Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA prezentuje autoportret łazika marsjańskiego w 3D z niesamowitą perspektywą

360-stopniowe selfie Curiosity składa się z 81 zdjęć zrobionych w listopadzie 2021 roku.

NASA / JPL-Caltech / MSSS

Ta historia jest częścią Witamy na Marsie, nasza seria eksplorująca Czerwoną Planetę.

Czas na Mars Love Festival. Ciekawość NASA pobłogosławiła nas nowym selfie i dotyczy zarówno widoków Czerwonej Planety, jak i łazika.

to zdjęcie NASA udostępniła to w tym tygodniu, pokazuje łazik w centrum z niesamowitą grupą skał dookoła. 360-stopniowe selfie zostało wykonane z 81 zdjęć zrobionych 20 listopada przez fotografa z ręcznym obiektywem Marsa na końcu ramienia robota Curiosity.

Podejście mozaikowe daje nam niezwykłą perspektywę, jakby ziemia falowała wokół łazika. Wyobrażam sobie, że gdybym odwiedził Marsa, podniósł rękę i zakręcił nią naprawdę szybko w jednym miejscu, wyglądałoby to bardzo podobnie.

Curiosity bada krater Gale z misją mającą na celu zrozumienie, czy Mars był kiedyś nadający się do zamieszkania dla życia drobnoustrojów. Na zdjęciu profilowym jest kilka wyróżnień. Skalista struktura za łazikiem nazywa się Front Greenheugh. Wzgórze po prawej nazywa się Mount Rafael Navarro Rafael Navarro Gonzalez, zmarły na początku tego roku astrobiolog misji Curiosity.

Kolejnym ważnym punktem jest właz w kształcie litery U za i po lewej stronie łazika. Ciekawość będzie podążać w tę stronę, gdy będzie kontynuował swoje poszukiwania.

Tymczasem łazik braci Curiosity Wytrwałość to zbieranie próbek skał w innej dziurze i Chiński łazik Zhurong jest nadal aktywny, dając ludzkości trzy pojazdy kołowe, które przesyłają dane geologiczne i atmosferyczne. A piękne selfie karmią nasze poczucie zachwytu.

READ  Piosenkarz pop Tony Childs przygotowuje się do podwodnego koncertu na Wielkiej Rafie Koralowej