Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy odkrywają nową substancję, która może zmienić świat

Naukowcy odkrywają nową substancję, która może zmienić świat

Naukowcy odkryli nowy materiał nadprzewodzący, który może zrewolucjonizować energetykę i elektronikę. Fakt, że przewodnictwo materiału jest skuteczne w praktycznych warunkach, dodaje odkryciu gloryfikacji.

Przełomowe osiągnięcie, naukowcy z University of Rochester stworzyli materiał nadprzewodzący w temperaturach i ciśnieniach wystarczająco niskich do zastosowań praktycznych. Według zespołu kierowanego przez Rangę Diasa, adiunkta inżynierii mechanicznej i fizyki, materiał ten może otworzyć drzwi do rewolucji w dziedzinie nadprzewodnictwa i technologii.

Dokonane odkrycie mogłoby umożliwić przesyłanie energii do sieci bez oporu i tylko w ten sposób mogłoby zaoszczędzić 200 milionów megawatogodzin energii. Jednak klucz do syntezy jądrowej, którą naukowcy skutecznie starają się osiągnąć od stulecia, może być również w tej substancji. Nowy materiał może być stosowany nie tylko w tych obszarach, ale także w innych obszarach, w których wymagane jest przewodzenie, takich jak pociągi dużych prędkości w powietrzu, rezonans magnetyczny, pamięci i obwody elektroniczne.

Historyczne odkrycie energii i technologii

Fizyk Ranga Dias z University of Rochester w Nowym Jorku i współpracownicy opisują nowy materiał nadprzewodzący, który działa w temperaturze pokojowej i stosunkowo niskim ciśnieniu, jako wodorek lutetu domieszkowany azotem (NDLH). W testach ustalono, że materiał wykazywał nadprzewodnictwo w temperaturze 21 stopni Celsjusza, czyli w temperaturze pokojowej i pod ciśnieniem 10 kilobarów, czyli ok. 10 000 razy większym od ziemskiego ciśnienia atmosferycznego. Wymagane ciśnienie atmosferyczne może wydawać się bardzo wysokie, ale powiedzmy, że dla nadprzewodników, które mogą pracować w temperaturze pokojowej, potrzebne są miliony atmosfer, a ta wartość jest bardzo niska.

W artykule stwierdzono, że powstały kompleks lutet-azot-wodór początkowo miał „jasnoniebieski odcień”. Kiedy związek jest następnie wciskany w diamentowe kowadło (wymagane do wysokiego ciśnienia), mówi się, że przechodzi przez komórkę „Niesamowita transformacja wizualna”zmienia się od niebieskiego na początku nadprzewodnictwa do różowego, a następnie do nieprzewodzącego jaskrawoczerwonego stanu metalicznego.

READ  Odkrywanie globalnej fizyki w dynamice układów kwantowych

Dias wyjaśnił, że nazwali to „czerwoną substancją” ze względu na kolor substancji, mówiąc: „Byłem zszokowany, widząc kolory o takiej intensywności. Nigdy nie widziałem takiej zmiany koloru w substancji. To zabawny sposób substancja.” Spock Stworzony w popularności Film Star Trek 2009. Zaproponowaliśmy kryptonim „czerwona substancja„Dla materiałów w stanie” złożył oświadczenie.

Doskonały do ​​energii termojądrowej

„Myślimy, że jesteśmy teraz w epoce nowoczesnych nadprzewodników” – powiedział Diaz, który kierował badaniami. Mimo to substancje te dostają się do naszego telefonu dłużej. Jednak tego typu wyprawy to momenty przełomowe, a reszta to jak zjazd. Po tym momencie możemy powiedzieć, że rozwój będzie znacznie szybszy.

Widzimy największy zysk tego nadprzewodzącego materiału, jaki kiedykolwiek odkryto w syntezie jądrowej. Dias przewiduje, że domieszkowany azotem wodorek lutetu znacznie przyspieszy postęp w opracowywaniu tokamaków do syntezy jądrowej. W moich wiadomościach informuję, że Stany Zjednoczone po raz pierwszy osiągnęły syntezę jądrową za pomocą lasera. Według Dias tokamak, inny sposób polowania osocze Zamiast lasera może wytwarzać potężne pole magnetyczne w połączeniu z wykrytą materią. Według niego tak właśnie jest „zmieniacz gry”.