Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA wprowadza klasę Flight Managers 2022

Obraz menedżerów lotów klasy NASA 2022, którzy będą nadzorować operacje Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, załogi komercyjnej i misji Artemis na Księżyc. Rekruci od lewej do prawej: Heidi Brewer, Dave Ronak, Garrett Henn, Diana Trujillo, Elias Mermo, Chris Dobbins, Nicole McIlroy.

Kredyty: NASA

Lee esta nota de prensa w języku hiszpańskim Woda.

NASA wybrała siedem nowych członków swojego zespołu kierowników lotów do nadzorowania operacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, załogi komercyjnej i misji Artemism na Księżyc. Rekruci klasy 2022 to Heidi Brewer, Dave Ronak, Chris Dobbins, Garrett Henn, Nicole McIlroy, Elias Mermo i Diana Trujillo.

Po ukończeniu kompleksowego programu szkoleniowego, który obejmuje przywództwo operacyjne i zarządzanie ryzykiem, a także techniczne aspekty kontroli lotu i systemów statków kosmicznych, przyszli kierownicy lotów będą kierować misjami załogowych lotów kosmicznych z Centrum Kontroli Misji w Centrum Kosmicznym im. Johnsona NASA w Houston.

W tej roli osoby te będą kierować zespołami kontrolerów lotu, ekspertami ds. badań i inżynierii oraz personelem pomocniczym na całym świecie, podejmując w czasie rzeczywistym decyzje kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa astronautom NASA w kosmosie.

Ten wysoko wykwalifikowany personel będzie odpowiedzialny za utrzymanie bezpieczeństwa astronautów i przeprowadzanie misji kosmicznych z udziałem ludzi, powiedział Norm Knight, dyrektor operacji lotniczych NASA. Było wielu głośnych kandydatów, zarówno z agencji, jak i z branży lotów kosmicznych, co jest wspaniałym wskaźnikiem ogromnego talentu, jaki mamy tutaj w NASA i w rosnącej społeczności zajmującej się lotami kosmicznymi.

Kierownicy lotów NASA prowadzą misje na stację kosmiczną i przygotowują się do misji księżycowych dla programu NASA Artemis. Łączna liczba kierowników lotów agencyjnych wynosi obecnie 108, odkąd imiennik z Centrum Kontroli Misji, Christopher C. Craft Jr., został pierwszym kierownikiem lotów agencyjnych w 1958 roku. Nowa klasa będzie przodować we wszystkim, co ludzie robią w kosmosie, podążając śladami menedżerowie lotów In the Age of Apollo, w tym Glenn Looney, Jane Kranz i Kraft.

Stanowisko dyrektora lotów w NASA wymaga lat nauki i poświęcenia, a także doświadczenia zawodowego w bardzo stresującym środowisku, które wymaga szybkiego podejmowania decyzji.

Mam zaszczyt powitać kategorię Flight Managers 2022. Ta różnorodna grupa niesie ze sobą imponujący wachlarz doświadczeń w lataniu na stacji kosmicznej, wystrzeliwaniu rakiet, kierowaniu statkami kosmicznymi na Marsie i opracowywaniu misji międzyplanetarnych” – powiedziała Emily Nelson, pełniąca obowiązki dyrektora NASA ds. lotów. … Ci menedżerowie lotów i doświadczenie, które ze sobą przynoszą, będą miały kluczowe znaczenie dla powrotu ludzkości na Księżyc i przyszłej eksploracji Marsa. Jestem dumny, że dołączyli do naszego zespołu.

READ  Fizycy wyjaśniają tajemniczą „oddzielną zorzę polarną” na Marsie

Dowiedz się o najnowszej klasie kierowników lotów w NASA:

Heidi Brewer

Heidi Breuer rozpoczęła swoją karierę w NASA w 2006 roku w Grupie Oficerów ds. Wahadłowców Kosmicznych i Komunikacji i w tej roli wspierała 19 misji wahadłowca i była pionierem ostatniego lotu wahadłowca STS-135. Po zakończeniu programu wahadłowca, w 2011 roku, Pryor przeniosła się do grupy Space Station Integration and Systems Engineer, gdzie pracowała jako integrator operacji i szkoleń w SpaceX. Wspierała ponad 20 misji Dragon dla komercyjnych usług zaopatrzenia NASA i programów komercyjnych załóg, służąc jako lider kilku misji zaopatrzenia SpaceX na stację NASA oraz Axiom 1, pierwszej prywatnej misji astronautów na stację kosmiczną. Brewer służył również jako główny integrator operacji dla rozszerzalnej jednostki aktywności Bigelow, systemu połączeń między statkami dla pojazdów wizytujących, a ostatnio systemu lądowania dla ludzi Artemis.

