Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nadaj priorytet dostępności stron ABC

Nadaj priorytet dostępności stron ABC

W ABC dążymy do różnorodności i integracji wśród naszych zespołów i odbiorców nie tylko w Australii, ale wśród wszystkich osób na całym świecie, które korzystają z naszej platformy w celu zapewniania zaufanych relacji w mediach i rozrywce.

Zdajemy sobie z tego sprawę 1 na 6 Wielu z nas jest niepełnosprawnych, ale ponad 95% stron głównych nie spełnia wymagań dostępności.

Na 1 milionie stron głównych wykryto 49 991 225 unikalnych błędów dostępności – średnio 50 błędów na stronę.

-WebAim (raport 2023)

W miarę jak coraz więcej osób korzysta z Internetu w celu korzystania z mediów oraz w ramach… Nasz pierwszy plan cyfrowyBardzo ważne stało się zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do naszych treści.

Użytkownicy, którzy potrzebują technologii wspomagających do poruszania się po Internecie, powinni mieć dostęp do naszych treści, zwłaszcza najświeższych wiadomości i ważnych informacji o sytuacjach awaryjnych.

Z pomocą naszych specjalistów ds. dostępności wdrożyliśmy sposoby pomagające naszym programistom w spełnianiu wymagań dotyczących dostępności Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych (WCAG).

Planowanie

Przed rozpoczęciem opracowywania współpracujemy z naszymi projektantami i zespołem ds. dostępności, aby sprawdzić dostępność, wygodę użytkownika i wykonalność naszych projektów. Następnie z wyprzedzeniem omawiamy wszelkie potencjalne wyzwania rozwojowe lub problemy wizualne i od początku wyznaczamy jasną ścieżkę.

Nasi eksperci ds. dostępności uwzględniają w projektach opinie dotyczące stylów interaktywnych, sposobu interpretacji treści przez czytniki ekranu oraz sposobu, w jaki użytkownicy powinni poruszać się za pomocą klawiatury. Dzięki temu mamy pewność, że to, co opracujemy, będzie zgodne z technologią wspomagającą i znacząco zmniejszy liczbę zmian wymaganych po opracowaniu.

Przykład naszych szczegółowych uwag na temat dostępności w naszym narzędziu do projektowania (Figma)

budynek

Tworzenie stron internetowych rozpoczyna się od natywnie dostępnych elementów HTML. Jednakże unikalny projekt i funkcjonalność każdej strony internetowej wymaga stworzenia niestandardowych komponentów, co może wymagać ponownej integracji tych funkcji dostępności w inny sposób. Proces ten może być stresujący, biorąc pod uwagę liczbę lokalizacji ABC.

READ  Studio Halo Microsoftu jest mniejsze i przełącza się na silnik Unreal Engine

Aby uprościć programowanie i ograniczyć liczbę przeróbek, opracowaliśmy Nucleus, centralną bibliotekę zaprojektowaną przez nasz zespół Design Language System (DLS). Nucleus został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu dostępu i oferuje szereg gotowych komponentów, które zostały sprawdzone przez nasz zespół ds. dostępności. Zapewnia także spójność i ułatwia aktualizacje w naszych witrynach ABC, na przykład najnowsze ulepszenia wyglądu WCAG 2.2.

Ulepszenie wyglądu ostrości w WCAG 2.2 jest udokumentowane w naszej bibliotece
Ulepszenie wyglądu ostrości w WCAG 2.2 jest udokumentowane w naszej bibliotece

Krótkie historie

Krótkie historie To tutaj budujemy nasze komponenty w oderwaniu od naszych stron internetowych, co pozwala nam udostępniać nasze biblioteki komponentów poza bazą kodu i dostarczać wraz z nimi dokumentację. Aby podkreślić znaczenie dokumentowania dostępności w Storybook, Stworzyliśmy specjalistyczne narzędzie Który płynnie integruje się z platformą. Zawiera wydzielony obszar, w którym można wyróżnić potencjalne przypomnienia i pułapki, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z określonych składników.

Nasze narzędzie Storybook dokumentuje sekcję dostępności naszego komponentu przycisku
Nasze narzędzie Storybook dokumentuje sekcję dostępności naszego komponentu przycisku

Wykorzystujemy zintegrowane narzędzia ułatwień dostępu Storybook, które pomagają ocenić responsywność komponentów w różnych rzutniach, zapewniając odpowiednie skalowanie na urządzeniach mobilnych. Umożliwia także symulowanie doświadczeń użytkowników z wadą wzroku poprzez powiększanie treści w celu poprawy czytelności lub zastąpienia niewyraźnego widzenia.

Nasz komponent Carousel symuluje niewyraźne widzenie w ramce wyświetlacza mobilnego
Nasz komponent Carousel symuluje niewyraźne widzenie w ramce wyświetlacza mobilnego

Testy

Używamy narzędzi testowych, aby mieć pewność, że nasze komponenty i strony internetowe są tak dostępne, jak to możliwe, oraz wykrywamy problemy na różne sposoby.

Jednostka eksperymentów

W naszej pierwszej metodzie skorzystaliśmy Biblioteka testowa, znany z wbudowanych funkcji ułatwień dostępu. Skupiamy się na tworzeniu testów, które najlepiej reprezentują interakcje użytkownika, zapewniając funkcjonalność izolowanych komponentów kodu, takich jak elementy HTML. Struktura biblioteki testów pozwala nam symulować szereg interakcji, w tym nawigację za pomocą klawiatury i przewijanie.

Jeden z naszych testów rozwijanego modułu nawigacji, który weryfikuje obsługę klawiszy strzałek i stanów fokusu
Jeden z naszych testów rozwijanego modułu nawigacji, który weryfikuje obsługę klawiszy strzałek i stanów fokusu

Dołączamy również prosty test użycia Podstawowy topór Silnik automatycznie identyfikujący typowe praktyki dotyczące dostępności, takie jak zapewnienie, że obrazy mają odpowiednie etykiety, aby czytniki ekranu mogły je reklamować.

