Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nastoletnia ofiara, Solomon Dawood, była „przerażona”, zanim wyruszyła w rejs na Tytanie, twierdzi członek rodziny

Nastoletnia ofiara, Solomon Dawood, była „przerażona”, zanim wyruszyła w rejs na Tytanie, twierdzi członek rodziny

19-letni Daoud był na pokładzie Tytana ze swoim ojcem, pakistańskim biznesmenem Shahzadą Daoudem i trzema innymi osobami, kiedy doznał „katastrofalnej implozji”.

Teraz okazało się, że student miał wątpliwości co do zadania w dniach poprzedzających katastrofę Wycieczka OceanGate.
Jego ciotka powiedziała, że ​​Suleiman Dawood był „przerażony” przed wyruszeniem w podróż, aby zobaczyć wrak Titanica. (Engro Corporation Limited przez AP)

„Myślę o 19-letnim Sulejmanie, który być może łapie oddech” – powiedział Azmeh.

„Szczerze mówiąc, to było wyłączające”.

Wraz z Suleimanem i Shahzadą Dawood na łodzi podwodnej byli brytyjski poszukiwacz przygód i miliarder Hamish Harding, ekspert Titanica Paul Henry Nargolet i dyrektor generalny OceanGate Stockton Rush.

OceanGate, firma będąca właścicielem Titana, jest coraz częściej obserwowana pod kątem swojego podejścia do bezpieczeństwa.

Shahzada Daud
Shahzadeh Daoud, ojciec Salomona, również był na Tytanie. (ENGRO)

Mike Reese, pisarz, który jechał łodzią podwodną w zeszłym roku, powiedział, że musi wcześniej podpisać kompleksowe zrzeczenie się, które określa wszystkie sposoby, w jakie może zostać zabity.

„Zanim wszedłem na pokład łodzi podwodnej”, napisał, „podpisałem długie zrzeczenie się, wyszczególniając wszystkie sposoby, w jakie ta podróż może mnie zabić: uduszenie, porażenie prądem, utonięcie i zmiażdżenie – śmierć jest wymieniona trzy razy na pierwszej stronie”.

„Pocałowałem żonę na pożegnanie przed wyjazdem, myśląc, że mogę jej już nigdy nie zobaczyć.

Krótko mówiąc, katastrofa była częścią pakietu.

„To była nie tylko przejażdżka kolejką górską, która wyglądała przerażająco, ale w rzeczywistości była bezpieczna. Niebezpieczeństwo było realne”.

Podwyszukiwanie Titanica
Okręt podwodny Titanic doznał „katastrofalnej implozji” w pobliżu wraku Titanica. (AP)

Przyjaciel Shehzadeha Daouda powiedział, że wybitny biznesmen mógł nie rozumieć ryzyka związanego z misją, mówiąc, że nie jest ryzykantem.

„Myślę, że postrzegał to jako niezwykłą przygodę” — powiedział Bill Diamond, dyrektor generalny Instytutu SETI. Dzisiaj.

„Jestem pewien, że uznał to za niezwykłe, dzieląc się z synem, i jestem też pewien, że nie zabrałby syna na pokład, gdyby sądził, że naprawdę istniało poważne niebezpieczeństwo”.

Shahzadeh był także członkiem rady powierniczej kalifornijskiego Instytutu SETI, który bada inteligencję pozaziemską.

Rejestracja tutaj Aby otrzymywać nasze codzienne biuletyny i powiadomienia o najświeższych wiadomościach, wysyłane bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.