Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Nasze dziecko zmarło na sepsę po opóźnionym leczeniu w szpitalu

„Nasze dziecko zmarło na sepsę po opóźnionym leczeniu w szpitalu

Martin Mirtchev z rodzicami (Irwin Mitchell)

NHS Prezydenci wezwali do pilnego przeglądu Posocznica Opieka w A Londyn szpital Kryterium można ujawnić po śmierci dziecka z powodu opóźnienia w leczeniu.

11-miesięczny Martin Mirtchev zmarł 16 maja ubiegłego roku, zaledwie sześć godzin po ponownym przyjęciu do szpitala. Kingstona szpital.

2 maja został wypisany do domu z tego samego szpitala, a lekarze czekali na wyniki wymazu z gardła, gdy rodzice zauważyli, że miał gorączkę i wymiotował. Konsultant zdecydował się nie przepisywać antybiotyków do czasu uzyskania wyniku wymazu.

Pielęgniarka odnalazła wyniki jego badań osiem dni później, ale laboratorium stwierdziło, że ich nie otrzymało.

Podczas drugiej hospitalizacji rozwinęła się u niego infekcja paciorkowcami grupy A i posocznica – śmiertelna choroba, w wyniku której organizm atakuje sam siebie w odpowiedzi na infekcję.

Rodzice Martina, Vinnie i Diane, przemówili po raz pierwszy od jego śmierci i złożyli hołd swojemu „niesamowitemu chłopcu”.

35-letnia Mirtchev powiedziała The Standard: „Kiedy nie otrzymaliśmy żadnej wiadomości ze szpitala na temat jego wymazu, zabraliśmy go do lekarza pierwszego kontaktu. Kiedy poprosili nas o zabranie Martina do szpitala, nie wyobrażaliśmy sobie, że umrze w ciągu kilku godzin.

„To popołudnie zostanie z nami na zawsze i nie sądzę, żeby nasza rodzina kiedykolwiek się z tym pogodziła. Widok Martina i jego stanu pogarszającego się tak szybko był przerażający. Jako jego matka jedyne, czego chciałam, to opiekować się nim i pomagać niego, ale czułam się taka bezsilna.

Rodzice opisali Martina Mirtcheva jako: Rodzice opisali Martina Mirtcheva jako:

Rodzice opisali Martina Mirtcheva jako „cudownego małego chłopca” (Irwin Mitchell)

Dodała: „Martin był najbardziej niesamowitym chłopcem. Jego siostry go uwielbiały i nadal trudno jest myśleć, że powinien nadal być w domu z nami wszystkimi.

„Był po prostu absolutną radością i nie zasługiwał na śmierć”.

W raporcie z dochodzenia fundacji z listopada 2023 r. stwierdzono, że poprzednie przypadki uwypukliły obawy dotyczące rozpoznawania i leczenia sepsy u dzieci trafiających na oddział ratunkowy.

READ  Australijski różowy diament powstał w wyniku rozpadu superkontynentu Nuna

W raporcie dodano, że poprzednie zalecenia „nie były w pełni skuteczne w zapobieganiu” śmierci Martina.

Zidentyfikowano także szereg kwestii związanych z opieką nad Martinem, w tym:

Luki w wiedzy na temat leczenia sepsy doprowadziły do ​​opóźnień w rozpoznawaniu objawów czerwonej flagi, stosowaniu badań przesiewowych w kierunku sepsy i opóźnieniu w rozpoczęciu leczenia sepsy VI.

– Niekompletny monitoring medyczny Martina po jego przybyciu do szpitala 16 maja.

– Niedokładne informowanie personelu o statusie Martine

– Wystąpiła „stracona szansa” na zbadanie brakującego wymazu pobranego 2 maja. Trust stwierdził, że standardową praktyką jest sprawdzanie wyników wymazu w ciągu trzech dni roboczych, ale nie było dowodów na to aż do 10 maja.

