Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy sondaż pokazuje wyraźnego zwycięzcę wyborów powszechnych pomiędzy Bidenem i Trumpem

Nowy sondaż pokazuje wyraźnego zwycięzcę wyborów powszechnych pomiędzy Bidenem i Trumpem

Sondaż Washington Post/ABC wykazał, że gdyby wybory prezydenckie w 2024 r. odbyły się dzisiaj, Donald Trump pokonałby Joe Bidena o 10 punktów.

Donald Trump wykorzystuje „słabości” w swojej konkurencyjnej dziedzinie, twierdzi Louis DeSipio, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine. Jego komentarze pojawiają się w czasie, gdy były prezydent USA prowadzi kampanię przed wyborami prezydenckimi w 2024 r. „Na tym etapie nie prowadzi on silnej kampanii, co jest bardzo dramatycznym stwierdzeniem” – profesor DeSipio powiedział Sky News Australia. „Odbędzie się kolejna debata prezydencka między Republikanami, która da szansę komuś na przewodzenie grupie. „Nie wiążę wielkich nadziei, że którykolwiek z nich zrobi to znacznie lepiej niż podczas pierwszej debaty prezydenckiej”.

Gazety „Washington Post” i „ABC” opublikowały w niedzielę sondaż, z którego wynika, że ​​gdyby wybory prezydenckie w 2024 r. odbyły się dzisiaj, Trump wygrałby o 52% w porównaniu z 42% nad Bidenem. Uczestnicy słabo ocenili także podejście Bidena do gospodarki i granicy amerykańsko-meksykańskiej, a także jego wiek.

Jednak „The Washington Post” zbagatelizował wyniki własnego sondażu, po tym jak wykazał znaczną przewagę Trumpa.

„Duża przewaga Trumpa w tym sondażu wyraźnie kontrastuje z innymi sondażami publicznymi, które pokazują zaciekłą rywalizację w wyborach powszechnych” – napisał w niedzielę „Washington Post”.

Według gospodarza Sky News Erin Mullan, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wrócił do Ameryki i w przeciwieństwie do jego ostatniej wizyty, atmosfera była „zupełnie inna”. Zełenski udał się do Waszyngtonu, próbując pozyskać większe amerykańskie wsparcie dla wysiłków wojennych swojego kraju. Spiker Izby Reprezentantów Republikanów Kevin McCarthy wyjaśnił, dlaczego Izba nie miała czasu na odbycie wspólnego posiedzenia w celu wysłuchania przemówienia prezydenta Ukrainy. „Czy może to być rzut oka w przyszłość? Ameryka pod przewodnictwem Donalda Trumpa znana jest z tego, że nie chce pomagać innym krajom, jeśli nie widzi bezpośrednich korzyści” – powiedziała Mullan. Amerykańscy politycy, którzy są mniej entuzjastyczni Jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy, dobrze byłoby spojrzeć na obraz: największy.

READ  Jedyna siła napędowa odizolowanego Putina: zostać marionetką Xi

„Różnica między tym sondażem a innymi, a także nietypowy skład koalicji Trump-Biden w tym sondażu sugerują, że może to być anomalia”.

Tymczasem, jak wynika z sondażu, poparcie dla Bidena osiągnęło 37%, podczas gdy 56% respondentów zdecydowanie potępia jego prezydenturę.

Biden także stoi w obliczu kryzysu zaufania wśród członków swojej partii – prawie 60% respondentów sondażu Demokratów i Demokratów twierdzi, że wolałoby innego kandydata.

Donald Trump zdecydowanie przewyższa Joe Bidena wśród młodszych wyborców, z 20-procentową przewagą wśród wyborców w wieku 35 lat i młodszych. Zdjęcie: Getty

Krytycy jako słabości jego administracji wskazywali na wiek Bidena, jego podejście do gospodarki i trwający kryzys graniczny.

Kampania Bidena na rok 2024 nie stanowiła natychmiastowej odpowiedzi na prośbę o komentarz ze strony Fox News Digital.

Decyzja spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego o wszczęciu śledztwa w sprawie impeachmentu również została dobrze przyjęta – 58% respondentów stwierdziło, że Biden ponosi zgodnie z prawem taką samą odpowiedzialność jak każdy inny prezydent. Sondaż wykazał, że tylko 32% stwierdziło, że był niesprawiedliwie ofiarą.

Podczas środowej wizyty byłego prezydenta Donalda Trumpa w barze w Bettendorf w stanie Iowa został powitany przez zwolenników, którzy rozdawali pizzę, pozowali do zdjęć, a nawet podpisali damską koszulkę. Trump zorganizował wcześniej w tym stanie kilka wydarzeń, które spotkały się z skandowaniem „USA” i śpiewaniem „Proud to be an American”. Rozdawał pizzę i rozmawiał z entuzjastycznymi zwolennikami w Treehouse Pub & Eatery. Orzeczenie to nadeszło po tym, jak 45. prezydent USA spotkał się z podobnymi entuzjastycznymi wiwatami, gdy uczestniczył w meczu piłki nożnej między stanami Iowa a Iowa i przerzucał hamburgery na imprezie przedmeczowej. W stanie Iowa Trump utrzymał znaczną przewagę nad swoimi republikańskimi rywalami, a sondaż Fox Business wykazał 46% poparcia wśród prawdopodobnych wyborców.

Trump znacznie przewyższa Bidena także wśród młodszych wyborców, z 20% przewagą nad Bidenem wśród wyborców do 35. roku życia.

READ  70% przypadków pochodzi z wektorów domowych

Jednak wiek pozostaje jednym z najbardziej niepopularnych czynników w kampanii reelekcyjnej Bidena. 70% respondentów stwierdziło, że jest on za stary na urząd, a tylko 50% stwierdziło to samo w przypadku Trumpa.

Biden (80 lat) jest najstarszą osobą, która kiedykolwiek ubiegała się o urząd prezydenta w Stanach Zjednoczonych, zaraz za nim plasuje się Trump (77 lat). Gdy Biden obejmie urząd na drugą kadencję, będzie miał 82 lata.

Sondaż WAPO/ABC przeprowadziło w dniach 15–20 września na losowej próbie 1006 dorosłych Amerykanów, z którymi skontaktowano się za pośrednictwem telefonów stacjonarnych i komórkowych. Margines błędu sondażu wynosi 3,5%.