Przykład testów jednostkowych z wykorzystaniem silnika Axe
Przykład testów jednostkowych z wykorzystaniem silnika Axe

Kompleksowe testy automatyczne

Oprócz testów jednostkowych automatyzujemy symulacje rzeczywistych scenariuszy użytkowników, które poruszają się po różnych stronach w celu zidentyfikowania problemów od początku do końca. Używać Testy dostępności dramaturgaMożemy wykryć naruszenia WCAG w wielu komponentach wyświetlanych na ekranie. Może to obejmować nakładające się na siebie komponenty, utrudniające odczytanie tekstu lub różne elementy interaktywne ze zduplikowanymi identyfikatorami, dezorientujące czytnik ekranu.

READ  Asus Zenfone 10 zapewnia moc chipsetu Snapdragon 8 drugiej generacji w kompaktowej obudowie
Raport dramaturga, który zawiera szczegółowe informacje na temat naruszeń dostępności
Raport dramaturga, który zawiera szczegółowe informacje na temat naruszeń dostępności

Tego typu testy zapewniają ogromną wartość w porównaniu z testami ręcznymi. Obejmuje wymagania określone przez ekspertów ds. dostępności i rejestruje zmiany, które mogą mieć wpływ na użyteczność. Automatyzacja ich po wprowadzeniu zmian w kodzie pomaga utrzymać poziom dostępności i dalej go ulepszać.

Testowanie ręczne

Chociaż powyższe metody testowania są cenne, należy pamiętać, że nie są one w stanie wykryć wszystkich problemów z dostępnością i nie odtwarzają w pełni interakcji człowieka z technologią wspomagającą. Aby wypełnić tę lukę, przeprowadzamy testy ręczne mające na celu wyeliminowanie potencjalnych błędów tam, gdzie inne nasze testy mogą zakończyć się niepowodzeniem.

Podczas nawigacji po naszych komponentach i witrynach internetowych korzystamy wyłącznie z czytników ekranu, korzystając z klawiatury. Dzięki temu możemy usłyszeć, jak treść jest czytana na głos i zidentyfikować wszelkie wątpliwości dotyczące struktury treści, przepływu nawigacji lub braku elementów opisowych.

Ponadto oceniamy zgodność z różnymi konfiguracjami dostępności, takimi jak tryby wysokiego kontrastu i ustawienia niskiej ruchu, aby mieć pewność, że nasze strony internetowe są wygodne dla użytkowników, którzy mogą mieć wrażliwość sensoryczną. Ta metoda stwarza problemy ze współczynnikami kontrastu kolorów i animacją, które mogą nie działać prawidłowo w takich warunkach.

Na koniec, aby mieć pewność, że nasze witryny internetowe zachowują funkcje ułatwień dostępu na wielu powszechnie używanych platformach, testujemy różne kombinacje czytników ekranu z popularnymi przeglądarkami, systemami operacyjnymi i urządzeniami.

Przeglądy dostępności

Ścisła współpraca i przegląd naszej pracy przez nasz zespół ds. dostępności to ważna część naszego procesu tworzenia. Ich wiedza zapewnia większą zgodność ze standardami WCAG i pomaga zidentyfikować potencjalne bariery w dostępności. Jesteśmy w stanie otrzymywać cenne opinie i rozwiązywać problemy związane z dostępnością w całym cyklu rozwoju, od wstępnego projektu po aktualizacje po wydaniu.

Ważną częścią naszego procesu jest iteracja Modele informacji zwrotnej od publicznościzwłaszcza w zakresie dostępności, gdyż użytkownicy zgłaszają problemy, jakie napotykają podczas poruszania się po serwisie. Ta bezpośrednia komunikacja pozwala nam szybko reagować na opinie użytkowników i rozwiązywać problemy w odpowiednim czasie.

READ  Zaktualizowana aplikacja Spotify Wear OS pozwoli Ci pobierać dzwonki na Galaxy Watch 4

Jednakże w przypadkach, gdy nie jesteśmy w stanie uwzględnić opinii dotyczących dostępności poprzez zmiany programistyczne, nasze zespoły projektowe pomagają zapewnić alternatywne projekty, które pomogą rozwiązać te uwagi.

Dzielić się wiedzą

Oprócz innych naszych strategii skupiamy się na kompleksowych sesjach dokumentacyjnych i dzieleniu się wiedzą, zapewniając spójność i usprawniając uczenie się między zespołami.

Metody testowania znajdują się w naszej wewnętrznej dokumentacji dotyczącej dostępności podczas programowania
Metody testowania znajdują się w naszej wewnętrznej dokumentacji dotyczącej dostępności podczas programowania

Regularne spotkania dają naszym zespołom okazję do omówienia kluczowych tematów dotyczących dostępności i dzielenia się odpowiednimi narzędziami umożliwiającymi dalszy rozwój i współpracę między członkami zespołu.

Edukując się nawzajem i udzielając wskazówek poprzez naszą dokumentację i spotkania, dążymy do zapewnienia przejrzystości, standaryzacji naszego przepływu pracy i płynnej integracji dostępności.

Wniosek

Nasz proces rozwoju odzwierciedla nasze zaangażowanie na rzecz włączenia społecznego, integrując je z każdym aspektem naszej kultury pracy, aby zapewnić jak największą dostępność naszych stron internetowych. Udoskonalając naszą platformę internetową i współpracując z naszymi zespołami, kontynuujemy nasz plan stworzenia platformy cyfrowej dla wszystkich, niezależnie od ich umiejętności.