Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy przeprojektowany Slack pokazuje jego „niepodlegające negocjacjom” zaangażowanie w tworzenie dostępnych narzędzi do pracy

Nowy przeprojektowany Slack pokazuje jego „niepodlegające negocjacjom” zaangażowanie w tworzenie dostępnych narzędzi do pracy

Popularne narzędzie komunikacji w miejscu pracy luźny W tym tygodniu ogłosiła poważną przebudowę swojej platformy. w poście na blogufirma należąca do Salesforce opisuje swój przeprojektowany interfejs użytkownika jako „zaprojektowany z myślą o skupieniu” z czymś, co nazywa „lepszą organizacją i [a] Bardziej intuicyjny projekt. Według Slacka nowy interfejs, który zaczął być wdrażany w czwartek, będzie nadal wdrażany w nadchodzących miesiącach.

„Wiemy, że miliony ludzi rozpoczynają i kończą swój dzień pracy w Slack, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby te ulepszenia sprawiły, że dom będzie bardziej produktywny i przyjemny” – powiedział Noah Weiss, dyrektor ds. produktów w Slack, w oświadczeniu. „Nowe doświadczenie pomaga zespołom lepiej się zorganizować, skupić na tym, co ważne, i szybko uzyskać dostęp do rosnącego zestawu narzędzi w Slack”.

Zgodnie z postem na Slack, przeprojektowanie ma trzy główne cele: ułatwić nawigację między kanałami i tym podobne; pomaga użytkownikom skupić się na najważniejszych informacjach; i pomóc użytkownikom znaleźć ich najważniejsze narzędzia.

Oczywiście jednym z podstawowych elementów nowego interfejsu Slacka jest dostępność. Około rok temu rozmawiałem ze starszym dyrektorem inżynierii Slack Sommer Panage na temat nowej wówczas aktualizacji oprogramowania firmy, której celem było uczynienie aplikacji bardziej dostępną dla osób niepełnosprawnych. Panage, którego rodowód obejmuje okresy na Twitterze i Apple pracujące nad dostępnością, powiedział mi, że dostępność jest kluczowa, ponieważ aplikacja „staje się bardziej cyfrową centralą, [especially] Teraz, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie, chcemy naprawdę upewnić się, że jest to bardziej dostępne na wszystkich platformach i bardziej sprawiedliwe na wszystkich platformach”.

Jeśli chodzi o ogłoszenie w tym tygodniu, zarówno Panage, jak i menedżer produktu Chris Xu powiedzieli mi w ostatnich wywiadach, że duża część przeprojektowania dostępności polega na świadomym zmniejszeniu obciążenia poznawczego. Jednak szerszy obraz sytuacji polega na tym, że dostępność była traktowana priorytetowo od samego początku, gdy kierownictwo firmy zdecydowało się podjąć projekt.

„Dedykowane zespoły firmy ds. ułatwień dostępu podjęły działania, gdy tylko zdaliśmy sobie z tego sprawę [the redesign] To było coś, co musieliśmy uzyskać całkowicie i krytycznie z punktu widzenia dostępności” – powiedział Shaw.

Xu powiedział mi dalej, że „było dla nas naprawdę ważne, aby zapewnić dostępność od razu”, dodając, że zespoły, które skupiły się na bardzo wczesnej fazie procesu rozwoju na grupie podstawowej, na którą powinny zwrócić szczególną uwagę to ci, którzy są nerwowi. Sugerowanie obciążenia poznawczego jest bezpośrednim odzwierciedleniem wspomnianej uwagi, ponieważ ogólne zaabsorbowanie interfejsem użytkownika Slacka zawsze mogło zmylić każdego, ale zwłaszcza tych z pewnymi warunkami przetwarzania poznawczego. Na koniec Shaw powiedział, że przeprojektowanie było „wielkim” multidyscyplinarnym projektem wewnętrznie, dotykającym zespołów, które wcześniej nie współpracowały z grupą Access.

„Podchodzimy do kwestii dostępności bardzo poważnie przez cały czas [development] „To nie podlegało negocjacjom” — powiedział Ethan Eiseman, starszy wiceprezes ds. projektowania w firmie Slack.

To, czy wysiłki Slacka odniosą sukces z klientami z punktu widzenia użyteczności, zostanie określone w nadchodzących miesiącach. Na razie największa lekcja, jaką wyciągamy z wypchnięcia Slacka, wykracza poza sam projekt. Chodzi o sposób myślenia i kulturę związaną z dostępnością. Sprawiają, że dostępność jest integralną częścią projektu.

