Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mówi się, że Valve opracowuje samodzielny zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej o nazwie kodowej „Deckard”.

Valve może opracować drugi zestaw słuchawkowy VR o samodzielnym projekcie podobnym do tego, co obecnie oferuje oferta zestawów słuchawkowych Oculus Quest firmy Facebook. Ujawniono dowody na nowy zestaw słuchawkowy Youtube Brad Lynch. Znalazł wiele odniesień w kodzie SteamVR Valve do urządzenia o nazwie kodowej „Deckard”, które następnie porównał z niedawnymi zgłoszeniami patentowymi firmy.

Ars Technica później potwierdzone Ma własne źródła, że ​​wiele wyników Lyncha jest dokładnych, a Valve ma prototyp słuchawek w fazie rozwoju. W przeciwieństwie do pierwszego zestawu słuchawkowego VR firmy, Wskaźnik ledowyWydany w 2019 roku nowy zestaw słuchawkowy ma wbudowany procesor, który umożliwia pracę bez podłączania kabla do komputera. Podobno Valve ma również ambicje, aby móc śledzić ruch bez potrzeby korzystania z zewnętrznych stacji bazowych (tzw. śledzenie „wewnątrz-zewnątrz”).

Ars Twierdzenia są zasadniczo zgodne z odniesieniami do kodu, które Lynch przedstawia w swoim filmie. Obejmuje to użycie terminu „samodzielny” i ciąg kodu wskazujący, że może mieć wewnętrzną moc obliczeniową, która może pozwolić mu działać niezależnie od komputera zewnętrznego. Istnieją również wzmianki, że nowy zestaw słuchawkowy może mieć pewną łączność bezprzewodową, prawdopodobnie za pośrednictwem Wi-Fi. Ars Zauważa również, że szczegóły dotyczące zaktualizowanej optyki są również subtelne, co może pozwolić na umieszczenie soczewek zestawu słuchawkowego bliżej twarzy użytkownika, aby uzyskać lepszy komfort i wydajność.

Doniesienia na temat samodzielnego zestawu słuchawkowego są interesujące w świetle zapowiedzi Zawór Ręczna konsola Steam Deck, który działa na częściowo dedykowanym procesorze AMD. W FAQ Valve wyjaśniono, że obecna konsola “nie ulepszone„W przypadku wirtualnej rzeczywistości, ale w wywiadzie firma wyraziła zainteresowanie jednym dniem korzystania z procesora w samodzielnym zestawie słuchawkowym VR.

Nie jesteśmy gotowi nic o niej powiedzieć [using the AMD processor in a VR headset]Greg Comer z Valve powiedział krawędź w Steam Deck Ostatni wywiad, „Ale to działałoby dobrze w tym środowisku, z potrzebnym TDP… jest to bardzo istotne dla nas i naszych przyszłych planów”.

READ  Co krytycy mówią o Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 na Nintendo Switch?

Oczywiście nic wewnętrznie opracowane przez Valve nie gwarantuje, że kiedykolwiek ujrzy komercyjną wersję. Ars odnosi się do firmy słynna historia Od pracy nad projektami wewnętrznymi, tylko po to, by je zabić. Ale fakt, że firma wypuściła już jeden zestaw słuchawkowy VR i wkrótce uruchomi własną samodzielną przenośną konsolę, daje nam nadzieję, że pewnego dnia wejdzie ona na rynek.