Brewer dorastał w Marietta w stanie Georgia, ukończył Georgia Tech w Atlancie z tytułem Bachelor of Science in Aeronautical Engineering w 2005 roku i posiada tytuł magistra nauk lotniczych z Embry-Riddle Aeronautical University w Daytona Beach na Florydzie.

Ronak Dev

Ronak Dave rozpoczął karierę w NASA w 2011 roku na Pathways Intern. Po tym, jak został pełnoetatowym inżynierem w NASA, rozpoczął pracę w grupie systemów kontroli ruchu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jako oficer pozycjonowania i kontroli. W tej roli spędził ponad 1000 godzin w kontroli misji i wspieraniu komercyjnej misji zaopatrzenia SpaceX dla NASA. Następnie przeniósł się do Propulsion Systems Group, aby wspierać rozwój i operacje Oriona, Space Launch System oraz Boeing Starliner. Wspierał misję Boeing Starliner Orbital Flight Test-1 jako oficer napędowy. Ostatnio służył jako Boarding Officer w misji Boeing Starliner Orbit Flight Test-2, wspierając szkolenie astronautów w załogowym locie testowym Boeing Starliner i służył jako Principal Propulsion Systems Officer w SLS i Propulsion Officer w Orion dla Artemis I wykonuje misja podczas dowodzenia operacjami rakietowymi jako Engineer Enhanced systems w Artemis II.

Dave dorastał w Secaucus w stanie New Jersey i ukończył Purdue University w West Lafayette w stanie Indiana z tytułem Bachelor of Science in Aerospace Engineering.

Chrisa Dobbinsa

Chris Dobbins również rozpoczął swoją karierę w NASA w 2011 roku w Pathways Intern. Rozpoczął swoją pełnoetatową karierę w NASA jako kontroler lotu dla termicznych i środowiskowych systemów operacyjnych stacji kosmicznej w 2014 roku, zarejestrował ponad 2500 godzin czasu pracy konsoli i służył jako dowódca misji dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 56 i kilku spacerów kosmicznych. Sonda Boeing Starliner jako kontroler lotu awaryjnego, środowiskowego i materiałów eksploatacyjnych, służąca do kontroli misji w bezzałogowym teście lotniczym firmy w NASA, ostatnio służyła jako dowódca wejścia na pokład i wejścia na pokład Boeings Orbital Flight Test-2, pomagając jednocześnie w opracowaniu strategii operacyjnych i przeprowadzenie szkolenia Astronautów na załogową misję próbną w locie firmy, w tym procedury reagowania w sytuacjach awaryjnych dla załogowego pojazdu.

READ  Prąd Magellana może być pięć razy bliżej nas, niż nam się wydaje

Pochodzący z Crystal Lake w stanie Illinois Dobbins ukończył University of Michigan w Ann Arbor z tytułem Bachelor of Science in Aerospace Engineering.

Garrett Hung

Garrett Henn rozpoczął karierę w NASA w 2014 roku w Track Operations Group na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w 2016 roku uzyskał certyfikat Track Operations Officer. Na tym stanowisku służył jako dowódca Expedition 50, komercyjnej misji zaopatrzenia SpaceX na Stacja kosmiczna NASA, rozwój Sierra Space Dream Chaser, test lotu Boeings Crew. Hehn kierował reformą przepływu szkoleń w agencji i był trenerem dla innych stażystów od czasu uzyskania certyfikatu jako oficer operacyjny na torze. W 2018 roku rozszerzył swoją linię, aby zostać Chief Flight Dynamics Officer w Artemis II, zachowując swoje poprzednie role. Na początku tego roku otrzymał certyfikat Flight Dynamics Officer dla Artemis I.

Hene dorastała w Pittsburghu i ukończyła Virginia Tech w Blacksburg w stanie Wirginia, uzyskując tytuł Bachelor of Science w dziedzinie inżynierii lotniczej oraz specjalności z matematyki i języka hiszpańskiego.

