Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

National Basketball Association (NBA) zaleca boostery COVID-19 dla zawodników, trenerów i sędziów

Miami – Narodowy Związek Koszykówki (NBA) powiedział w niedzielę zawodnikom, trenerom i sędziom, że powinni otrzymać dawki przypominające przeciwko koronawirusowi, szczególnie pilnie dotyczy tych, którzy otrzymali pojedynczą dawkę szczepionki Johnson & Johnson.

Liga i National Basketball Association – które działają wspólnie w oparciu o wskazówki ekspertów ligi ds. zdrowia publicznego i chorób zakaźnych – stwierdziły, że ci, którzy otrzymali zastrzyki Johnson & Johnson ponad dwa miesiące temu, powinni otrzymać dawkę przypominającą. Zalecenie przypominające zostało również skierowane do tych, którzy otrzymali szczepionki Pfizer i Moderna co najmniej sześć miesięcy temu.

Rekomendacje ligi, uzyskane przez The Associated Press, wezwały tych, którzy pierwotnie otrzymali szczepionkę Johnson & Johnson, aby poszukali boostera Pfizera lub Moderny. Stowarzyszenie podało, że ci, którzy otrzymali Pfizera lub Modernę, mogą otrzymać dowolny dostępny booster.

Dane wykorzystane do podejmowania decyzji ligowych wykazały, że poziomy przeciwciał dla biorców Pfizer i Moderna spadły po sześciu miesiącach, a po dwóch miesiącach dla biorców Johnson & Johnson.

W niektórych przypadkach ci, którzy zostali zaszczepieni, ale zdecydują się nie otrzymać dawki przypominającej, będą mieli ponownie test w dniu meczu rozpoczynający się 1 grudnia, powiedział National Basketball Association. Data 1 grudnia różni się w zależności od tego, kiedy dana osoba została pierwotnie zaszczepiona i jaki rodzaj szczepionki otrzymał.

Niektóre zespoły już zaplanowały, że gracze otrzymają dopalacze, gdy staną się dostępne. Niewielka liczba wcześniej zaszczepionych graczy NBA uzyskała w tym sezonie pozytywny wynik testu na COVID-19 i jest objęta protokołami ligi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa.

Wśród tych, którzy w ostatnim czasie zostali zepchnięci na margines: Filadelfia Tobias HarrisTrener 76ers, Doc Rivers, powiedział, że pojawiły się u niego objawy.

„Działa dobrze, ale szczerze mówiąc niezbyt dobrze”, powiedział Rivers w zeszłym tygodniu. „To zdecydowanie go zszokowało”. „Wielu facetów tego doświadczyło i są w złym humorze, jak „co do diabła, w porządku”. Tobiasza nie ma teraz w tej kategorii, mogę ci to powiedzieć”.

READ  Hybrydowe urządzenie metalohalogenkowe 2D umożliwia kontrolę emisji terahercowych

Uważa się, że około 97% graczy NBA zostało zaszczepionych, gdy sezon rozpoczął się w zeszłym miesiącu. W Stanach Zjednoczonych prawie 60% populacji – ponad 193 miliony ludzi – jest w pełni zaszczepionych. Ponad 21 milionów otrzymało dawki przypominające, a liczba ta rośnie każdego dnia.