Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy, podobny do ptaka samolot NASA może nadal badać atmosferę Wenus

Nowy, podobny do ptaka samolot NASA może nadal badać atmosferę Wenus

Niedawno NASA ogłosiła Seria futurystycznych koncepcji technologii kosmicznych, które wybrali do dalszego rozwoju. Koncepcje różnią się pod względem konstrukcji i przeznaczenia, ale obejmują nadmuchiwanego drona, który wygląda jak ptak Można go wysłać na Wenus Z daleka badać atmosferę i wzorce pogodowe.

Wszystkie wybrane koncepcje są wciąż na wczesnym etapie rozwoju i nie zostały jeszcze uwzględnione w oficjalnych misjach NASA.

Ten przypominający ptaka dron jest częścią NASA Program Innovative Advanced Concepts (NIAC) ma na celu finansowanie badań na wczesnym etapie w celu oceny technologii, które mogą wspierać przyszłe misje lotnicze i kosmiczne. Obecna runda finansowania ma zapewnić około 5,1 miliona dolarów 17 projektom badawczym z łącznie 9 stanów w Stanach Zjednoczonych.

„Ponieważ bardziej niż kiedykolwiek skupiamy się na miejscach do eksploracji z udziałem ludzi i robotów, innowacyjne pomysły i przyszłościowe myślenie będą miały kluczowe znaczenie, aby pomóc nam osiągnąć nowe kamienie milowe” – powiedział zastępca administratora NASA Pam Milroy. „Koncepcje takie jak te rozważane w tej nowej rundzie finansowania NIAC pomagają nam rozszerzyć zakres możliwości, abyśmy mogli je urzeczywistnić” – dodała.

Obecna runda finansowania pozwala na wejście do tak zwanej „pierwszej fazy” badań 12 proponowanym projektom, takim jak nadmuchiwany dron przypominający ptaka kwiatowego. Pięć kolejnych projektów na tym etapie zostało oficjalnie przeniesionych do „Fazy drugiej”.

Dla porównania, każdy projekt fazy pierwszej otrzyma 175 000 dolarów za dziewięć miesięcy, a stypendyści fazy drugiej otrzymają 600 000 dolarów za dwa lata studiów.

„Misja NASA polegająca na badaniu wszechświata wymaga nowych technologii i nowych sposobów robienia rzeczy” – wyjaśnił Jim Reuter, zastępca administratora NASA. Dyrekcja Misji Technologii Kosmicznych (STMD) w siedzibie agencji w Waszyngtonie. Studiowanie tych kreatywnych pomysłów to pierwszy krok do przekształcenia science fiction w naukowy fakt.

READ  Oparte na wykresach rozwiązanie złożoności mikrousług

Ten przypominający ptaka dron nie jest jedynym dronem planowanym na Wenus

Projekty „Fazy 1” dla tego wlotu są dość zróżnicowane i obejmują nowy projekt załogowego statku kosmicznego, który może zapewnić ochronę przed promieniowaniem podczas długich lotów w porównaniu z konwencjonalnymi jednostkami załogowymi, koncepcję całkowicie bezgłośnego samolotu elektrycznego.

Ale zdecydowanie najciekawsza koncepcja pochodzi od Javida Bayandora i jego zespołu w Bioinspirowany Ray do trudnych warunków i eksploracji, BREEZE Na krótki okres.

Badanie BREEZE „Faza 1” skupi się na opracowaniu głównych celów misji UAV, a także określeniu możliwości napędowych UAV, stabilności, dynamiki lotu i projektów elementów nadmuchiwanych dla UAV.

Wszystko to zostanie zbadane z naciskiem na wykonanie wysoce wydajnego lotnika atmosfery Wenus. Będzie się znacznie różnić od innych koncepcji, w których wykorzystuje się lżejsze od powietrza balony lub lekki pojazd do podnoszenia oparty na pryzmatach zasilanych energią słoneczną.

Z drugiej strony BREEZE będzie połączeniem tych dwóch głównych rodzajów rzemiosła.

BREEZE to nie jedyna propozycja dla drona na Wenus. Kolejny pochodzi z Sarah Seeger z Massachusetts Institute of Technology. Jego koncepcja zakładałaby umieszczenie dużego baldachimu meteorologicznego w atmosferze Wenus w celu wychwytywania gazu i chmur do analizy.

Próbki te zostaną następnie sprowadzone z powrotem na Ziemię, gdzie naukowcy będą mogli szukać oznak życia w atmosferze Wenus. Uwierz lub nie, Atmosfera Wenus jest uważana za jedną Jedno z niewielu możliwych miejsc, w których możesz mieszkać na bardzo gorącej i zestresowanej planecie.

„Podobnie jak w poprzednich latach, nasza nowa grupa NIAC Fellows prezentuje kreatywność i wizję całej społeczności kosmicznej” – powiedział Michael LaPointe, pełniący obowiązki dyrektora wykonawczego programu NIAC w siedzibie NASA.