Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa fabryka Umicor w Polsce będzie zasilać 3 miliony pojazdów elektrycznych w drugiej połowie dekady, Energy News, ET Energy World

belgijska firma Umigora Widzi swoją nowo otwartą fabrykę produktów akumulatorowych Polska Powiedział w środę, że może uderzyć w 3 miliony pojazdów elektrycznych (EV) w drugiej połowie dekady.

Firma podała, że ​​widzi potencjał zwiększenia rocznej zdolności produkcyjnej zakładu w gigawatogodzinach (GWh) do 200 GWh w drugiej połowie dekady, co odpowiada 3 milionom pojazdów elektrycznych.

„Obecny kryzys energetyczny ułatwi elektryfikację” – powiedział prezes Matthias Meitreich „Pojazdy elektryczne klientów sprzedają się jak nigdy dotąd” – powiedział podczas konferencji prasowej.

Umicor, który otwiera fabrykę w Nysie w Polsce, ale produkuje od lipca, zatrudnia około 240 pracowników i oczekuje się, że do końca przyszłego roku wzrośnie do 400, dodała firma.

Ponieważ UE dąży do zerowej emisji netto, Umicore stawia na dostarczanie producentom samochodów materiałów akumulatorowych, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne. Podpisał już umowy EV z itp. Acc I Volkswagen.

Jego akcje gwałtownie spadły w czerwcu po ogłoszeniu planu 5 miliardów euro (4,95 miliarda dolarów), ponieważ analitycy wyrazili obawy dotyczące wysokiego zadłużenia i potrzebnego finansowania zewnętrznego.

„Sceptycyzm inwestorów dotyczący znacznych budżetów inwestycyjnych wydaje się przesadny, ponieważ większość inwestycji jest bardzo ograniczona”. Papiery Wartościowe KPC powiedział w notatce w środę.

Nowa elektrownia jest zasilana przez pobliską morską farmę wiatrową, powiedział Umicore.

READ  ePac Flexible Packaging zapowiada ekspansję w Polsce