Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA jest gotowa do zbadania ogromnej metalowej asteroidy zwanej „Psyche”, a to jest warte znacznie więcej niż nasza globalna gospodarka

Powiedz cześć16 psychików. ”

Więcej o tej asteroidzie o szerokości 140 mil/226 kilometrów dowiecie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy NASA zbliży się do rozpoczęcia misji o tej samej nazwie, w sierpniu 2022 roku, w celu zbadania jej składników.

żelazo? Nikiel? złoto? Obserwacje odbitego od niej światła wskazują na jedną z tych rzeczy, które – jak przewidują nieoficjalne sugestie – czynią tę asteroidę wartością techniczną. 10 000 biliardów dolarów. To znacznie więcej niż światowa gospodarka, której wartość w 2020 r. wyniosła około 84,5 biliona dolarów według statysta (Kilka bilionów mniej niż w 2019 r.).

Niezależnie od postrzeganej wartości, bogata w minerały 16 Psyche jest niebiańską osobliwością. Znajduje się w głównym pasie planetoid pomiędzy Marsem a Jowiszem. Jest trzy razy dalej od Słońca niż Ziemia, a krążenie wokół Słońca zajmuje pięć lat. Po raz pierwszy odkryto go w 1852 roku.

Nasz księżyc ma średnicę szesnastu lat, ale jest prawdopodobnie bardziej interesujący. 16 Uważa się, że Psyche jest podstawowym metalicznym żelazem, niklem i złotem protoplaneta. Większość asteroid jest skalista lub lodowa. Może to być również prymitywna substancja, która nigdy się nie rozpuszcza.

„Jeśli okaże się, że jest to część metalicznego jądra, będzie częścią pierwszej generacji wczesnych jąder w naszym Układzie Słonecznym” – powiedziała Lindy Elkins Tanton z Arizona State University, która kieruje misją Psyche jako główny badacz. „Ale tak naprawdę nie wiemy i nie będziemy wiedzieć niczego na pewno, dopóki tam nie dotrzemy. Chcieliśmy zadać wstępne pytania dotyczące materiału, z którego zbudowano planety. Mamy mnóstwo pytań i niewiele odpowiedzi. prawdziwa eksploracja”.

Żadna ekspedycja nigdy nie odwiedziła 16 Psyche i prawie niemożliwe jest studiowanie z daleka. Pomimo naziemnych teleskopów asteroida pojawia się na mglistym, rozmytym obrazie. Kosmiczny teleskop Hubble Niewiele też można wyróżnić szczegółów. Jednak z danych radarowych naukowcy wiedzą, że przypomina ziemniaka. I obraca się na boku.

Misja NASA będzie miała orbiter, który spędzi co najmniej 21 miesięcy na mapowaniu i badaniu właściwości asteroidy z wysokości 435 mil/700 kilometrów nad powierzchnią asteroidy. Na pokładzie znajduje się zestaw ładunku, który zawiera magnetometr do pomiaru dowolnego pola magnetycznego, a także urządzenia obrazujące do obrazowania powierzchni i mapowania. W międzyczasie spektrometry wskażą składowe powierzchni, mierząc emitowane przez nią promienie gamma i neutrony.

Misja Psyche NASA jest częścią programu Discovery for Low Cost Robotic Space Missions. Orbiter Psyche ma wystartować w sierpniu 2022 r., a dziewięć miesięcy później będzie kołysał się w pobliżu Marsa, aby uzyskać pomoc grawitacyjną i ostatecznie dotrze do asteroidy w styczniu 2026 r.

„Nie wiemy, co znajdziemy” — powiedział Elkins Tanton. „Oczekuję, że będziemy całkowicie zaskoczeni”.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Ściemnianie Betelgeuse: dlatego wyblakła poświata jednej z najjaśniejszych gwiazd