Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA odracza lot helikopterem Marsa na badanie techniczne – Science & Tech

NASA odłożyła co najmniej kilka dni na pierwszy lot małego helikoptera na Marsa po tym, jak pojawił się potencjalny problem techniczny podczas testowania helikoptera, poinformowała w sobotę amerykańska agencja kosmiczna.

Kreatywny lot, który będzie pierwszym lotem z napędem i kontrolą na innej planecie, został zaplanowany na niedzielę, ale teraz jest wstrzymany co najmniej do 14 kwietnia.

Szybki test wirników czterofuntowego (1,8 kg) śmigłowca zakończył się wcześniej niż oczekiwano w piątek z powodu możliwego ostrzeżenia o problemach.

„Zespół helikoptera analizuje dane telemetryczne, aby zdiagnozować i zrozumieć problem” – podała NASA w oświadczeniu. „Po tym czasie przeprowadzą pełny test szybkości”.

NASA wskazała, że ​​helikopter był „bezpieczny i zdrowy” i wysłał te informacje z powrotem na Ziemię.

Początkowo niedzielny plan zakładał, że Ingenuity będzie latać przez 30 sekund, aby zrobić zdjęcie łazika Tenacity, który wylądował na Marsie 18 lutego z helikopterem zainstalowanym na spodzie.

NASA opisuje bezprecedensową eksploatację helikoptera jako niezwykle ryzykowną, ale twierdzi, że może uzyskać bezcenne dane o warunkach na Marsie.

Lot jest prawdziwym wyzwaniem, ponieważ powietrze na Marsie jest bardzo rozrzedzone – mniej niż 1% ciśnienia ziemskiej atmosfery.

Oznacza to, że kreatywność musi obracać łopatami wirnika znacznie szybciej niż to, czego helikopter potrzebuje na Ziemi, aby latać.

Po locie Ingenuity prześle dane techniczne dotyczące wytrwałości na temat tego, co zrobił, a informacje te zostaną przesłane z powrotem na Ziemię.

Obejmuje to czarno-biały obraz powierzchni Marsa, który został genialnie zaprogramowany do przechwytywania w locie.

Dzień później, po ponownym naładowaniu baterii, Ingenuity wyśle ​​kolejne kolorowe zdjęcie horyzontu Marsa wykonane innym aparatem.

Jeśli lot się powiedzie, NASA planuje ponownie za cztery dni. Plany na łącznie do pięciu, każdy z najtrudniejszych pod rząd, w ciągu miesiąca.

READ  Nowa karta na rękawie grafenowym

NASA ma nadzieję, że helikopter będzie miał pięć metrów wysokości, a następnie będzie się poruszał bokiem.

Misja jest marsjańskim odpowiednikiem pierwszego lotu z napędem na Ziemi – wykonanym przez braci Wright w 1903 roku w Kitty Hawk w Północnej Karolinie. Kawałek materiału z tego samolotu został umieszczony wewnątrz Ibdaa na cześć tego wyczynu.

Czy twój okres raty Wygasa za 0 dni

Zamknij x

Zasubskrybuj, aby uzyskać nieograniczony dostęp Skorzystaj teraz z rabatu 50%