewnątrz ujawnił swoją historię w tym, co zostało opisane jako „być może najbardziej niezwykła historia”.

Rozmowa z Karlem Stefanoviciem za 60 minut Rybak Michael Packard ujawnił w niedzielę wieczorem, że połknął cztery tygodnie temu, gdy nurkował w poszukiwaniu homarów u wybrzeży Cape Cod w stanie Massachusetts w USA, twierdząc, że humbak pojawił się znikąd.

„Byłem na trzecim nurkowaniu… pływałem tak, jak robiłem to przez trzydzieści lat… i prawie dotarłem na dno, a pociąg towarowy uderzył we mnie znikąd, potem bum, a potem to wszystko zrobiło się ciemno – powiedział pan Packard.

„Zajęło mi około pięciu sekund, zanim zdałem sobie sprawę, że byłem w pysku tego wieloryba. I odszedłem, cholera”.

„Próbowałem i próbowałem, a potem pomyślałem:„ Nie ma wyjścia, chyba że pozwolono mi się wydostać”.

57-letni rybak, mąż i ojciec dwójki nastoletnich dzieci, prowadził „bardzo wyjątkowe i nieco niebezpieczne życie” i jest znany jako „jeden z najlepszych rybaków na nabrzeżu”, jak mówi kolega Packer, Josiah Mayo. .

W zeszłym miesiącu duet rozpadł się, nie zdając sobie sprawy, że ich spotkanie jest już za chwilę.

„Ruszam się w wodzie. A ja na to: Co, co? Gdzie jestem? Co się stało? Czy zjadłem rekina? Nie, nie czuję żadnych ran. rekin. A potem od razu wiedziałem, że to wieloryb.

„Podróżuję po wodzie, szybko, to jak pływanie po wodzie, a woda po prostu przepływa przez jego usta, a gdy to się dzieje, mój regulator jest z moich ust.

„Dzięki Bogu, że automat nie spadł za moimi plecami. To było jak przeciskanie się między mną a jego ustami. Ponieważ było tam trochę ciasno. Zobaczyłem tam mój automat i włożyłem go z powrotem do ust. Poszło dobrze , dostałem powietrze, ale wciąż tu jestem.”

READ  House uchwala ustawę infrastrukturalną Joe Bidena w zwycięstwie prezydenta USA

Zapytany, czy może wyczuć „język” wieloryba, Packer powiedział: „Czułem całą siłę mięśni wokół mnie.

„Myślę, że czułam, jak jego szczęki miażdżą moją nogę i próbują poruszać nogami, żebym mogła przyjąć pozę i pokochać pływanie z jego ust.

– Ale nic z tego nie zadziałało.

Powiedział, że jest „przekonany”, że umrze.

„Byłem przekonany, że nie żyję, a jedyne, o czym mogłem myśleć, to moje dzieci.Mam piękną żonę i matkę, która przeszła przez piekło.

„Byłem przekonany, OK, tak sobie radzisz, Michael, to jest do bani. Do bani. Huh.”

Wtedy zdał sobie sprawę, że jest na łasce wieloryba.

„Próbowałem i próbowałem i mówię:„ Nie wyjdę, dopóki mnie nie wypuści. To bardzo ogromna istota. Przecież nie mam zamiaru się wyrwać, ścisnąć mu szczęki i wypłynąć.

„Zrobiłby ze mną cokolwiek by chciał lub co, wiesz, właśnie sobie uświadomiłem. Byłem, byłem w jego zasięgu.”

A potem nagle: „Czułem, jak się podnosi i zobaczyłem światło, a potem zaczął bardzo chaotycznie i naprawdę lubił drżeć i stawać się agresywny.

„Próbuje się mnie pozbyć. A ja mówię: „Miałem trochę nadziei”. A potem to uderza w tę iz powrotem, a potem każde nagłe światło.

„I trochę przeciąłem powietrze, jakby rzucony na bok”.

Pan Mayo, na powierzchni, gdy turbulencje trwały w wodzie, opisał scenę z góry:

„Właśnie widziałem ten ogromny wstrząs powierzchniowy i erupcję wody, tylko kroplę białej wody.

„Ten wieloryb był dość wściekły i nagle wśród wrzącego zamieszania wszedł Michael, jakby lecąc w powietrzu, zdecydowanie oczyszczając powierzchnię wody.

„Wyszedł trochę do góry nogami z nogami, rodzajami rolek, rodzajami, no wiesz, nurkowie, wyglądali jak żabie udka, wiesz, z ich płetwami lub deską jigową, albo zostali wkuci w surfing czy coś takiego”.

To było darmowe.

„Leżałem na powierzchni wody, patrząc w górę i powiedziałem: „O mój Boże, wydostałem się z tego. Wyszedłem z tego. Żyję. Bez względu na to, jak bardzo jestem ranny, nie idę umrzeć. Jestem tutaj. Mogłem złamać nogę. Mogłem złamać nogę. Południe, ale nie jestem martwy. I nie umrę w pysku wieloryba.

READ  Minister zdrowia Bougainville i jego rodzina zaginęli na morzu po zatonięciu łodzi w Papui Nowej Gwinei | Bougainville

Jego jedynym urazem było uszkodzenie więzadeł w nodze.

Naciskany na oskarżenia przez tych, którzy twierdzą, że jego historia brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa, powiedział, że „zaczyna mnie to niepokoić”.

„Rozmawiałem z moimi przyjaciółmi, a moi przyjaciele wyciągali do mnie rękę i po prostu mówili: 'Nie martw się o nich Michael. Znamy cię, znamy cię całe życie. Michael Packard jest ostatnią osobą, która stworzyła coś takiego.

„Wzmocnienie, które otrzymałem od społeczności, sprawiło, że nie martwię się o to, co powiedzą inni.

„Chodź i spotkaj się ze mną, uściśnij mi rękę. Jeśli tak cię to martwi. Nurkowanie to moje życie. Wędkowanie było moim życiem. To znaczy, ja, wiesz, nie łowiłem, nie łowiłem od dwóch tygodni i jestem szalony, czuję się dobrze przy moich kolanach.”

„Będę miał szynę na nogę, wykonaną na zamówienie szynę na jutro. I planuję wejść do wody w przyszłym tygodniu. „