Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowe podsumowanie: Fabiaski ma czyste konto na polskim pożegnaniu

Łukasz Fabiaski Polska zachowała czyste konto w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA przeciwko San Marino w sobotni wieczór i pożegnała się emocjonalnie ze sceną międzynarodową.

Bramkarz West Ham United ogłosił, że latem po zakończeniu kampanii na Euro 2020 w swoim kraju odszedł na międzynarodową emeryturę, ale spotkanie z San Marino w Warszawie zostało przedstawione jako mecz pożegnalny.

Polska, która wygrała 5:0, była na 3 miejscu, a Fafiaski uhonorował i klaskał w 58. minucie.

Fabiaski otrzymał wiadomości od swoich obecnych i byłych międzynarodowych kolegów z drużyny i otrzymał oprawioną koszulkę polskiego bramkarza z jego nazwiskiem i numerem 57 na plecach.

36-latek zadebiutował w Polsce w 2006 roku i pojechał ze swoim krajem na dwa finały mistrzostw świata i trzy mistrzostwa Europy, pomagając im w ćwierćfinale Euro 2016 we Francji.

Sobotnia noc w innych miejscach, Andriej Jarmołenko Zwycięstwo Ukrainy 2:1 z Finlandią zwiększyło ich nadzieje na awans do przyszłorocznego finału w Katarze.

Yarmolenko Helsinki strzelił gola w 20. minucie 4. minuty meczu – jego 43. gol w 103 meczach – ale jego kraj musiał wrócić po tym, jak Tim Buki z Norwich City wyrównał w pół godziny.

Ale pięć minut później Roman Yermsuk z Benfiki strzelił gola na korzyść Ukrainy i zajął drugie miejsce w grupie D z ośmioma punktami w sześciu meczach.

Po kwalifikacjach u siebie i poza nim z Bośnią i Hercegowiną zajmującą trzecie miejsce, wiedzą, że zwycięstwa w tych meczach zapewnią im miejsce w play-off.

Wreszcie angielski Teklan Rice był niewykorzystaną alternatywą, ponieważ Trzy Lwy pokonały komfortową grupę I 5-0 w Andorze.

Podopieczni Garetha Southgate awansowali o jeden krok do finału Pucharu Świata z Benem Silwellem, Pugayo Saga, Dummy Abrahamem, Jamesem Ward-Brosem i Jackiem Grilishem.

READ  Dzień 4 Mistrzostw Polski: Similevsky dołącza do składu OLY z 1: 56.48 200 fly