Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemcy zwiększają kontrole graniczne Polski

Policja w ekwipunku bojowym szturmowała wiec w niedzielę, usuwając setki protestujących ciężarówkami.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer przemawia na konferencji prasowej na temat migracji.

Źródło: obraz centralny dpa


Podczas operacji policja skonfiskowała gaz pieprzowy, bagnet, nóż i maczetę.

Nielegalne przekroczenie wschodniej granicy UE z Białorusią wywołało ostatnio poważny kryzys w państwach członkowskich.

Proponuje budowę granicy o wartości 545 milionów dolarów (730 milionów dolarów) na granicy z Białorusią w celu eksmisji polskich migrantów.

Zapytany, czy takie mury graniczne są potrzebne, Seahofer powiedział: „Zgodnie z prawem chronimy granicę zewnętrzną, aby zapobiec niewykrytym przekroczeniom”.

Czytaj więcej

Według danych niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych od początku tego roku przez granicę niemiecko-polską bez pozwolenia na wjazd przekroczyło 5700 osób.

W sobotę podejrzany o porywacz został aresztowany po tym, jak w furgonetce niedaleko polskiej granicy znaleziono 31 nielegalnych imigrantów z Iraku.

Seehofer napisał w zeszłym tygodniu list do swojego polskiego odpowiednika Mariusza Kamińskiego, proponując zwiększenie wspólnych patroli wzdłuż polskiej granicy w odpowiedzi na rosnącą liczbę imigrantów.

Kamiński odpowiedział, że Polska udzieli „pełnego poparcia” dla takich działań.

Jednak Schoffer powiedział w zeszłym tygodniu, że Niemcy nie planują zamknięcia polskiej granicy, dodając, że takie posunięcie jest „kwestionowane z prawnego punktu widzenia”.

Czytaj więcej

Unia Europejska (UE) oskarżyła białoruskie władze o wysyłanie migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki do Mińska w ramach wspólnej operacji w odwecie za sankcje nałożone na opozycję.

Na początku tego miesiąca urzędnicy z krajów, w tym z Polski, Litwy i Grecji, argumentowali za sankcjami w celu przeciwdziałania wysiłkom na rzecz uzbrojenia migrantów przez granice UE.

Bruksela do tej pory powstrzymywała się od finansowania murów granicznych dla państw członkowskich, twierdząc, że obecne ramy prawne pozwalają jedynie „organizacjom zarządzającym granicami” korzystać ze środków budżetowych UE.

READ  Aby stworzyć polskie ogrodzenie, podwójne liczby na granicy z Białorusią | Wiadomości o prawach człowieka