Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowe zdjęcie Curiosity przypomina nam, że Mars to naprawdę piękne miejsce

Kolorowa mozaika wykonana przez łazik NASA Curiosity 16 listopada 2021 r.

Kolorowa mozaika wykonana przez łazik NASA Curiosity 16 listopada 2021 r.
zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Może być bardzo zimny, pozbawiony tlenu do oddychania i ukryty w śmiertelnym promieniowaniu, ale Mars ma niezaprzeczalny urok. Nowy obraz uchwycony przez sondę kosmiczną NASA Curiosity i pokolorowany przez członków zespołu misji jest świadectwem estetycznego blasku czerwonej planety.

Żeby było jasne, to zdjęcie nie jest prawdziwym obrazem tego, jak scena jest postrzegana przez ludzkie oczy. w Nowa wersja, NASA opisuje to jako „artystyczną interpretację” stworzoną przez członków zespołu misji Curiosity, którzy byli „oszołomieni rozległym spektaklem”. Obraz jest kombinacją dwóch czarno-białych zdjęć wykonanych w różnych porach marsjańskiego dnia, zapewniając „kontrastowe warunki oświetleniowe, które ujawniły różnorodne szczegóły krajobrazu”, według NASA.

TNie wyobrażam sobie, by ten widok, widziany ze szczytu Mount Sharp, powiedział Hat, byłby mniej spektakularny, gdyby oglądał się z ciała. Ciekawość wspina się na tę górę od siedmiu lat itd. oferta Z krajobrazu Marsa wydaje się, że im wyżej się znajduje, tym lepiej.

W rzeczywistości obecna perspektywa łazika ma wiele do zaoferowania, w tym oszałamiający widok na krawędź krateru rozciągającą się wzdłuż horyzontu. Mount Sharp wznosi się na około 18 000 stóp (5,5 kilometra) od dna krateru Gale – rany o szerokości 96 mil (154 kilometry) spowodowanej starożytnym uderzeniem. Na wysokości 7500 stóp (2,3 kilometra) krawędź krateru można zobaczyć na horyzoncie w odległości od 18 do 25 mil (30-40 km), według NASA.

Widok z Mount Sharp o 8:30 czasu marsjańskiego 16 listopada 2021 r.

Widok z Mount Sharp o 8:30 czasu marsjańskiego 16 listopada 2021 r.
zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

I spójrz na te zaokrąglone grzbiety na prawo od środka lub na tę pofałdowaną łachę piasku, zwaną „Forvey Sands”, jak widać na środku obrazu. Po prawej stronie zdjęcia znajduje się góra Rafael Navarro, surowa, skalista formacja geologiczna nazwana na cześć niedawno zmarłego członka zespołu Curiosity.

Ta mozaika pojawiła się nieco nieoczekiwanie. Curiosity rejestruje 360-stopniową panoramę za każdym razem, gdy kończy jazdę, za pomocą czarno-białych kamer nawigacyjnych (te wspaniałe kolorowe obrazy, do których jesteśmy przyzwyczajeni, są tworzone przez narzędzie Mastcam łazika). Obrazy rejestrowane przez kamery nawigacyjne są bardziej przydatne i są rejestrowane w skompresowanym formacie, aby ułatwić późniejszą transmisję danych z powrotem na Ziemię.

Widok z Mount Sharp o 16:10 czasu lokalnego marsjańskiego 16 listopada 2021 r.

Widok z Mount Sharp o 16:10 czasu lokalnego marsjańskiego 16 listopada 2021 r.
zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Ta szczególna opinia była jednak zbyt prywatna, aby ją zignorować. I tak Curiosity otrzymało polecenie wykonania dwóch zdjęć, jednego rano i drugiego późnym popołudniem, co zrobił 16 listopada 2021 roku. Zespół chciał wykorzystać kontrastujące światło. Następnie dodano odcienie pomarańczowego, niebieskiego i zielonego, co pozwoliło zespołowi „reprezentować krajobraz widziany o różnych porach dnia”, według NASA. Niebieski reprezentuje widok poranny, pomarańczowy to popołudnie, a zielony to połączenie tych dwóch.

Ciekawość nadal zadziwia, mimo że teraz jest grizzly weteranem Marsa. Wytrwały łazik NASA, ze swoim znakomitym zestawem nowych instrumentów i obiektów atmosferycznych, dowodzi najbardziej Uwaga Obecnie jednak Curiosity – na Marsie od 2012 roku – wciąż ma wiele do zaoferowania.

jeszcze: Perseverance Rover nagrywa niesamowite wideo helikoptera lecącego nad powierzchnią Marsa.

READ  Algorytm pomaga sprawdzić powiązania między chemią prądu a środowiskiem