Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe podejście do immunoterapii może przynieść korzyści terapeutyczne w przypadku czerniaka

W nowym badaniu prowadzonym przez Yale Cancer Center naukowcy opracowali przeciwciało, które celuje w nowotwór i penetruje komórki, które mogą dostarczać ładunki stymulujące odpowiedź immunologiczną, pomagającą w leczeniu raka skóry. Badanie zostało zaprezentowane dziś na hipotetycznym corocznym spotkaniu American Association for Cancer Research (AACR).

Większość metod polega na bezpośrednim wstrzyknięciu do guzów RNA lub innych cząsteczek w celu wzmocnienia odpowiedzi immunologicznej, ale nie jest to praktyczne w klinice, szczególnie w przypadku pacjentów z zaawansowanym rakiem. W tym badaniu możemy przedstawić immunostymulujące RNA guza in vivo po podaniu ogólnoustrojowym. „

Peter M. Glazer, dr n. Med., Kierownik Katedry Radiologii Klinicznej Uniwersytetu Yale, Kierownik Oddziału Radioterapii w Smilo Cancer Hospital i pierwszy autor badania

RNA to kwas nukleinowy występujący we wszystkich żywych komórkach. Jego podstawową rolą jest działanie jako przekaźnik przekazujący instrukcje z DNA w celu kontrolowania syntezy białek, chociaż w niektórych wirusach RNA przenosi informacje genetyczne zamiast DNA. W tym badaniu, na myszach z czerniakiem, członkowie Glazer Laboratory na Uniwersytecie Yale osiągnęli prawie całkowitą supresję guza po dożylnym wstrzyknięciu kompleksów przeciwciało / RNA.

„Te wyniki są bardzo zachęcające” – dodał Glazer. „Podkreślają nowe podejście do systemowego dostarczania immunostymulującego RNA w ukierunkowany sposób, które pewnego dnia może zapewnić korzyści terapeutyczne w przypadku trudnych do leczenia nowotworów, takich jak czerniak, w porównaniu z obecnymi metodami”.

READ  Przewodnik po mikrobiomie skóry