Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nadchodzą duże zmiany w Mapach Google

Nadchodzą duże zmiany w Mapach Google

Google wprowadza dużą zmianę w Mapach Google, która będzie miała wpływ na miliony Australijczyków – i musisz działać szybko.

W ciągu 17 lat od premiery Mapy Google zmieniły sposób, w jaki poruszamy się po świecie, podejmujemy decyzje i myślimy o naszej prywatności. Oto spojrzenie od środka, jak to działa i co dalej. Ilustracja: Adele Morgan

Gigant technologiczny po raz pierwszy ujawnił w grudniu ubiegłego roku, że wprowadza zmiany Oś czasu Map Google Funkcja, która jest „osobistą mapą, która pomaga zapamiętać odbyte trasy i wycieczki oraz odwiedzone miejsca na podstawie Twojej historii lokalizacji”.

Moja oś czasu sięga kilku lat wstecz i pokazuje, że odwiedziłem miejsca na wschodnim wybrzeżu Australii, a także kilka krajów zamorskich.

Oś czasu w Mapach Google pokazuje odwiedzone przez Ciebie miejsca. Zdjęcie: Dostarczone

Przydaje się do zapamiętywania, gdzie byłeś i do tego, jak daleko przebyłeś. Możesz edytować i usuwać oś czasu.

Jednak sytuacja wkrótce się zmieni.

Australijscy użytkownicy Google, którzy mają włączoną historię lokalizacji – a liczba ta prawdopodobnie osiągnie miliony, ponieważ jest ona domyślnie włączona – wkrótce dane z osi czasu będą zapisywane na swoich urządzeniach, a nie w chmurze.

Google twierdzi, że dzięki temu ludzie będą mieli większą kontrolę nad swoimi danymi. Użytkownicy nadal będą mieli możliwość usuwania informacji i wyłączania tego ustawienia.

W ramach zmian nadal możesz zdecydować się na tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze, gdzie zostaną one zaszyfrowane, tak aby nawet Google nie mógł ich odczytać.

Google domyślnie automatycznie usunie dane o lokalizacji po trzech miesiącach w porównaniu z poprzednią opcją wynoszącą 18 miesięcy. Ustawienie można przedłużyć na dłuższy okres i wyłączyć automatyczne usuwanie.

Google wprowadza duże zmiany na osi czasu Map Google. Zdjęcie: iStock

Google powiadomi użytkowników, gdy aktualizacja zostanie opublikowana na ich kontach.

READ  Najlepszy ruch helioliskowy w Pokemon GO

Przesyłanie danych na urządzenie oznacza, że ​​nie będzie można uzyskać do nich dostępu przez Internet. Jeśli nie zmienisz ustawień, Google usunie z Twojej historii podróży wszystko, co jest starsze niż ostatnie 90 dni.

Oznacza to, że użytkownicy chcący zachować swoje stare dane powinni jak najszybciej sprawdzić swoje ustawienia.

Aby to zrobić, otwórz Mapy Google, kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz swój harmonogram. Możesz zachować swoje dane lub wybrać ustawienie automatycznego usuwania. Masz czas do 1 grudnia na zmianę ustawień, w przeciwnym razie ryzykujesz utratę danych.

W ramach zmian użytkownicy będą mogli także usuwać aktywności związane z konkretnymi miejscami.

Google wyjaśnił to w ten sposób: „Załóżmy, że planujesz przyjęcie urodzinowe-niespodziankę i otrzymujesz wskazówki dojazdu do pobliskiej piekarni, aby odebrać ciasto. Wkrótce całą swoją ostatnią aktywność będziesz mógł zobaczyć na mapach związanych z piekarnią w jednym centralnym miejscu, a będziesz mógł łatwo usunąć swoje wyszukiwania, wskazówki dojazdu, wizyty i posty”. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możliwość usuwania działań związanych z konkretnym miejscem z Map zacznie być dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS w nadchodzące tygodnie.

Wprowadzono także zmianę w „niebieskiej kropce”, która pokazuje Twoją lokalizację na mapie.

W ramach aktualizacji po kliknięciu niebieskiej kropki wyświetli się historia lokalizacji, oś czasu i ustawienia dostępu.

Google twierdzi, że dokłada wszelkich starań, aby dane użytkowników były „bezpieczne, prywatne i pod Twoją kontrolą”, co jest zgodne z australijskimi zasadami ochrony prywatności obowiązującymi w australijskim prawie. Ustawa o ochronie prywatności z 1988 r.

Jak donosił portal news.com.au w zeszłym roku, rząd planuje wprowadzić poważne zmiany w australijskich ramach dotyczących prywatności, aby dostosować przepisy do „globalnych standardów ochrony prywatności informacji i właściwej ochrony prywatności Australijczyków”.

Propozycje obejmują przejście w stronę bardziej rygorystycznego podejścia do prywatności danych w stylu UE, takiego jak „prawo do sprzeciwu, żądania usunięcia i deindeksowania wyników wyszukiwania”.

READ  Osłabienie Kai'Sa, wzmocnienia Viego, zmiany w portalu i nie tylko

Projekt ustawy może trafić do parlamentu w tym roku.