Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najszybszy hipersoniczny samolot pasażerski na świecie w testach

Najszybszy hipersoniczny samolot pasażerski na świecie w testach

Wyścig do wznowienia naddźwiękowego loty Prawie dwie dekady po tym, jak Concorde przeszedł na emeryturę, w poniedziałek pojawił się przebłysk emocji, gdy producent samolotów Bombardier ujawnił osiągnięcia w zakresie dużych prędkości, jednocześnie potwierdzając start nowego komercyjnego odrzutowca.
ten kanadyjski Firma poinformowała, że ​​globalny samolot 8000 będący w fazie rozwoju będzie „najszybszym odrzutowcem biznesowym o najdłuższym zasięgu”.

Z pojemnością 19 pasażerów, zasięgiem 8000 mil morskich (14 800 km) i prędkością maksymalną 0,94 Macha, kolejny samolot ma wejść do służby w 2025 roku, zgodnie z oświadczeniem Bombardiera.

Bombardier Global 7500, nakręcony w Mojave Air & Space Port i w południowej Kalifornii 16-17 kwietnia 2019 r. z Wolfe Air AStar 350B i Learjet 25B (Linie lotnicze Bombardier)

Wiadomość pojawiła się po tym, jak pojazd testowy Global 7500 przełamał barierę dźwięku podczas lotu testowego w maju ubiegłego roku, osiągając prędkość ponad 1,015 Macha.

Samolot, któremu towarzyszył samolot pościgowy NASA F/A-18, stał się pierwszym samolotem klasy transportowej, który w wyniku lotu leciał z prędkością ponaddźwiękową na zrównoważonym paliwie lotniczym (SAF), mówi Bombardier.

„Global 8000 opiera się na wyjątkowych funkcjach Global 7500, zapewniając naszym klientom pionierski samolot nowej ery” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Bombardier, Eric Martel.

Testy w locie Global 8000 na pojazdach testowych Global 7500 już się rozpoczęły.

Bombardier twierdzi, że nadchodzący samolot będzie miał wysokość kabiny 2900 stóp.

Nadlatujący samolot został opisany jako "Najszybszy na świecie odrzutowiec biznesowy o największym zasięgu."
Nadchodzący samolot jest opisywany jako „najszybszy i najdłuższy na świecie zasięg dla biznesowych odrzutowców”. (Linie lotnicze Bombardier)
Widok wnętrza Global 8000, który jest obecnie opracowywany przez firmę Bombardier, producenta odrzutowców biznesowych.
Widok wnętrza Global 8000, który jest obecnie opracowywany przez firmę Bombardier, producenta odrzutowców biznesowych. (Linie lotnicze Bombardier)

Global 8000 to tylko jeden z wielu osiągnięć w wielu wysiłkach zmierzających do zwiększenia prędkości samolotów pasażerskich ponad dwie dekady po wycofaniu Concorde’a na emeryturę.

W zeszłym roku United Airlines ogłosiły, że mogą oferować trasy naddźwiękowe do 2029 r., po zawarciu umowy na zakup 15 samolotów naddźwiękowych.

Tymczasem z siedzibą w Kolorado Ultradźwięki wysięgnika Zakończono testy naziemne na X-B1, prototypie samolotu Overture, który ma pomieścić od 65 do 88 osób i ma latać na ponad 500 trasach głównie oceanicznych, które będą korzystać z prędkości samolotu Mach-2.2. .
zaćmienie

„Okręt wojenny w smokingu”: największy luksusowy jacht na świecie