Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Microsoft zmienił wymagania systemowe Windows 11 i wydał zaktualizowane narzędzie do sprawdzania kondycji komputera

Microsoft opublikowany Wczoraj aktualizacja minimalnych wymagań systemowych Windows 11 na blogu Windows Insider.

Kiedy firma ujawniła system Windows 11 i jego minimalne wymagania systemowe, szybko stało się jasne, że wiele systemów, na których działał system operacyjny Windows 10 firmy, nie będzie mogło przejść na Windows 11 ze względu na wymagania sprzętowe.

Firma Microsoft wydała wówczas narzędzie PC Health Check, które umożliwiło administratorom systemu Windows sprawdzenie, czy urządzenie jest zgodne z systemem Windows 11.

Dwa wymagania, które uniemożliwiły uaktualnienie wielu systemów do systemu Windows 11, to procesor i bezpieczny rozruch/TPM.

Microsoft wyciągnął narzędzie wkrótce po jego pierwotnym wydaniu i ogłosił, że będzie nad nim pracować i rozważy modyfikację wymagań systemowych dla nowego systemu operacyjnego.

Wczorajszy post podkreśla zmiany, które zdecydował się wprowadzić Microsoft. Nowa wersja narzędzia PC Health Tool została wydana, aby to odzwierciedlić.

Niewielka grupa procesorów Intel 7. generacji została dodana do listy kompatybilności z Windows 11.

  • Seria Intel® Core™ X, seria Xeon® W .
  • Intel® Core™ 7820HQ (tylko wybrane urządzenia dostarczane z aktualnymi sterownikami opartymi na deklaratywnych i komponentowych zasadach projektowania oraz aplikacjach obsługi urządzeń (DCH), w tym Surface Studio 2)

Dodanie to jedyna zmiana. Wszystkie inne wymagania, 4 GB pamięci, 64 GB pamięci, bezpieczny rozruch UEFI, wymagania dotyczące grafiki i TPM 2.0 są nadal wymaganiami.

Wiele wpisów na blogu Windows stanowi powód decyzji Microsoftu. To długa lektura, ale oto podsumowanie punktów przedstawionych przez Microsoft (niektóre z nich są oparte na telemetrii):

  • 52% więcej awarii trybu jądra dla niekompatybilnych urządzeń.
  • 99,8% bezawaryjnej obsługi urządzeń spełniających wymagania systemowe.
  • 17% więcej przestojów na nieobsługiwanych urządzeniach.
  • 43% wzrost liczby awarii aplikacji na niezgodnych urządzeniach.
  • Ulepszona podstawa zabezpieczeń systemu Windows.
  • 67% niższe rozliczenia dla organizacji, które wyłączają starsze uwierzytelnianie.
  • Lepsza kompatybilność z „najczęściej używanymi aplikacjami”.
READ  Potwierdzono specjalne wydarzenie Apple. Co ujawnia osoba zaproszona?

Niejawni testerzy systemu Windows można pobrać Aplikacja PC Health Check jest już zaktualizowana. Microsoft planuje udostępnić go publicznie w nadchodzących tygodniach.

zamykające słowa

Klienci Windowsa, którzy mieli nadzieję, że Microsoft doda wszystkie procesory 7. generacji do listy kompatybilnych procesorów, będą rozczarowani zapowiedzią Microsoftu. Lista procesorów dodanych w aktualizacji jest niewielka i chociaż oznacza to, że niektóre urządzenia Surface firmy Microsoft są teraz zgodne z systemem Windows 11, nadal uniemożliwia uaktualnienie wielu urządzeń do systemu Windows 11 za pomocą usługi Windows Update (w tym zaufanego Surface Go).

Wymagania systemowe niewiele się zmieniły od wersji Windows do wersji Windows. Na przykład Windows 7 wymaga procesora 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci masowej i urządzenia graficznego DirectX 9 z minimum WDDM 1.0. Windows 10, wydany 6 lat po Windows 7, ma te same minimalne wymagania.

Windows 11 to zmienia, a decyzja ta uniemożliwi uaktualnienie wielu systemów do Windows 11. Wszystko, co mówi o zapewnieniu zgodności, ignoruje sprzęt, który nie jest zgodny z Windows 11 ze względu na wymagania Microsoftu. Windows był kiedyś systemem, który można było zainstalować na bardzo starym sprzęcie i działał; Zmienia się to w systemie Windows 11.

Windows 10 będzie wspierany przez Microsoft do 2025 roku, ale wydaje się, że system operacyjny jest już w fazie rozszerzonego wsparcia, a Microsoft skupia większość swoich zasobów programistycznych na Windows 11.

Źródła wskazują, że administratorzy mogą używać obrazów ISO do uaktualniania urządzeń, które nie spełniają wymagań procesora do systemu Windows 11.

Microsoft jest w niezręcznej sytuacji. Nowe minimalne wymagania dla systemu Windows 11 zmniejszają liczbę awarii i problemów, z jakimi mogą się zetknąć klienci, ale także uniemożliwią dużej części społeczności aktualizację. Czy kupisz ten nowy sprzęt, jak ma nadzieję Microsoft, aby uzyskać system Windows 11 na tych komputerach? Co się stanie w 2025 roku, gdy wyczerpie się wsparcie dla systemu Windows 10? Na tych urządzeniach nie będzie można uruchomić obsługiwanej wersji systemu Windows, co pozostawia dystrybucję systemu Linux jako logiczny wybór.

READ  Nawet Starfield nie sprawi, że ludzie wymienią swoje PS5 na Series X / S, mówi Xbox Boss

Teraz Ty: Dlaczego Microsoft odciął sobie drogę, jeśli chodzi o kompatybilność?

streszczenie

Microsoft zmienił wymagania systemowe Windows 11 i wydał zaktualizowane narzędzie do sprawdzania kondycji komputera

Nazwa artykułu

Microsoft zmienił wymagania systemowe Windows 11 i wydał zaktualizowane narzędzie do sprawdzania kondycji komputera

Opisać

Firma Microsoft opublikowała wczoraj aktualizację minimalnych wymagań systemowych dla systemu Windows 11 na blogu Windows Insider.

autor

Martina Brinkmanna

wydawca

wiadomości o technologii Gax

Logo

Reklamy