Kiedy w zeszłym roku usiadłem z Panage, wyjaśniło mi to korporacyjną chęć Slacka do uczynienia Slacka lepszym produktem poprzez uczynienie go bardziej dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Po jego przybyciu jednym z jego celów była pomoc w „zebraniu zespołu Access pod jednym dachem inżynieryjnym” jako sposób na zwiększenie spójności firmy w tym zakresie. Prawda jest taka, że ​​dostępność od dawna jest priorytetem w Slack; To była jedna z głównych motywacji Banaga do wejścia na pokład.

Przeprojektowanie pokazuje zaangażowanie Slacka w społeczność osób niepełnosprawnych.

„[The redesign] jest odzwierciedleniem dojrzałości Slacka w procesie dostępności. „To jest coś, o czym liderzy tacy jak Ethan regularnie rozmawiają i pytają zespoły w głośnych recenzjach, że indywidualni współpracownicy z różnych dyscyplin są zaangażowani” – powiedział Shaw o etosie Slacka dotyczącym dostępności. „Wszyscy, od projektantów, ludzi odpowiedzialnych za produkt, inżynierów, aż po zespół pomocy, będą pracować nad dokumentacją i upewnieniem się, że wszystko, co publikujemy, jest właściwe. [accessibility] rozpatrywane w sposób holistyczny. To dla mnie naprawdę ekscytujące, ponieważ odzwierciedla to, że nie pracujemy tylko nad ułatwieniami dostępu dla „funkcji ułatwień dostępu”. Jest to coś, co stało się częścią naszej standardowej praktyki nawet w przypadku najbardziej podstawowych projektów na większą skalę, i to z pewnością jest to”.

Banag zgodził się. „Myślę, że dla mnie, dla mnie przychodzącego do Slacka, jedną z rzeczy, które chciałem zobaczyć, było zbudowanie głębszej kultury dostępności – coś, co nie jest polem wyboru. To nie jest coś Niektóre ludzie myślą. To coś, co jest częścią codziennego życia każdego z nas [work]. Jest częścią języka każdego z nas. To część tego, jak myślimy o budowaniu produktu”, powiedziała o swoich celach wpływania na działania związane z dostępnością w Slack. „Myślę, że teraz naprawdę zaczynam to dostrzegać, zwłaszcza że projekt jest na tak dużą skalę; Coraz więcej osób z całej firmy myśli o tym każdego dnia [and] Rozmawiamy o każdym dniu [and] Skontaktuj się z zespołem ds. ułatwień dostępu i zadaj nam pytania. Jest to odzwierciedlenie tego, że Slack zaczyna osadzać dostępność w całej kulturze firmy, a nie tylko w małej części firmy”.

Ze swojej strony Eiseman wskazał liderów branży, takich jak Apple, którzy budują najlepsze oprogramowanie ułatwień dostępu w swojej rodzinie systemów operacyjnych. Powiedział, że Slack to podstawowy system operacyjny dla wielu firm w pracy pod względem komunikacji i produktywności. Slack to wieloplatformowa aplikacja, działająca na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych w wielu wcieleniach, a Eiseman powiedział, że wielkim celem firmy jest „upewnienie się, że system operacyjny Twojej firmy jest tak dostępny, jak to tylko możliwe”.

Kontynuował: „Pieczemy to [accessibility] Zasadniczo w naszym procesie i sposobie, w jaki działamy. „Byłem naprawdę zadowolony, widząc ewolucję całego szeregu kwestii projektowych, które bierzemy pod uwagę, pracując nad projektami od podstaw. Kiedy uwzględnisz kwestie dostępności i zaangażowanie w proces projektowania od samego początku, rezultatem jest lepiej dla wszystkich; widzieliśmy to wielokrotnie. Otrzymujesz lepszy produkt, bardziej użyteczny produkt, [and] Bardziej wszechstronny produkt. Jestem zadowolony z postępów, jakie tu poczyniliśmy, ale to jest wieczne zobowiązanie. Posuwając się do przodu, możemy być lepsi. Można śmiało powiedzieć, że naszym głównym celem jest bycie jednym z najlepszych w branży, jeśli chodzi o to, aby nasz produkt był jak najbardziej integracyjny i dostępny”.

Chodź za mną Świergot Lub Linkedin. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Twitter odcina dostęp do paska wyszukiwania dla niezarejestrowanych użytkowników