Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy wymyślili, jak tworzyć tunele czasoprzestrzenne do transportu w kosmosie

Naukowcy wymyślili, jak tworzyć tunele czasoprzestrzenne do transportu w kosmosie

Owena Bellwooda

Opublikowano 32 minuty temu: 22 marca 2023 o 13:00

mamy Wszyscy oglądali filmy science fiction Pokazują ludzi podróżujących w przestrzeni kosmicznej w dowolnym momencie. Zwykle te statki kosmiczne wykorzystują skakanie do prędkości światła lub nadprzestrzeni, a nawet w jakiś inny sposób Łatwo skacz przez przestrzeń. Cóż, teraz zespół naukowców z Wielkiej Brytanii znalazł sposób na stworzenie tuneli czasoprzestrzennych, które pewnego dnia mogą pozwolić nam skakać w ten sposób przez wszechświat.

Według raportu wicepremieraNaukowcy z Quantum Engineering Technology Laboratories na Uniwersytecie w Bristolu w Wielkiej Brytanii zaproponowali „niesamowity eksperyment, który może stworzyć pierwszy w historii tunel czasoprzestrzenny, przez który można przejść”.

Nawigacja tunelami czasoprzestrzennymi pozwoliłaby ludziom teleportować się z jednej strony kosmosu na drugą. Ale zespół naukowców kierowany przez Hatema Saleha, fizyka kwantowego i honorowego pracownika naukowego na uniwersytecie, nie nazywa tej metody podróżowania „teleportacją”. Zamiast tego jest znany jako „Kontrportacja”, jak wyjaśnia Vice:

Podstawową koncepcją stojącą za nowym badaniem są „porty”, które są bramą ukutą przez Saliha ze słów „przeciw-rzeczywistość” i „transport”. nazywana kontrłącznością, która jest medium służącym do przesyłania wiadomości między dwoma punktami bez wymiany jakichkolwiek cząstek.

„Na prostym przykładzie z rzeczywistego świata rozważmy kontrolkę silnika samochodu na biegu jałowym. Nic nie emituje, ale wciąż wskazuje informację: że silnik jest w porządku. To nierealne połączenie”.

Teraz, gdy znamy nazwę tego rodzaju transportu, porozmawiajmy o tym, jak może stać się rzeczywistością. Co zaskakujące, podejście zespołu opiera się na wielu istniejących technologiach, poczynając od specjalnego rodzaju komputera kwantowego.

Komputery kwantowe są kluczem do tego wszystkiego. (Zdjęcie: Sven Hoppe/sojusz zdjęciowy, Getty Images)

Aby przesyłać informacje w czasie i przestrzeni, naukowcy najpierw wysyłają światło przez system kwantowy. Fotodetektory są następnie rekonstruowane na drugim końcu systemu. Oznacza to, że informacje przemieszczają się bez wysyłania elektryczności lub cząstek z miejsca pochodzenia do miejsca docelowego. Jak wyjaśnia Vice:

„Innymi słowy, przypomina to raczej teleportację znaną z science fiction, w której rzeczy znikają w jednym miejscu i pojawiają się ponownie w innym, bez żadnych śladów wymiany cząstek”.

Według zastępcy Salih pracuje nad tą metodą transportu materiałów w kosmosie od dekady. Do tej pory zespół badawczy pokazał swoją pracę w laboratorium, a zespół naukowców z Chin przesłał obraz bitmapowy z jednego miejsca do drugiego bez wymiany cząstek.

READ  Australia prowadzi w badaniach nad leczeniem udaru mózgu

Kolejnym krokiem w rozwoju tego nośnika transmisji danych będzie cała następna generacja komputerów kwantowych. Według Vice komputery te mogłyby następnie zostać wykorzystane do „wykorzystywania mocy antyportów do stworzenia przejezdnego tunelu czasoprzestrzennego”. Ale jeśli stanie się to rzeczywistością, nie oczekuj, że teleportacja w kosmosie nastąpi natychmiast, jak wyjaśnia Vice:

„W przeciwieństwie do fikcyjnych tuneli czasoprzestrzennych, wersja beta nie pozwoli na natychmiastową, szybszą od światła podróż do odległych miejsc, ponieważ antyportale pełzają znacznie wolniej niż prędkość światła”.

Nie oznacza to, że taka technologia jest bezużyteczna. Daleko od tego: naukowcy mogą używać Sposoby podróżowania do tunelu czasoprzestrzennego Wysyłanie sygnałów lub obiektów przez prawdziwy most w czasoprzestrzeni. Mógłby nawet oferować widok z pierwszej osoby wewnątrz tunelu czasoprzestrzennego, co byłoby całkiem fajne.