Martin Mirtchev, jego matka Vinnie i babcia Rosa (Irwin Mitchell)Martin Mirtchev, jego matka Vinnie i babcia Rosa (Irwin Mitchell)

Martin Mirtchev, jego matka Vinnie i babcia Rosa (Irwin Mitchell)

W raporcie wskazano, że „możliwe” jest to, że kiedy 2 maja Martin został zabrany do szpitala, infekcja mogła należeć do grupy 1. Jednak bez wyniku wymazu z gardła nie można było tego stwierdzić.

W raporcie wskazano, że Martin mógł przeżyć poprzednie leczenie, ale badacze nie mogli tego stwierdzić z całą pewnością.

Dodała: „Należy podjąć natychmiastowe działania, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom odwiedzającym obecnie oddział ratunkowy i zapobiec możliwym do uniknięcia zgonom z powodu sepsy”.

Mirtchev powiedział: „Chociaż chcemy odpowiedzi dla naszego chłopca, chcemy również, aby inni, których mogą dotyczyć podobne problemy związane z opieką w Hospital Trust, byli tego świadomi i aby nastąpiła poprawa opieki. Nie chcemy, aby ktokolwiek doświadczył bólu i bólu, z którymi musi teraz żyć nasza rodzina.

Jak wynika z raportu z dochodzenia, personel ratunkowy nie rozpoznał nietypowych i niekompletnych obserwacji podczas wstępnej oceny i nie podjął odpowiednich działań.

W raporcie wskazano, że Martine powinna pozostać na oddziale ratunkowym i rozpocząć leczenie „septyczne VI” – główny zestaw interwencji medycznych, obejmujący dożylne podawanie antybiotyków i płynów, które należy rozpocząć w ciągu godziny od podejrzenia sepsy.

READ  Dlaczego prawdopodobnie nie potrzebujesz wiosennego boostera na koronawirusa?

Zamiast tego został przeniesiony na oddział pediatryczny około 40 minut po przybyciu do szpitala.

Martin zaczął być leczony z powodu sepsy dopiero po około dwóch i pół godzinach od przybycia do szpitala. Zmarł później tego popołudnia.

Rodzina Martina wezwała opinię publiczną, aby była świadoma niebezpieczeństw związanych z sepsą (Irwin Mitchell)Rodzina Martina wezwała opinię publiczną, aby była świadoma niebezpieczeństw związanych z sepsą (Irwin Mitchell)

Rodzina Martina wezwała opinię publiczną, aby była świadoma niebezpieczeństw związanych z sepsą (Irwin Mitchell)

Oczekuje się, że dochodzenie wyjaśni okoliczności śmierci Martina w późniejszym terminie.

Jego rodzinę wspierają prawnicy z kancelarii Irwin Mitchell.

Alexandra Roberts, ekspertka ds. zaniedbań medycznych w firmie Irwin Mitchell, która reprezentuje bliskich Martine, powiedziała: „Chociaż z zadowoleniem przyjmujemy ocenę Trustu, ważne jest teraz przeprowadzenie dokładniejszego dochodzenia. Personel musi być w pełni świadomy jego ustaleń i musi być wsparcie w celu zapewnienia najwyższego standardu opieki przez cały czas, tak aby życie innych nie było zagrożone.

Rodzina nalegała również, aby rodzice i społeczeństwo zwracali uwagę na objawy sepsy, do których zalicza się niewyraźną mowę, dezorientację, silne drżenie i bóle mięśni, brak oddawania moczu w ciągu dnia, silną duszność oraz plamistą lub przebarwioną skórę.

Rzecznik Kingston Hospital NHS Trust powiedział: „Składamy nasze szczere kondolencje rodzinie z powodu śmierci syna. Nasze dochodzenie ujawniło problemy w zakresie świadczonej przez nas opieki, czego głęboko żałujemy.

„Zaangażowaliśmy się w poprawę opieki nad dziećmi chorymi na sepsę. Podjęliśmy natychmiastowe działania, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów i zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest ciągłe postępy w tej istotnej pracy. „