Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Obawy dotyczące prywatności, Wiadomości marketingowe i reklamowe, ET Poland bada OpenAI nad wartością marki

Obawy dotyczące prywatności, Wiadomości marketingowe i reklamowe, ET Poland bada OpenAI nad wartością marki

Wspierany przez Microsoft OpenAI jest badany przez polski organ nadzorczy w związku ze skargami, że jego chatbot ChatGPT narusza przepisy Unii Europejskiej dotyczące ochrony danych, znane jako RODO.

OpenAI toczy już co najmniej drugi pozew zbiorowy przed sądem federalnym w San Francisco, oparty na naruszeniach przepisów dotyczących prywatności. Nie odpowiedziała na prośby o komentarz, gdy sprawa została zgłoszona na początku tego miesiąca.

„Sprawa dotyczy naruszenia wielu przepisów o ochronie danych osobowych, dlatego zwrócimy się do Open AI o udzielenie odpowiedzi na wiele pytań” – powiedział Jan Nowak, szef Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO).

Jak poinformował UODO, anonimowy skarżący twierdził, że OpenAI nie sprostowało fałszywych informacji generowanych przez ChatGPT.

Skarżąca oświadczyła, że ​​nie jest w stanie ustalić, które z jej danych osobowych są przetwarzane przez spółkę, w związku z czym otrzymywała wymijające i fałszywe odpowiedzi na pytania.

OpenAI nie odpowiedziało natychmiast na e-mail z prośbą o komentarz.

Oprócz pozwów dotyczących prywatności, firmy technologiczne, w tym Microsoft, OpenAI, Google i Stability AI, zostały dotknięte niedawnymi procesami sądowymi w związku z „pobieraniem” materiałów i danych osobowych chronionych prawem autorskim z Internetu.

ChatGPT OpenAI była najszybciej rozwijającą się aplikacją konsumencką w historii na początku tego roku, osiągając 100 milionów aktywnych użytkowników w styczniu, dwa miesiące po jej uruchomieniu. Microsoft zainwestował w firmę miliardy dolarów.

  • Wydany 23 września 2023 o godzinie 17:00 czasu wschodniego

Dołącz do społeczności ponad 2 milionów profesjonalistów

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze spostrzeżenia i analizy.

Pobierz aplikację ETBrandEquity

  • Otrzymuj powiadomienia w czasie rzeczywistym
  • Zapisz swoje ulubione artykuły


Zeskanuj, aby pobrać aplikację

READ  Polska zaszczepi Ukrainę preparatem AstraZeneca w maju-czerwcu