Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa symulacja komputerowa pomaga w poszukiwaniach pochodzenia promieni kosmicznych

Kolorowe linie pokazują, jak promienie kosmiczne są odchylane przez pola magnetyczne. Proste białe linie reprezentują szerokopasmowe pole magnetyczne. Ponadto na trajektorie cząstek (kolorowe linie) oddziałują pola magnetyczne o niewielkich rozmiarach, których tu nie pokazano. Źródło: RUB, dr Lukas Merten

Symulując transmisję promieni kosmicznych za pomocą nowego programu komputerowego, międzynarodowi naukowcy mają nadzieję odkryć źródła tych fragmentów atomowych.

Odkryty w 1912 r Pochodzenie promieni kosmicznych Unikaj naukowców.

Promienie kosmiczne to fragmenty atomów, które spadają na Ziemię spoza naszego Układu Słonecznego. Ponieważ wielu uważa, że ​​ich pochodzenie ma związek z supernowymi, uważa się, że modele komputerowe są kluczem do ostatecznego zrozumienia tych fragmentarycznych promieni.

Zespół naukowców z Ruhr-Universität Bochum (RUB) opublikował swoje nowe badania przy użyciu tego oprogramowania w Journal of Cosmology and Astroparticle Physics.

Trajektoria cząstek

Naukowcy opisują, jak Ich program o nazwie „CRPropa” Śledzi ścieżki cząstek od ich powstania do przybycia na Ziemię. „Możemy również w pełni wyjaśnić interakcje cząstek z materią i polami fotonowymi we wszechświecie” – mówi Julien Dörner, doktorant z RUB.

To nowe oprogramowanie może symulować nie tylko propagację promieniowania kosmicznego, ale także sygnały neutrin i promieniowania gamma generowane przez interakcje promieniowania kosmicznego.

„W przeciwieństwie do promieni kosmicznych, te transmitowane cząstki mogą być obserwowane bezpośrednio ze swoich źródeł, gdy docierają na Ziemię po prostej drodze” – wyjaśnia dr Patrick Richerzer, doktor habilitowany w RUB. „Możemy również użyć oprogramowania do przewidywania tych sygnatur neutrin i promieni gamma z odległych galaktyk, takich jak wybuchy gwiazd lub galaktyki aktywne”.

podjąć kroki w zrozumienie wszechświata

Oferowany program symulacyjny jest obecnie najbardziej wszechstronny i będzie nadal pogłębiał naukowe zrozumienie kosmosu i wszechświata.

„Możemy badać nowe pasma energetyczne w symulacjach, których nie można w pełni uchwycić tak szczegółowo za pomocą dostępnego do tej pory oprogramowania” – powiedział profesor Karl-Heinz Kambert z Uniwersytetu w Wuppertalu.

„Co ważne, możemy opracować model teoretyczny opisujący przejście od promieniowania kosmicznego z naszej galaktyki do części odległych galaktyk i porównać go z obserwacjami”.

READ  Jak Thomas Pesquet świętował 14 lipca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?
Kosmiczny widok w środku grupy galaktyk
Kosmiczny krajobraz w centrum gromady galaktyk © Rentgen: NASA/CXC/SAO/S.Randall et al. Optyczny: SDSS

Użyj obliczeń teoretycznych do interpretacji danych eksperymentalnych

Korzystając z międzynarodowej współpracy 17 naukowców z Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Włoch, Chorwacji, Anglii i Austrii, „CRPropa znacząco przyczyni się do zrozumienia źródła promieniowania kosmicznego” – powiedziała rzeczniczka CRC, profesor Julia Teos z RUB.

Przeprowadzony w ramach Collaborative Research Center (CRC) 1491 Interaction of Cosmic Matter, projekt był finansowany przez Niemiecka Fundacja Badawcza.

Profesor Tjus wyjaśnił: „Publikacja jest ważnym krokiem w kierunku ilościowego opisu transmisji i interakcji promieni kosmicznych w trzech wymiarach. W końcu potrzebujemy obliczeń teoretycznych, które pomogą nam zinterpretować różnorodność danych, które otrzymujemy z różnych instrumentów obserwujących wszechświat.”

Redaktor Zalecana Artykuły