Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Netia otwiera centrum danych pod Warszawą

Polskie telco Netia otworzyło swoje nowe centrum danych poza Warszawą.

Obiekt Netia Data Center Mind w Szczękach, na obrzeżach stolicy, oferuje 1000 metrów kwadratowych (10700 stóp kwadratowych) powierzchni serwerowej w czterech pokojach, z około 520 szafami serwerowymi i około 700 metrami kwadratowymi (7,500 stóp kwadratowych) powierzchni biurowej.

„Imponujące wyniki w pierwszych tygodniach nowego obiektu pod Warszawą pokazują, że klienci doceniają naszą profesjonalną i kompleksową opiekę, wysoką redundancję i bezpieczeństwo naszych obiektów” – powiedział prezes Netizen Andrzej Abramsuk.

„Dzięki temu nawet na tak konkurencyjnym rynku jak warszawski jesteśmy w stanie szybko się rozwijać”.

Jak ogłoszono w sierpniu 2020 r., Złoty jest zasilany przez 79 mln (0,121 mln) kredytu Kontrakty na energię wiatrową I wykorzystuje przyjazną dla środowiska energię elektryczną awaryjną.

Zamiast zwykłego (standardowego) zasilacza bezprzerwowego (UPS), obiekt wykorzystuje dwie krople Hi-Tech PowerPro 2700 o mocy wyjściowej 2 MW każda. DRUPS (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystuje baterii, ale oszczędza energię kinetyczną w wirującej masie i jest bardziej energooszczędny.

Mówi się, że w ciągu kilku tygodni od otwarcia obiekt zajmował już jedną trzecią. Jednym z pierwszych klientów tego obiektu była polska firma technologiczna Cloudfero.

„Szukaliśmy innego centrum danych w Warszawie, które byłoby skalowalne dla co najmniej 100 serwerów” – powiedział kierownik Crescors Pavliki.

W ramach Grupy Bolsat Netia posiada pięć centrów danych w Krakowie i Warszawie oraz w okolicach.

READ  Prezydent Andrzej Duda grozi zawetowaniem części budżetu Donalda Tuska