Nicole (Louis) McElroy

Nicole McIlroy dołącza do zespołu kierowników lotów NASA z Virgin Orbit w Long Beach w Kalifornii, gdzie pełniła funkcję kierownika startu. McElroy rozpoczęła swoją karierę w Virgin Orbit jako stażystka, a następnie wróciła na pełny etat jako inżynier systemów napędowych, projektując systemy zarządzania paliwem i ciśnieniem. Później zakwalifikowała te systemy do lotu, prowadząc kampanie testowe pierwszego i drugiego etapu. McElroy ostatecznie dołączył do zespołu startowego jako operator systemów rakietowych podczas pierwszych dwóch lotów LauncherOnes. Pełniła funkcję kierownika startu trzeciego i czwartego lotu, gdzie odpowiadała za cały harmonogram startów.

McElroy urodził się w Anglii i wychował w Highlands Ranch w Kolorado. Ukończyła School of Engineering and Applied Sciences Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, uzyskując tytuł Bachelor of Science in Mechanical Engineering w 2015 roku.

Elias Mermo

READ  Nowy środek terapeutyczny może być skuteczny w leczeniu nowotworów z określonymi mutacjami genetycznymi

Elias Mermo dołączył do NASA w 2008 roku w Wydziale Systemów Misji Dyrekcji Operacji Lotniczych, gdzie pracował nad systemami Centrum Kontroli Misji i infrastrukturą informatyczną. Myrmo został specjalistą w korzystaniu z pokładowych częstotliwości radiowych w 2010 r. i przepracował ponad 2000 godzin pracy konsoli w ramach obsługi misji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 32 do 50. Od 2016 r. pełnił funkcję szefa Ekspedycyjnych Operacji Lotów i Dynamics Group, która jest odpowiedzialna za szkolenie i certyfikację funkcjonariuszy Dynamika lotu na misje Artemis. Grupa jest również odpowiedzialna za ochronę społeczeństwa w dniu startu poprzez ochronę zasięgu, a także ulepszenia w dniu startu rakiety Space Launch System agencji podczas misji Artemis.

Mermo dorastał w Neapolu na Florydzie i ukończył University of Central Florida w Orlando, uzyskując tytuł Bachelor of Science w dziedzinie informatyki.

Diana Trujillo

Diana Trujillo niedawno pełniła funkcję kierownika ds. zintegrowanego planowania i sekwencjonowania dla Surface Mission Group w NASA Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii. Na tym stanowisku wspierała operacje misyjne dla trwających misji eksploracyjnych NASA na Marsie, a także planowanej misji zwrotu próbki Marsa, a wcześniej służyła jako dowódca łazika Mars Perseverance, gdzie odpowiadała za taktyczne dowództwo łazika. Zespół i zespół, który przeanalizował telemetrię łazików, aby określić ich zdrowie i kondycję. Służyła jako kierownik lotów powierzchniowych podczas wczesnych operacji powierzchniowych Mars Perseverance, w tym podczas uruchamiania łazika i rozmieszczenia Ingenuity, pierwszego działającego helikoptera na innej planecie. Wcześniej pełniła funkcję lidera misji i wiceprezesa zespołu operacji inżynieryjnych misji Mars Curiosity.

Urodzony i wychowany w Cali w Kolumbii, Trujillo uzyskał tytuł licencjata inżynierii kosmicznej na Uniwersytecie Maryland w College Park oraz dodatkowe studia na Uniwersytecie Florydy w Gainesville. Jest również absolwentką Miami-Dade College na Florydzie oraz Akademii NASA w Langley Research Center w Wirginii. W 2021 roku została odznaczona Cruz de Boyac, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom przez rząd kolumbijski.

Wszystkich siedmiu touroperatorów weźmie udział w sesji pytań i odpowiedzi na Twitterze we wtorek 19 lipca, aby odpowiedzieć na pytania za pomocą Umieść tweeta konto. Odwiedź NASA JohnsonsKanał na Twitterzepo więcej szczegółów.

/Ogólne wydanie. Ten materiał z oryginalnych organizacji może mieć charakter punktowy i jest zredagowany dla jasności, stylu i długości. Wyrażone opinie i opinie są opiniami autora(ów). Pokaż to w całości tutaj.