Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nofer Energy kupuje 185-megawatowy pakiet projektów fotowoltaicznych w Polsce

25 listopada (teraz odnawialne) – izraelska firma zajmująca się energią odnawialną Noffer Energy Limited (TLV: NOFR) ogłosiła dziś nabycie portfela 185-megawatowych projektów fotowoltaicznych w Polsce w ramach planu wzrostu na lokalnym rynku energii odnawialnej.

Przejęcie, którego wartość nie została ujawniona, nastąpiło zaledwie kilka dni po tym, jak izraelska firma zgodziła się utworzyć spółkę joint venture (JV) z polskim inżynierem i producentem energii Electrum Sp. ZOO w celu rozwijania projektów wiatrowych i słonecznych o mocy do 1,25 GW. Polska.

Pakiet 185 MW obejmuje 14 projektów o poszczególnych mocach od 1 MW do 68 MW, które znajdują się na różnych etapach budowy i rozwoju. Nofar Energy nabył aktywa za pośrednictwem polskiej spółki Pajedu Real Estate poprzez swoją spółkę zależną Nofar Europe.

Zgodnie z tym porozumieniem pagery będą pracować nad rozwojem projektów nieruchomościowych, dopóki nie będą gotowe do budowy. Elektrownie mają zostać uruchomione w latach 2023-2024.

Izraelska firma szacuje, że budowa wszystkich projektów będzie wymagała inwestycji w wysokości około 96,6 mln euro (108,9 mln USD). Oczekuje się, że podczas eksploatacji elektrownie będą przynosić 11,7 mln UR rocznie i dodawać 7,8 mln euro rocznie do przychodów Nofar Energy przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i kredytu (EBITDA).

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Nofer Energy był aktywny w Hiszpanii, Włoszech, Rumunii i Stanach Zjednoczonych. Rozpoczął działalność w obu krajach.

(1,0 EUR = 1,128 USD)

READ  Mistrzowie MMKS Bottle i UKS Banguoka Jiolonga w Polsce