Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemcy, Włochy i Polska są wśród kilkunastu kandydatów na brytyjskiej „zielonej liście”

Czołowy analityk danych twierdzi, że dziewięć krajów europejskich powinno zostać przeniesionych z „bursztynowej listy” na „zieloną listę” krajów odizolowanych.

Robert Boyle uważa, że ​​kluczowe miejsca docelowe w Niemczech, Włoszech i Polsce zasługują na kategorię niskiego ryzyka rządu Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​podróżni nie muszą się izolować, gdy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii.

Kandydatami są również Austria, Bułgaria, Łotwa, Litwa, Słowacja i Szwajcaria.

Na blogu Najlepsze wskazówki dotyczące kolejnych zmian w klasyfikacji podróży krajowych, Boyle oblicza również, że Kanada, Hongkong i Tajwan spełniają kryteria zielonej listy.

Sekretarz Transportu Grant Shops ma dokonać najnowszych ruchów między kategoriami „sygnalizacji świetlnej” w czwartek, 15 lipca.

Obecnie na rządowej zielonej liście jest tylko kilka możliwych miejsc. Oprócz Gibraltaru pozostałe wyspy – w tym hiszpański Paleriks, Malta, Madera, Bermudy, Islandia i wiele innych krajów i terytoriów karaibskich.

Dla milionów brytyjskich podróżników, którzy zostali w pełni zaszczepieni, przejście od bursztynu do zieleni byłoby niewłaściwe: Od 19 lipca ofiary NHS nie będą już musiały izolować się po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Ale rząd wyklucza każdego, kto został zaszczepiony za granicą, bez względu na to, czy jest obywatelem brytyjskim, czy nie.

Branża turystyczna chce zwiększyć liczbę lokalizacji z zielonej listy.

Pan Boyle pisze: „Próba przewidzenia, jakie zmiany wprowadzi rząd w klasyfikacjach, okazała się jedną z gier w kubki.

„Ale uzbrojony w nieco pełne dane z góry, spróbuję jeszcze raz.

Autor jest byłym dyrektorem strategicznym IAG, spółki-matki BA. „Odwrócił” alokację rządu Wielkiej Brytanii, aby spróbować określić dokładne kryteria stosowane w stanie izolacji.

Uważa, że ​​nowy wskaźnik siedmiodniowego okresu próbnego powinien wynosić 20 lub mniej na 100 000 mieszkańców; Test pozytywny 1,5 procent lub mniej; I jeden lub więcej wskaźników testowych na 1000.

READ  Rumuńska firma technologiczna AROBS wchodzi na polski rynek wraz z przejęciem SYDERAL Polska

Według pana Shopsa wysokie wskaźniki szczepień i zdolność do sekwencjonowania genetycznego są istotnymi czynnikami kwalifikującymi się do zielonej listy – podczas gdy lokalizacja dużego międzynarodowego centrum jest oznaką statusu „czerwonej listy”.

Albania, Bośnia, Węgry, Kosowo, północna Macedonia, Rumunia i Serbia kwalifikują się do zielonej listy, ale Boyle uważa, że ​​można je wykluczyć z powodu braku sekwencjonowania genetycznego.

Zauważa: „Nie ma wątpliwości, że podróżujący ze Szkocji do Wielkiej Brytanii są bardziej narażeni na zmienność delta”.

Jest jednak optymistą, że Kanada dołączy do kategorii niskiego ryzyka: „Trudno o najlepszego kandydata na zieloną listę.

„Władze kanadyjskie nadal zezwalają obywatelom brytyjskim na wjazd do Kanady. Ale Australia i Nowa Zelandia robią to samo i znajdują się na zielonej liście. ”

Czerwona lista, która wymaga izolacji hotelowej, obejmuje obecnie ZEA, Turcję i Indie – wszystkie popularne kierunki z silnymi powiązaniami z Wielką Brytanią.

Według pana Boyle’a kandydatem do przejścia od czerwieni do bursztynu jest Bahrajn. Uważa, że ​​Fidżi, Indonezja i Sierra Leone mogą zostać przekształcone ze średniego do wysokiego ryzyka.

Tim White, inny ekspert ds. danych Covit, ostrzegał wcześniej, że Meksyk może zmienić kolor z bursztynu na czerwony.

On Tweeted: „Nowe dane dotyczące Covid-19 w Meksyku wzrosły dziś o 45 procent.

Na szczęście wzrost był stabilny i nie pogarszał się.

„Nadal nie sądzę, aby było to zagrożone na czerwonej liście w czwartek, ale może to nastąpić za trzy tygodnie”.

Ministrowie podkreślają, że wszystkie decyzje podejmowane są na podstawie czysto naukowej, na podstawie opinii Wspólnego Centrum Bezpieczeństwa Biologicznego.