Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA wygrywa kosmiczny wyścig, aby naprawić teleskop Hubble’a

Kosmiczny Teleskop Hubble’a okrąża Ziemię w nieco ponad pół godziny. Robi to cicho i niemal bezbłędnie od ponad 30 lat, cały czas wysyłając na Ziemię obrazy: odległych galaktyk, umierających i rodzących się gwiazd.

W zeszłym miesiącu, z powodów, których NASA wciąż nie rozumie, Hubble nagle wystartował. Migawka przestała działać, a system przeszedł w tryb awaryjny. Statek o długości 13,2 metra, zdolny do przechwytywania danych z odległości ponad 13 miliardów lat świetlnych, stał się bryłą metalu na orbicie.

Kosmiczny Teleskop Hubble’a na orbicie nad Ziemią.przypisane mu:Dzięki uprzejmości NASA

W czwartek, po tygodniach rygorystycznych testów, zespół inżynierów NASA rozpoczął odrodzenie, próbując przywrócić do życia 31-letni teleskop — z 550 kilometrów poniżej. W weekend naprawili to.

Glenn Nagel, dyrektor ds. edukacji i pomocy w kompleksie Deep Space Communications w Canberze, powiedział, że Hubble zrobił dokładnie to, co powinien był zrobić, gdy napotkał usterkę – zamknął się, wyświetlił „niebieski ekran śmierci” i zadzwonił do domu.

„Czy to była całkowita awaria sprzętu? Czy był to problem z oprogramowaniem … Czy to tylko kwestia wyłączenia i ponownego włączenia?”, powiedział.

Wśród najsłynniejszych zdjęć Hubble'a, Filary Stworzenia w Mgławicy Orzeł, zostały pierwotnie zrobione w 1993 roku i odrestaurowane w 2014 roku lepszymi kamerami.

Wśród najsłynniejszych zdjęć Hubble’a, Filary Stworzenia w Mgławicy Orzeł, zostały pierwotnie zrobione w 1993 roku i odrestaurowane w 2014 roku lepszymi kamerami.przypisane mu:The Universe: Exploring the Astronomical World opublikowane przez Phaidon.

To nie był pierwszy raz, kiedy Hubble się zamknął. Od momentu wystrzelenia w kwietniu 1990 roku, teleskop był pięciokrotnie odwiedzany przez załogi astronautów w celu naprawy awarii sprzętu i zużywających się części mechanicznych.

Ale tym razem było inaczej.

Ten błąd wystąpił w komputerze ładunku – głównym systemie sterowania Hubble Scientific Instruments. NASA ustaliła, że ​​może to być spowodowane wadliwym kontrolerem mocy. Jeśli napięcie jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, urządzenie poinformuje komputer o wyłączeniu.

READ  Zobacz i posłuchaj, jak chiński łazik Zhurong po raz pierwszy wylądował na Marsie • Rejestr