Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy polski projekt ustawy ma na celu uregulowanie zasobów cyfrowych przy tworzeniu MiCA

Nowy polski projekt ustawy ma na celu uregulowanie zasobów cyfrowych przy tworzeniu MiCA

Polska chce stać się najnowszym krajem europejskim, który do 2024 r. będzie miał kompleksowe ramy regulacyjne dla walut cyfrowych, a z raportów wynika, że ​​rząd przedstawi parlamentowi projekt ustawy jeszcze w tym roku.

Od ponad trzech lat Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydaje licencje dostawcom usług związanych z aktywami wirtualnymi (VASP). Jednak poza rejestracją kraj nie wprowadził jeszcze przepisów dotyczących tego sektora.

Wszystko może się zmienić w tym roku, kiedy rząd ma przedstawić projekt ustawy, która przyznałaby KNF – magnatom finansowym – uprawnienia nadzorcze nad sektorem. raporty. Powołując się na źródła posiadające wiedzę w tej sprawie, dziennik podał, że projekt ustawy zostanie przedstawiony legislatorom w drugim kwartale tego roku.

Ustawa ustanowiłaby KNF jako główny organ nadzorujący aktywa cyfrowe, podobnie jak role jej odpowiedników w innych krajach, w tym w sąsiednich Niemczech, gdzie BaFin nadzoruje waluty cyfrowe, oraz FCA w Wielkiej Brytanii.

W proponowanych ramach KNF mogłaby podjąć działania wobec niespełniających wymogów VASP, w tym nałożyć kary finansowe. Firmy, które dopuszczają się przestępstw związanych z walutą cyfrową, również mogą zostać pozwane do sądu.

Polskie VASP są chronione reżimem poufności, który pozwala im lepiej chronić dane swoich klientów. Ramy umożliwiają także branży, która w dużym stopniu opiera się na procesach cyfrowych, zastąpienie dokumentów papierowych umowami elektronicznymi.

Źródła podają, że proponowane regulacje mają na celu przygotowanie Polski do integracji rynków Unii Europejskiej z ramami regulacyjnymi aktywów cyfrowych Crypto Assets (MICA). Chociaż MiCA stanowi nadrzędne ramy, poszczególne kraje opracowały własne przepisy w celu dostosowania ram regionalnych do konkretnych potrzeb.

„Wprowadzenie nowych regulacji jest podyktowane koniecznością przygotowania ram prawnych dla prawidłowego funkcjonowania rynków aktywów kryptowalutowych, zapewniając tym samym skuteczny nadzór i ochronę inwestorów poprzez wyposażenie Komisji Nadzoru Finansowego w odpowiednie mechanizmy” – wyjaśnia oficjalny komunikat rządu.

READ  Polski Canal Sportowy uruchomił platformę OTT

Podczas gdy Wielka Brytania, Szwajcaria, Francja i inne duże gospodarki zwracają uwagę na przyjęcie aktywów cyfrowych, od 2021 r. Polska będzie w UE głównym miejscem docelowym dla firm działających w oparciu o technologię blockchain.

Z ponad 1060 firmami, w Polsce znajduje się ponad połowa wszystkich firm blockchain w UE. Dowód. Na drugim miejscu Litwa ma połowę tej liczby (550), a za nią plasują się Włochy (129).

Choć nie jest znana jako stolica technologii, Polska przyciągnęła VASP dzięki łatwemu procesowi rejestracji. Uzyskanie licencji w kraju środkowoeuropejskim zajmuje zaledwie dwa tygodnie i kosztuje zaledwie 150 euro (163 dolarów). Dla kontrastu, niektóre jurysdykcje, takie jak Hongkong, kosztują do 20 milionów dolarów, podobnie jak Singapur 12 miesięcy.

Zobacz: Regulacja waluty cyfrowej i rola blockchainu BSV

Film z YouTube'a

szerokość=”562″ wysokość=”315″ ramka=”0″ zezwoleniefullscreen=”allowfullscreen”>

Nowy w Blockchain? Sprawdź sekcję Blockchain dla początkujących CoinGeek, najlepszy przewodnik po zasobach, aby dowiedzieć się więcej o technologii blockchain.