Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najnowsza klawiatura Microsoft Surface Pro ma pogrubione klawisze zwiększające czytelność

Najnowsza klawiatura Microsoft Surface Pro ma pogrubione klawisze zwiększające czytelność

Są pewne pozytywne wieści z frontu dostępności . Wraz z biznesowymi Surface Laptop 6 i Surface Pro 10 firma zaprezentowała pierwszą klawiaturę Surface Pro z pogrubionymi klawiszami. Microsoft twierdzi, że w porównaniu do innych klawiatur ta ma jaśniejsze podświetlenie, co w połączeniu z odważniejszą czcionką powinno ułatwić czytanie klawiatury i zmniejszyć zmęczenie oczu. Należy zaznaczyć, że klawiatura będzie dostępna wyłącznie w języku angielskim (USA) i wyłącznie w USA i Kanadzie.

Podobnie jak w przypadku innych nowych klawiatur systemu Windows, ta ma . Chatbot oparty na sztucznej inteligencji umożliwi Ci włączenie funkcji ułatwień dostępu bez konieczności poruszania się po menu w poszukiwaniu opcji, której szukasz. Możesz poprosić Copilot o „włączenie napisów na żywo” lub „włączenie lupy”, a on zrobi to za Ciebie.

Ponadto Microsoft po raz pierwszy udostępnia swoje akcesoria adaptacyjne klientom komercyjnym. Firma udostępniła konsumentom modułowe myszy, koncentratory i inne akcesoria . Celem akcesoriów adaptacyjnych jest pomoc osobom, które mają trudności z używaniem standardowej klawiatury i myszy, w stworzeniu odpowiedniej dla nich konfiguracji, dzięki której będą mogły pracować bardziej produktywnie i łatwiej wykorzystywać w pełni swoje ulubione aplikacje.

READ  Czy Arceus był horrorem?