Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe Centrum Iana Frasera, aby przyspieszyć leczenie raka u dzieci – Wiadomości z University of Queensland

Pierwsze australijskie centrum immunoterapii pediatrycznej będzie poszukiwać metod leczenia, które nie tylko zwiększą przeżywalność dzieci chorych na raka, ale także poprawią ich ciągłą jakość życia.

Nazwana na cześć współtwórcy szczepionki przeciwnowotworowej Gardasil, Centrum Badań nad Immunoterapią Dziecięcą im. Iana Frasera Jest prowadzony przez University of Queensland we współpracy z Children’s Hospital Foundation, Children’s Health Queensland i QIMR Berghofer.

Pod kierownictwem profesora Iana Frasera z University of Queensland – czołowego badacza raka i eksperta w immunoterapii – centrum zbada przełożenie obecnych skutecznych terapii dorosłych na opiekę pediatryczną.

„Do tej pory dzieci nie skorzystały z postępów w immunoterapii nowotworów w takim samym stopniu jak dorośli” – powiedział profesor Fraser.

Centrum to będzie prowadzić bardzo potrzebne badania w celu opracowania nowych immunoterapii, zwiększenia skuteczności obecnych terapii i zmniejszenia niepożądanych długoterminowych konsekwencji leczenia raka u dzieci.

„Zagwarantuje to, że obecne badania kliniczne przełożą się na nową erę leczenia raka u dzieci”.

Centrum powstało dzięki hojności Fundacji Szpital Dziecięcy, która przez pięć lat przeznaczy 7,5 miliona dolarów na wsparcie.

Po tym czasie pozycja zostanie utrzymana częściowo dzięki zwrotom z inwestycji z tantiem przyznanych University of Queensland. Wydział Lekarski Otrzymuje szczepionkę Gardasil.

Rak zabija więcej dzieci niż jakakolwiek inna choroba w Australii. Około troje dzieci i nastolatków w Australii umiera na raka każdego tygodnia.

Michael Horwood i Michelle Robson-Young znają tę statystykę aż za dobrze po śmierci ich córki Charlotte w 2019 roku, cztery miesiące przed jej wiekiem.Dziesiąty urodziny.

U Charlotte zdiagnozowano mięsaka Ewinga – rzadki rodzaj raka, który występuje w kościach lub tkance miękkiej wokół kości – gdy miała zaledwie osiem lat i dzielnie przetrwała pięć i pół roku leczenia.

Charlotte niestety zmarła w noc przed rozpoczęciem obiecującej próby immunoterapii.

READ  Dwa przeciwciała monoklonalne szeroko neutralizują niepokojące warianty SARS-CoV-2

„Charlotte nie miała okazji skorzystać z leczenia krok po kroku, które uratowało tak wiele dorosłych istnień, dlatego Centrum Iana Frasera jest tak ważne” – powiedział Horwood.

„Mamy nadzieję, że badania prowadzone w ramach tego ośrodka dowiodą, że dzieci, takie jak Charlotte, wyzdrowieją i będą żyły długo, zdrowo i szczęśliwie.

„To będzie jej dziedzictwo.”

Pan Horwood jest teraz członkiem komitetu doradczego Ian Fraser Center for Immunotherapy Research, mając nadzieję, że inne dzieci nie doświadczą tego, czego doświadczyła Charlotte.

Dyrektor generalny Szpitala Dziecięcego, Lindsey Rice, powiedziała, że ​​początkowa inwestycja w wysokości 7,5 miliona dolarów była możliwa dzięki darowiznom na cele charytatywne.

„Te pieniądze spowodują, że wyniki badań zostaną przeniesione na lepszą opiekę przy łóżku chorego, łagodniejsze leczenie poważnych chorób wieku dziecięcego i mogą potencjalnie uratować życie młodych ludzi na całym świecie” – powiedziała Rice.

„Te badania są bardzo potrzebne, a bez funduszy, które to umożliwią, wskaźniki przeżywalności nie ulegną poprawie, a dzieci będą nadal umierać na raka”.

Pionierska immunologia UQ profesor de Yu Mianowany dyrektorem inauguracyjnym Centrum Badań nad Immunoterapią Dziecięcą im. Iana Frasera.

Aby przekazać darowiznę na badania nad immunoterapią nowotworów u dzieci, odwiedź ianfrazercentre.org.au

U góry po lewej: Charlotte Horwood i „Teddy”. Zdjęcie jest załączone.

Media: UQ Medicine Communications, [email protected]lub +61 (07) 3365 5118 lub +61 (0) 436368746.