Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy twierdzą, że na Wenus może istnieć życie „nigdy wcześniej nie widziane”

Nowe badania potwierdziły, że życie w atmosferze Wenus – nasyconej kwasem siarkowym, dwutlenkiem węgla i innymi gazami śmiertelnymi dla ludzi – jest możliwe. W rzeczywistości jego autorzy twierdzą, że możemy go znaleźć „Życie, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy” I że musimy to jak najszybciej zweryfikować.

Badanie to wprowadza dodatkowy zwrot w debacie na temat istnienia Formy życia na naszej bliźniaczej planecie Po 2020 roku zespół naukowców twierdził, że znalazł fosfinę w jego atmosferze. Astrobiolodzy twierdzą, że fosfina byłaby niemal jednoznacznym dowodem życia na planetach skalistych, takich jak Wenus, tak jak na Ziemi. Fosfina znajduje się również na planetach takich jak Jowisz i Saturn, ale jest produktem czysto chemicznych procesów. Inne badanie opublikowane w styczniu 2021 r. ujawniło to rzekome odkrycie fosfiny, argumentując, że może to być tylko dwutlenek siarki.

Chiny chcą taniej energii elektrycznej dzięki pierwszemu na świecie ciśnieniowemu reaktorowi jądrowemu

Omar Qardodi

Teraz nowe badanie przeprowadzone przez Massachusetts Institute of Technology, Cardiff University i Cambridge University twierdzi, że może istnieć „życie, którego wcześniej nie widzieliśmy”. Według naukowców istnieje w nim „chemiczna ścieżka życia” może neutralizować kwaśne środowisko kwiatu, Tworzenie znośnych i samowystarczalnych kieszeni w tym wątku”.

co odkryli

W badaniu stwierdzono, że „życie może stworzyć własne środowisko na Wenus”. Jeden z jej autorów – profesor nauk o Ziemi, Atmosferze i Planetarnej na MIT Sarah Seeger – podsumowuje pracę: „Wenus ma Trwałe i niewyjaśnione anomalie atmosferyczne, które są niewiarygodne. Zostaw miejsce na możliwość życia. ”

Powierzchnia Wenus soczewkowana przez Wenerę 13. (ZSRR)

Te anomalie, obecność Niektóre związki chemiczne, które nie powinny istnieć na WenusSą tak niesamowite, że naukowcy wciąż drapią się po głowach. Jednym z nich jest obecność tlenu i nieznanych cząstek, które nie są kuliste, jak unoszące się w powietrzu kropelki kwasu siarkowego.

READ  Jaka jest najwyższa temperatura w znanym nam wszechświecie i czy możemy ją osiągnąć?

Najbardziej niewytłumaczalnym związkiem, który nie może istnieć, ale został odkryty przez rosyjską sondę Venera 8 i amerykańską Pioneer Venus, jest amoniak. Seager twierdzi, że „amoniak nie powinien znajdować się na Wenus. Jest do niego dołączony wodór”. [a nitrógeno] Jest bardzo mało wodoru [en el planeta]. Każdy gaz, który nie należy do kontekstu jego otoczenia, jest Automatycznie podejrzewa się, że został zsyntetyzowany przez życie”.

Obraz Wenus. (JAXA)

Seager opisuje, że jeśli w atmosferze znajduje się amoniak, procesy chemiczne zebrane w tym nowym badaniu mogą neutralizować zawieszone krople kwasu siarkowego. Seager, który jest członkiem zespołu, który twierdzi, że odkrył możliwe oznaki fosfiny na Wenus, twierdzi, że „na Ziemi istnieją bardzo kwaśne środowiska, w których żyje życie, ale w niczym nie przypomina Wenus. Chyba że życie zneutralizuje niektóre z tych kropel”.

Reakcja między kwasem siarkowym a amoniakiem wygeneruje mieszaninę cząstek stałych przypominających sól, która pasuje do kształtu wykrytych cząstek i To by wyjaśniało anomalię w atmosferze Wenus.

Poszukiwanie życia na Wenus

Ani Seager, ani badanie nie twierdziły, że istnieje życie jednoznacznie. Mówią tylko, że to, co do tej pory odkryto, zgadza się z możliwym istnieniem form życia. Wyklucza również inne naturalne sposoby tworzenia tych związków: „Źródła, takie jak błyskawice, erupcje wulkanów, a nawet uderzenia meteorytów, nie mogą chemicznie wytworzyć ilości amoniaku potrzebnej do wyjaśnienia anomalii. [existencia de] Życie jednak może.”

Seeger i wielu innych astrobiologów zwróciło uwagę na NASA za nieustanne wykorzystywanie naszej siostrzanej planety. Podczas gdy Mars i układy planetarne Jowisza lub Saturna otrzymują największy napływ misji, Kwiat praktycznie pozostał dziewicą Z Północnoamerykańskiej Agencji Kosmicznej. To Związek Radziecki po przegranym wyścigu na Księżyc przeznaczył na eksplorację tej planety więcej zasobów, choć nie tak głęboko, jak pozwala na to obecna technologia.

READ  Badanie medyczne wykazało, że osoby, które utraciły węch z powodu COVID-19, mogą potrzebować nawet roku, aby go odzyskać

Teraz NASA i Roscosmos ogłosiły zamiar przeprowadzenia wspólnej misji na Wenus, po zainteresowaniu, jakie wzbudziło ewentualne odkrycie fosfiny w jej atmosferze. Pomysł polega na uruchomieniu tej wspólnej misji pod koniec 2022 r., chociaż nie ma jeszcze jasnego pojęcia, jakie będą cele.

Tymczasem Siger i inni naukowcy Mogą śmiało wykonywać misje specjalne Misje na Wenus nazywane są Live Finder (którego cele zostały opublikowane w tym opracowaniu). Nie ma też żadnych szczegółów na temat misji poza pomysłem wysłania statku zdolnego do unoszenia się w atmosferze w poszukiwaniu oznak życia lub samego życia.

nadmuchiwane skrzydło latające

Northrop Grumman ma własny pomysł, jak sprawić, by długofalowa misja była w stanie to zrobić Badanie gleby i atmosfery kwiatowej: Platforma manewrowa Venus (VAMP).

Według US Defense and Aerospace Corporation, VAMP jest niechronionym naddźwiękowym pojazdem wejściowym Przekształca się w pojazd latający częściowo pływającyJest to nadmuchiwane skrzydło latające, które wykorzystuje ogniwa fotowoltaiczne do zasilania silników i narzędzi.

Zdjęcie pojazdu takiego jak VAMP na Tytanie. (Northrop Grumman)

Northrop Grumman twierdzi, że jego samolot jest przeznaczony do przenoszenia przez statek kosmiczny, którego zadaniem jest umieszczenie go na orbicie wokół planety. Po uwolnieniu przez jego pielęgniarkę, VAMP Będzie latać między górnymi i środkowymi chmurami atmosfery Wenus podczas długoterminowej misji.

Ten samolot nie będzie potrzebował osłony termicznej dzięki swojemu profilowi ​​podobnemu do bombowca b-2 dusza Albo długa lista latających skrzydeł, które firma była pionierem w rozwoju. Northrop Grumman informuje, że VAMP może prowadzić do 45 kg narzędzi Analizować chmury i wysyłać informacje z powrotem na Ziemię. Mówią, że ich konstrukcja będzie nie tylko odpowiednia dla Wenus, ale także dla niej idealna Potencjalnie nadające się do zamieszkania księżyce, takie jak Tytan.