Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft Teams otrzymuje trenera mówiącego i nie tylko

Microsoft Teams otrzymuje trenera mówiącego i nie tylko

Dzisiaj firma Microsoft ogłasza kilka nowych mieszanych funkcji roboczych na platformie Microsoft 365. Jak można się spodziewać, Microsoft Teams jest najbardziej skupiony na nowych funkcjach i otrzymuje nowe funkcje, w tym tłumaczenie języka w czasie rzeczywistym, trener mówcy i nie tylko. Jest mieszanka całkowicie nowych funkcji ogłoszonych dzisiaj i wcześniej ogłoszonych funkcji, które są dostępne teraz lub będą dostępne wkrótce.

Począwszy od aplikacji Teams, nowa funkcja natychmiastowego tłumaczenia dotyczy tego, czego możesz się spodziewać. Podczas spotkania Teams organizatorzy mogą przydzielić tłumaczy z listy uczestników, maksymalnie 16 grup docelowych i źródłowych. Tłumacze ustni mogą tłumaczyć mówcę w czasie rzeczywistym na określony język docelowy, a uczestnicy mogą słuchać swojego preferowanego języka, korzystając z oryginalnego dźwięku przy niższym poziomie głośności w tle. Będzie dostępny w drugim kwartale 2022 roku.

Wideo dnia dla programistów XDA

Kolejną dużą nowością w Microsoft Teams jest trener mówcy, który wydaje się startować od trenera prezentera w programie PowerPoint. Podczas organizowania prezentacji w usłudze Teams trener mówiący może ostrzec prelegenta o jego tempie, poinformować go, czy przeszkadza komuś innemu, lub przypomnieć mu, aby skontaktował się ze swoimi odbiorcami, aby sprawdzić, czy nawiązuje z Tobą kontakt.

Trener mówcy Microsoft Teams ostrzega użytkownika, że ​​mówi ktoś inny

W przypadku spotkań mieszanych, w których niektórzy użytkownicy uczestniczą zdalnie, a niektórzy znajdują się w sali konferencyjnej, pokoje Microsoft Teams mają również pewne ulepszenia w chmurze. Wkrótce, jeśli jesteś w sali konferencyjnej i łączysz się ze spotkaniem przy użyciu urządzenia osobistego, aplikacja Teams zapyta, czy wolisz odtwarzać wideo z laptopa, zamiast używać kamery dostępnej w sali konferencyjnej. Aplikacja Teams jest na tyle sprytna, że ​​usuwa Twój kanał wideo z ekranu Teams Rooms, a także z punktu widzenia każdej innej osoby korzystającej ze swoich urządzeń osobistych w tym samym fizycznym pokoju konferencyjnym. W tej notatce firma Microsoft zauważyła, że ​​nowa funkcja pierwszego rzędu dla urządzeń Teams Rooms jest teraz dostępna w wersji zapoznawczej po ogłoszeniu jej w zeszłym roku.

READ  Tim Cook to człowiek honoru, premiera Samsung Quest Pro i GPT-4

Jeśli chodzi o Teams, Microsoft ogłosił, że udostępnione kanały Teams Connect zostaną udostępnione w wersji zapoznawczej pod koniec marca, umożliwiając różnym organizacjom ściślejszą współpracę. W przypadku Teams Phone firma Microsoft ogłosiła również Operator Connect Mobile, funkcję, która umożliwia użytkownikom posiadanie jednego numeru telefonu niezależnie od tego, czy są w biurze, czy na Twoim telefonie na wszystkich Twoich urządzeniach. W przyszłym miesiącu pojawi się to w wersji zapoznawczej. Wreszcie Nowe wrażenia z tablicy i Płynne emoji 3D Teraz dostępne również w Teams.

Przechodząc do reszty platformy Microsoft 365, poczta programu Outlook po raz pierwszy poznaje składniki pętli. Jeśli nie pamiętasz, komponenty pętli to edytowalne fragmenty informacji — tabele, listy itp. — które można udostępniać na platformie Microsoft 365 i aktualizować w czasie rzeczywistym we wszystkich miejscach, w których są dostępne. Składniki powtarzania pojawiły się po raz pierwszy w konwersacjach usługi Teams, ale teraz będzie można je wyświetlać i edytować również w programie Outlook. Możesz spróbować teraz, jeśli dołączysz do niejawnego programu testów pakietu Office. W międzyczasie kalendarz programu Outlook może odpowiadać na zaproszenie na spotkanie i decydować, czy wziąć udział osobiście, czy zdalnie, co ułatwia planowanie sal konferencyjnych. Będzie dostępny w drugim kwartale 2022 roku.


Komponent Loop jest edytowany w czasie rzeczywistym w aplikacjach Teams i poczcie Outlook

PowerPoint otrzymuje mniejszą aktualizację, która integruje dwie istniejące wcześniej funkcje: Cameo i Recording Studio. Cameo to funkcja, która umożliwiła prezentację pokazu slajdów programu PowerPoint, jednocześnie wyświetlając obraz z kamery na górze prezentacji, aby zwiększyć zaangażowanie. Tymczasem studio nagrań pozwala nagrywać prezentacje i udostępniać je innym, aby mogli je oglądać w dowolnym momencie. Zaktualizowane środowisko umożliwia nagrywanie prezentacji, a następnie udostępnianie nagranej prezentacji w usłudze Teams, nawet bez udziału w spotkaniu. Ta funkcja będzie również dostępna w drugim kwartale 2022 r.

READ  12 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem Unicorn Overlord

Na koniec pojawiła się aktualizacja aplikacji Viva Insights w usłudze Teams z nową „biblioteką inspiracji”. Ta sekcja, zawierająca treści z Harvard Business Review, Thrive i Microsoft, będzie zawierać przewodniki, wskazówki i zalecenia, które pomogą pracownikom w różnych aspektach ich życia zawodowego. Będzie on dostępny w wersji zapoznawczej w tym miesiącu, a do końca kwietnia będzie ogólnie dostępny w 11 językach.

Biblioteka inspiracji w Viva Insights

Wszystko to jest odpowiedzią na indeks trendów biznesowych firmy Microsoft, który zapewnia wszelkiego rodzaju wgląd w strukturę dzisiejszej siły roboczej. Microsoft odkrył, że wielu pracowników wciąż rozważa hybrydowy styl życia, dlatego nadal inwestuje w te funkcje, aby to ułatwić. Microsoft ogłosił również, że te funkcje aplikacji Teams, Whiteboard itp. pojawią się w Surface Hub 2S wraz z nową kamerą Surface Hub 2. Piątego kwietnia Microsoft… Zapowiedź nowych funkcji systemu Windows 11 skoncentrowanych na pracy hybrydowejjest bardzo.