Niemiecka delegacja z wizytą w starostwie

Uczniowie i nauczyciele z Bertolt-Brecht-Gesamtschule już po raz szesnasty odwiedzili Mielec. Tradycyjnie na mapie ich wycieczek po mieście znalazło się starostwo powiatowe.

Siedmioro uczniów z BBG Löhne już od kilku dni towarzyszy swoim mieleckim rówieśnikom w ich codziennym szkolnym życiu. Jednym z elementów wymiany są wycieczki, podczas których Niemcy mogą poznać najważniejsze i najciekawsze miejsca na mapie powiatu mieleckiego. O pierwszych wrażeniach z pobytu w Polsce opowiedzieli podczas spotkania w starostwie powiatowym w piątek, 12 kwietnia. 

Spotkanie poprowadził Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który przekazał zebranym najważniejsze informacje dotyczące powiatu mieleckiego i starostwa powiatowego jako jednostki samorządu terytorialnego. – Niezmiernie cieszymy się z tej wizyty i wszystkim życzymy, by przyniosła ona wiele radości, nowej wiedzy i doświadczeń. Wierzę, że kontakty między młodzieżą z różnych krajów są ważne, rozwijające i przyszłościowe – zwracał się do młodzieży starosta mielecki. 

Z tym, iż wymiany językowe mają istotny wpływ na dalszą ścieżkę nauki i kariery młodych ludzi zgodził się Volker Hegemann, nauczyciel z Bertolt-Brecht-Gesamtschule. – Wielu uczniów biorących udział w wymianie w latach ubiegłych studiuje dziś języki obce albo pracuje w organizacjach międzynarodowych. Są i tacy, na których Mielec wywarł tak duże wrażenie, że wracają tu na wakacje – przekonywał. Powiatowym władzom samorządowym, dyrekcji i nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego podziękował za wsparcie i zaangażowanie w realizacji programu wymian. – Zawsze spotykamy się tutaj z pomocą i uśmiechem – podkreślał. 

Wymiana polsko-niemiecka pomiędzy Bertolt-Brecht-Gesamtschule a I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu została zorganizowana już po raz szesnasty. Ze zrealizowanych w jej ramach wyjazdów za granicę skorzystało jak dotąd około 300 uczniów.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Policjanci poszukują zaginionego Roberta Bielawę

fot. archiwum KPP Mielec

ZARZUT KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ DLA 47-LETNIEGO MĘŻCZYZNY