Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy satelita pogodowy NOAA zapewnia pierwsze oszałamiające widoki Ziemi

Burze, erupcje wulkanów, pożary lasów i chmury. Nowy satelita GOES-18 National Oceanic and Atmospheric Administration będzie świadkiem wszystkich tych wydarzeń, pomagając nam lepiej przewidywać i rozumieć problemy związane z pogodą, klimatem i klęskami żywiołowymi. NASA wystrzeliła satelitęktóry pierwotnie był znany jako GOES-T, 1 marca, a teraz wysyła fantastyczne widoki Ziemi.

NOAA udostępniła w środę pierwsze zdjęcia satelitarne. a Wycieczka wideo Pokazuje wspaniałe ujęcia ziemi i intensywne ujęcia burz, kurzu i pożarów.

GOES-18 jest satelitą geostacjonarnym, więc pozostaje na ścieżce orbitalnej 22 236 mil (35 800 km) nad równikiem, co pozwala mu stale obserwować zachodnią półkulę, śledząc cały czas ten sam obszar Ziemi. „Otrzymujemy z tego satelity 30 razy więcej danych niż z poprzednich satelitów”, mówi Alreen Knaub, zastępca dyrektora programowego GOES-T. „Prowadzimy pogodę kosmiczną, pogodę słoneczną i pogodę ziemską”.

GOES-18 Advanced Basic Imaging Instrument (ABI) dostarczył te widoki Stanów Zjednoczonych na różnych długościach fal.

NOAA

Nowe zdjęcia pokazują, że satelita działa zgodnie z oczekiwaniami. „GOES-18 przechodzi obecnie testy po uruchomieniu, walidację i kalibrację swojego sprzętu i systemów w celu przygotowania go do działania” NOAA powiedział w oświadczeniu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, satelita zyska nową nazwę GOES West na początku 2023 roku, przejmując obecnego satelitę GOES-17, które napotkały wyzwania techniczne.

GOES-18 stanie się ważnym narzędziem do prognozowania pogody oraz śledzenia burz i katastrof poniżej. Jego zdjęcia naszego niebieskiego marmuru mogą również przypominać, że żyjemy na wyspie – pięknym i delikatnym miejscu – w kosmosie.


Teraz graj:
Patrz na to:

Statek kosmiczny, Artemida i wyścig na niską orbitę okołoziemską: co …


9:09

READ  Jak fotografować deszcze meteorów: Gdzie zrobić zdjęcie meteorów w Australii dziś wieczorem | astronomia