Mimo że Ange Postecoglou nie ma szans na inspirację pokazem Celticu w Polsce

Ange Postecoglou powiedział swoim celtyckim graczom, że w końcu zdobędą swoje nagrody, jeśli powtórzą swój „doskonały” występ przeciwko Szachtarowi Donieck, który zapewnił im pierwszy punkt w Lidze Mistrzów.

The Hoops zdominowali większość meczu na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, ale zremisowali 1:1.

Mistrzowie Szkocji mieli wiele okazji w 10. minucie, kiedy Artem Bondarenko wpadł do własnej siatki po przenikliwym biegu Rio Hatted.

Szachtar wyrównał w 29. minucie po podaniu Josipa Juranovica, który posłał lewy skrzydłowy Mikailo Mudric na czystym biegu w kierunku bramki.

Były skrzydłowy Celticu Marian Schwedt strzelił nieuznaną bramkę z pozycji spalonego i wymusił dobre zatrzymanie Joe Harta, gdy Szachtar wrócił do przerwy.

Jednak podopieczni Postecoglou odzyskali kontrolę natychmiast po przerwie, a zmienniki Giorgos Giacomakis i Daisen Maeda przegapili kolejne okazje.

„Występ był znakomity” – powiedział menedżer Celticu.

„Oczywiście wynik tego nie odzwierciedlał, ale myślałem, że gracze dawali z siebie wszystko przez całą grę i to wszystko, o co mogę prosić.

„Potrzebowaliśmy tego drugiego gola i mieliśmy duże szanse na jego zdobycie. Z mojego punktu widzenia nie mogę od nich prosić o więcej.

– Jeśli będziemy grać w taki rodzaj piłki nożnej i wykazać się takim zaangażowaniem, dostaniemy nasze nagrody.

Celtic nie wykorzystał okazji w pierwszym meczu z Realem Madryt 3:0, ale Postecoglou był w tym tygodniu w świetnym humorze.

„Myślę, że występ jest ważniejszy niż punkt” – powiedział.

To najwyższy poziom klubowej piłki nożnej, każdy mecz jest pod presją, każdy moment każdego meczu jest ważny.

„Na tym poziomie zdecydowanie musisz zarobić wszystko. Każdy punkt i każda wygrana wymaga od nas maksymalnego wysiłku i musimy być w najlepszej formie.

„To nie były trzy punkty, ale pomyślałem, że to najbardziej zachęcająca część występu. Piłkarze naprawdę zaakceptowali fakt, że zawsze musimy być jak najlepiej we wszystkim, co dostajemy.

READ  Wszystko albo nic dla rządzącej w Polsce partii PiS w tym roku - POLITICO

Celtic miał 16 prób na bramkę w porównaniu do pięciu Szachtara.

Postecoglou powiedział: „W zeszłym tygodniu byliśmy dobrzy przez 55, 60 minut, a potem opozycja wskoczyła na nas.

– Tutaj jesteś z dala od domu, oczywiście jest to neutralne boisko, ale to nie jest twój dom i myślałem, że wykazali się odpornością i siłą psychiczną, aby dalej grać w naszą piłkę. Myślę, że to zachęcające na tym poziomie.

„Wkładamy w to wszystko. Nie zdobyliśmy trzech punktów, ale myślę, że jeśli będziemy to robić, damy sobie szansę na wygranie każdego meczu, w którym gramy.

Menedżer Szachtara Igor Jovicevic pochwalił swoich piłkarzy za zdobycie punktu.

Dodał: „Są super szybcy i super agresywny zespół i wiedzieliśmy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Presja, szczególnie na początku, była niewiarygodna.

„Gra była dobrym doświadczeniem. Tak, dali nam bardzo ciężki czas, ale nie zapominaj, że na Ukrainie kibicowało nam 40 milionów kibiców i zdobyliśmy punkt i strzeliliśmy gola.

„Ten sport jest czymś, z czego można być naprawdę dumnym. Uczyniliśmy niemożliwe możliwym, uczyniliśmy niemożliwe możliwym.