Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy turecki pociąg dużych prędkości przy wsparciu Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski i Austrii

Nowy turecki pociąg dużych prędkości przy wsparciu Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski i Austrii

Oczekuje się, że nowy podatek wesprze wzrost gospodarczy w regionie stołecznym Turcji (dzięki uprzejmości UK Export Finance)

Agencje kredytów eksportowych z Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski i Austrii dołączyły do ​​Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), aby zabezpieczyć 1,247 miliarda euro na kolej dużych prędkości w Turcji.

Tureckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury chce zbudować szybką, zelektryfikowaną linię o długości 140 km pomiędzy Yerkoy i Kayseri.

Oczekuje się, że będzie wspierać wzrost gospodarczy poprzez zwiększenie przepustowości pociągów pasażerskich i towarowych wokół regionu stołecznego Turcji.

Zostanie zbudowany przez wspólne przedsięwzięcie tureckich wykonawców Doğuş İnşaat, Çelikler i Özkar.

Są głównymi wykonawcami szybkiej kolei Ankara-Sivas, która rozpoczęła działalność w kwietniu ubiegłego roku.

Pakiet finansowania składa się z pożyczki o wartości 1,027 mld euro gwarantowanej przez krajowe agencje kredytów eksportowych oraz oddzielnego kredytu komercyjnego o wartości 220 mln euro, częściowo wspieranego przez Islamską Korporację Ubezpieczeń Inwestycji i Kredytów Eksportowych.

Sekretarz stanu Wielkiej Brytanii ds. Biznesu i Handlu Kemi Badenoch przebywa w Turcji, aby wzmocnić więzi biznesowe.

„Dzięki swojej kluczowej pozycji gospodarczej i strategicznej Turcja oferuje ogromne możliwości brytyjskim przedsiębiorstwom i jestem zachwycony możliwością rozpoczęcia dyskusji na temat zapewnienia, że ​​nasze nowe stosunki handlowe z Turcją odblokują te możliwości” – powiedział.

Jest to trzeci pociąg dużych prędkości wspierany przez firmę UK Export Finance i jej partnerów we Włoszech, Polsce i Austrii. Łącznie projekty obejmują około 900 km linii kolejowych.

Pozostałe dwie to linie Ankara-Izmir i Mersin-Kaziantep.

READ  Konsultant ETS mówi, że polskie prawo dotyczące sędziów narusza traktat UE | Wiadomości sądowe