Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Minister spraw zagranicznych Australii ostrzega przed „katastrofalnymi” skutkami wojny na Pacyfiku podczas przemówienia ONZ

minister spraw zagranicznych Penny Wong Wykorzystała swoją pierwszą ważną przemowę, aby Organizacja Narodów Zjednoczonych Aby ostrzec przed skutkami wojny w regionie Indo-Pacyfiku i we wszystkim poza nazwą powoływać się na napięcia między Chinami a Tajwanem.
Wong nie tylko potępił Inwazja Rosji na Ukrainę W swoim przemówieniu ostrzegła również przed wpływem „katastrofalnego” konfliktu w regionie Indo-Pacyfiku na Australię i inne kraje Azji i Pacyfiku.

„W naszym regionie, gdy konkurencja geopolityczna staje się coraz bardziej intensywna, musimy zapewnić, że konkurencja nie przerodzi się w konflikt” – powiedział Wong.

Minister spraw zagranicznych Australii, Penny Wong, przemawia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku. (9 nowości)

„Ponieważ wybuch konfliktu w regionie Indo-Pacyfiku będzie katastrofalny – dla naszego narodu i naszego dobrobytu.

„Dzięki Indo-Pacyfikowi centralnemu dla globalnego dobrobytu i bezpieczeństwa, koszty wykroczą daleko poza nasz region i na każde życie”.

Wong zastanawiał się, w jaki sposób kraje mogą „nacisnąć hamulce” przed rosnącymi napięciami, takimi jak te w regionie Indo-Pacyfiku.

„Do każdego z nas należy zadanie sobie pytania, w jaki sposób możemy wykorzystać siłę, wpływy, sieci i możliwości naszego państwa, aby uniknąć katastrofalnego konfliktu?” Zapytała.

„Jak uwolnić się od odpowiedzialności za ograniczanie napięć – aby powstrzymać niepowstrzymany pęd konfliktu w naszym regionie lub poza nim?”

Australijska minister spraw zagranicznych Penny Wong i sekretarz stanu USA Anthony Blinken uczestniczą w spotkaniu Grupy Indo-Pacyfiku podczas 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w piątek, 23 września 2022 r. (David „Dee” Delgado/Pool Photo via AP)
Australijska minister spraw zagranicznych Penny Wong i sekretarz stanu USA Anthony Blinken uczestniczą w spotkaniu Grupy Indo-Pacyfiku podczas 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w piątek, 23 września 2022 r. (David „Dee” Delgado/Pool Photo via AP) (AFP)

Wong zwraca się do Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby przypomnieć grupie o pragnieniu Australii, by zasiąść w radzie w 2029 roku. Poprze to, przedstawiając „determinację” Australii w zwalczaniu narastających konfliktów w regionie Azji i Pacyfiku.

„Australijczycy chcą być lepszymi, bardziej zaangażowanymi i pomocnymi członkami rodziny Pacyfiku” – powiedział Wong.

„Australijczycy chcą wzmocnić naszą współpracę obronną, morską i gospodarczą z wyspiarskimi narodami Pacyfiku. Chcemy być partnerem Pacyfiku z wyboru w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa.

„Dlatego staramy się o miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2029-2030. Dlatego zabiegamy o reformę Rady Bezpieczeństwa z większą stałą reprezentacją Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji, w tym Indii i Japonii”.

Nie możemy pozostawić tego wielkim władzom

Wyznaczył cel Australii, aby stać się ważnym graczem na arenie światowej i wezwał mniejsze kraje do odłożenia własnego losu na bok od tego, co rzekomo mają wielkie światowe mocarstwa.

„Przypomina nam, że każdy kraj musi dokonywać własnych wyborów, korzystać z własnej woli” – powiedziała. „Nie możemy pozostawić tego wielkim mocarstwom. I nie możemy być bierni, gdy wielkie mocarstwa naruszają zasady. „

„Mówię do małych i średnich krajów, takich jak moje: nie tylko wspieramy graczy w wielkim dramacie globalnej geopolityki, w teatrze zdominowanym przez wielkie mocarstwa.

„Od nas wszystkich zależy stworzenie świata, do którego dążymy – stabilnego, pokojowego, dostatniego i szanującego suwerenność”.

Wong podwaja zdolność Chin do powstrzymania konfliktu między Rosją a Ukrainą

W przemówieniu wygłoszonym po spotkaniu z Wang Yi Wong powiedział, że Chiny zaakceptowały Kartę Narodów Zjednoczonych mającą na celu ochronę międzynarodowych praw człowieka, a zatem mają „obowiązek” wykorzystania swoich wpływów do powstrzymania wojny.

Sekretarz stanu Penny Wong przemawia do mediów po spotkaniu z chińskim ministrem spraw zagranicznych. (9 nowości)

W swoim przemówieniu do Organizacji Narodów Zjednoczonych Wong podwoiła swoje apele, aby Chiny, „supermocarstwo”, wykorzystały swoje wpływy do zakończenia inwazji Rosji na Ukrainę.

„Atak Rosji na Ukrainę jest atakiem na wszystkie małe kraje” – powiedziała.

„Dlatego szczególnie ważne jest, aby kraje, które odgrywają wiodącą rolę na forach międzynarodowych oraz kraje, które mają wpływ na Rosję, wywierały wpływ na zakończenie tej wojny.

W tym przedsięwzięciu świat zwraca się do Chin, wielkiego mocarstwa, stałego członka Rady Bezpieczeństwa, z „bezgranicznym partnerstwem” z Rosją.

Ukraińscy żołnierze obejmują się, podczas gdy Rosjanie wycofują się

READ  Boris Johnson przyznaje się do udziału w przyjęciu w ogrodzie na Downing Street w czasie blokady COVID