Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin wyruszają z misją uchwycenia całkowitego zaćmienia słońca

Naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin wyruszają z misją uchwycenia całkowitego zaćmienia słońca

To zdjęcie słońca wykonano pod koniec marca z kampusu Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wykonano je za pomocą teleskopu, który wykonuje zdjęcia przy użyciu określonej długości fali światła emitowanego przez wodór, najpowszechniejszy pierwiastek słońca. Na powierzchni Słońca pojawiają się rozbłyski słoneczne, plamy słoneczne i inne obiekty. Podczas zaćmienia zasłonięcie centralnego obszaru Słońca odsłoni więcej szczegółów wzdłuż zewnętrznych krawędzi. Baptiste Giorno/Uniwersytet Waszyngtoński

W poniedziałek w dużych częściach Stanów Zjednoczonych nastąpi m.in Całkowite zaćmienie słońca. Oczekuje się, że to zaćmienie będzie bardziej znaczącym wydarzeniem niż to w 2017 r., a następne widoczne ze Stanów Zjednoczonych nastąpi dopiero w 2044 r. Niebo w Uvalde w Teksasie pociemnieje zaledwie kilka sekund przed 14:30 ET (1 30:30 30:00 czasu lokalnego w Teksasie) 8 kwietnia Ścieżka zaćmienia Następnie przemknie przez Arkansas, Missouri, Illinois, Ohio i Nowy Jork, po czym o 15:30 czasu wschodniego opuści Stany Zjednoczone przez Maine. Seattle znajduje się na zewnętrznej krawędzi skutków zaćmienia, a oczekuje się, że niebo tutaj będzie tylko o 20% ciemniejsze niż normalnie.

Wśród wielu osób podróżujących, aby na własne oczy zobaczyć całkowite zaćmienie, będzie… Baptiste Giornoadiunkt nauk o Ziemi i kosmosie na Uniwersytecie Waszyngtońskim wraz z czterema absolwentami UW.

Badania Giorno łączą wyniki eksperymentów i misji kosmicznych, aby zrozumieć Ziemię, a także inne planety i księżyce w naszym Układzie Słonecznym. Podczas tej podróży zabierze ze sobą specjalny teleskop, aby uchwycić niepowtarzalny widok Słońca i otaczającego go nieba, jaki staje się możliwy podczas zaćmienia słońca.

UW News zapytał Baptiste’a o nadchodzący wyjazd w ramach okazjonalnego cyklu: „Na polu„, podkreślając wysiłki terenowe na Uniwersytecie Wisconsin.

Białe kółko na czarnym tle

To zdjęcie całkowitego zaćmienia Słońca z 21 sierpnia 2017 roku zostało wykonane z Idaho, na którym aureola, czyli włosowate elementy wokół dysku, są wyraźnie widoczne. Oczekuje się, że zaćmienie w 2024 r. będzie miało aureolę o większym wydłużeniu ze względu na bardziej aktywny cykl słoneczny. Baptiste Giorno/Uniwersytet Waszyngtoński

READ  Instynkt zabójcy drapieżnych przodków doprowadził do ewolucji ssaków

Gdzie idziesz i kiedy?

Baptiste Giorno: Obecnie naszym celem jest dotarcie gdzieś wzdłuż granicy Arkansas i Oklahomy. Będziemy tam w niedzielę i poniedziałek. Ostateczna lokalizacja w poniedziałek będzie zależeć od ocen pogody dokonanych w ostatniej chwili, aby zapewnić największe szanse na niskie zachmurzenie. Wybór tego ogólnego obszaru opiera się na cenach lotów i niskiej gęstości zaludnienia, aby uniknąć ruchu.

Czy odwiedzałeś już tę stronę?

BP: Nie, to będzie dość odkrywcze!

Co Ty i Twoi uczniowie macie nadzieję zobaczyć?

BP: Po pierwsze, mamy nadzieję, że będziemy mogli obserwować zaćmienie w całym obszarze bez dużego zachmurzenia przez możliwie najdłuższy czas zaćmienia (ponad 4 minuty). Będzie to znacznie dłuższe niż zaćmienie z 2017 r. Podczas całkowitego zaćmienia będziemy mogli zobaczyć koronę słoneczną gołym okiem. Jest to najbardziej wysunięty element atmosfery Słońca, który można zobaczyć tylko podczas całkowitego zaćmienia.

Ponieważ słońce zbliża się obecnie do ustalonej daty Maksymalna aktywność — czyli szczyt w około 11-letnim cyklu aktywności słonecznej — spodziewamy się zobaczyć znacznie więcej obiektów słonecznych niż w 2017 r. Mamy nadzieję zobaczyć między innymi duże mosty plazmowe, tzw. Rozgłoszawieszony nad powierzchnią Słońca przez jego silne pole magnetyczne.

W okresie całkowitym niebo pociemnieje i powinniśmy zobaczyć Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna pojawiających się po obu stronach Słońca. Jest i winowajca Potoki 12b/ponce, powinno to być widoczne tuż obok Jowisza. Ogólnie zapowiada się fantastyczny i niepowtarzalny spektakl.

Kto będzie brał udział w tych wysiłkach terenowych?

BP: Pojedziemy z czterema absolwentami nauk o Ziemi i kosmosie — Olą Jones, Haskell Trig White, Alyssa Fentle i Andrew Shumway — a także Sarah Smith z College of the Environment, która pomoże udokumentować wysiłek.

Jaki teleskop zabierzesz ze sobą? Czego masz nadzieję się nauczyć?

READ  Największe jak dotąd badanie UPF wskazuje, że żywność ultraprzetworzona jest powiązana ze śmiercią

BP: Używamy specjalnego teleskopu, który pozwoli nam obserwować Słońce na jednej długości fali wodoru, głównego składnika Słońca, i wykonywać zdjęcia cech powierzchni Słońca w miarę rozwoju zaćmienia. Zrobiliśmy zdjęcia Słońca na kampusie Uniwersytetu Wisconsin, aby ćwiczyć korzystanie z tego typu teleskopu, znanego jako teleskop H-alfa.

Co sprawia Ci przyjemność w wychodzeniu na boisko?

BP: Najważniejsze jest przeżycie wyjątkowego kosmicznego wydarzenia, które daje realną perspektywę na wielkość i moc wszechświata. To, szczerze mówiąc, jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy, jakich można doświadczyć. Dzielenie się tym z naszymi uczniami będzie zaszczytem.

Czy ludzie mogą śledzić Twoje wysiłki?

BP: Opublikuję na moim koncie X, @B_joura pełną transmisję będziemy mogli uzyskać za pośrednictwem kanałów UW Environment X I Instagrama.

Czy jest coś, co chciałbyś dodać?

BP: Życzcie nam powodzenia z pogodą!

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.